Aşırı Duyarlılığa Güven

  Aşırı Duyarlılığa Güven

  30 mil, performans arabası sürücüleri için çok uzun bir yol olarak görünmeyebilir. Fakat bir kasırgadan kaçmaya çalıştığınızda, yola 30 mil önden başlamak tam bir hayat kurtarıcı olabilir. Florida'da yaşayan Tesla sahiplerine sorman yeterli!

  Eylül 2017'de Irma Kasırgası eyalete yaklaşmaya başladığında, bir Tesla sahibi 200 mil aralığı ve 60 kWh özelliklerine sahip olan Tesla Model S aküsünün onu güvenli bir yere ulaştırmaya yeterli olmayacağı endişesiyle şirketle iletişime geçti. Tesla hızlı bir cevap vererek araç sahibine akünün tam gücünü kullanabilmesi için geçici bir yetki verdi. Bunun sayesinde 30 mil olan sürüş aralığı 40 mile çıkmış oldu. Şirket ayrıca diğer araç sahiplerinin de güvenli bir yere ulaşmak için bu artışa ihtiyacı olabileceğini düşünerek sürüş aralıklarını yükseltti.

  Tesla o gün bu iyiliği yaparak şunları da göstermiş oldu:
  - Hiç tereddüt etmeden bir müşterinin ihtiyacını karşılamaya olan bağlılık.
  - Kişisel verileri, müşterilere neye ne zaman ihtiyaçları olursa bu konuda yardımcı olabilmek için kullanma becerisi.
  - Şirketin, müşterilerin menfaatini düşünmesi ve onların ne zaman ihtiyacı olursa yanlarında olması.
  Bu özellikler birlikte gelecek yıllardaki iş başarısının ayırıcı özelliği olacak olan yeni bir güven yaratıyor. Bunda ustalaşan şirketler felaketten kaçan müşterilerinin hayatlarını kurtaramayabilir fakat kendi işlerini kurtarabilirler.

  Akıllı Kişiselleştirme Harekete Geçti

  Tarihte, şirketler müşteri deneyimlerini kişiselleştirmek adına milyarlarca yatırım yaptı. Geleneksel yatırımlar, kişiselleştirilmiş deneyimleri müşteri zekasıyla birleştiren bir sonraki kişiselleştirme seviyesinin yolunu açtı. Bu akıllı kişiselleştirme, müşterilerin özel deneyimlere yönelik taleplerini ele almayı amaçlamaktadır. Örneğin Accenture Strateji araştırması, tüketicilerin %48'inin özel bir muamele beklediğini göstermektedir. Akıllı kişiselleştirme, aynı zamanda iyi bir iş anlayışı yaratır.

  Geçen yıl bir iş ilişkisini terk eden müşterilerin yüzde otuz üçünün bunu yapma nedeni kişiselleştirmedeki eksiklikti. Bu müşterileri kişiselleştirilmiş deneyimlerle geri kazanmak, önemli bir gelir artışı sağlayacaktır. Şirketler kendilerini daha kişisel bir dokunuşla ayırt etmek için muazzam bir fırsata sahipler. Günümüzde, küresel müşterilerin sadece yüzde 22'si, iş yaptıkları şirketlerin deneyimlerini, ihtiyaçlarını, tercihlerini ve geçmiş etkileşimlerini derinlemesine anlamalarına göre şekillendirdiğini beyan etmektedir.

  İleri görüşlü şirketlerin liderleri harekete geçiyor. Müşterilerin beklentileri geliştikçe, şirketlerinin de bunu karşılaması gerektiğini biliyorlar. Aslında, CEO'ların yüzde 73'ü müşterileri için daha anlamlı ürünler, hizmetler ve deneyimlere duyulan ihtiyacı kabul ediyor ve bazıları hali hazırda yeni jenerasyon bir kişiselleştirmenin hazırlığı içindeler. Biz buna "aşırı duyarlılık" diyoruz.

  Yazının tamamına buradan ulaşabilirsin.
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.