Prof. Dr. Banu Onaral | Bir Tutku Yolculuğu!

  Banu Onaral, Philadelphia'daki Drexel Üniversitesi'nde H. H. Sun Biyomedikal Mühendisliği ve Elektrik Mühendisliği profesörüdür.

  Mühendislik, teknoloji, yaşam bilimleri ve tıp disiplinlerini birleştirerek insanlara daha sağlıklı hizmet vermek için çığır açan araştırmalar yürüten Türk bilim insanlarının yolculuğunu bizlerle paylaşıyor.
  Banu Onaral doktora derecesine sahip. Pennsylvania Üniversitesi'nden Biyomedikal Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi'nden Elektrik Mühendisliği BSEE ve MSEE, İstanbul.
  1981 yılında Elektrik-Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile Biyomedikal Mühendisliği ve Bilimleri Enstitüsü öğretim kadrosuna katıldı. 1997 yılından itibaren Biyomedikal Mühendisliği Bilim ve Sağlık Sistemleri Yüksekokulu'nun kurucu direktörü olarak görev yapmaktadır.
  Hem araştırma hem de öğretim alanındaki akademik odağı, ultrason ve optikte karmaşık sistemler ve biyomedikal sinyal işlemeye özel vurgu yaparak bilgi mühendisliğine odaklanmıştır.

  National Science Foundation (NSF), National Institutes of Health (NIH), Office of Naval Research (ONR), DARPA ve Department of Homeland Security (DHS) tarafından desteklenen büyük araştırma ve geliştirme projelerine liderlik etmiştir. Dr. Onaral'ın Drexel ve ortak kurumlarında geliştirilen biyomedikal teknolojilerin hızla ticarileşmesine yönelik çeviri araştırma çabaları, Biyomedikal Teknolojilerde Çeviri Araştırması programının oluşturulmasıyla sonuçlanmıştır. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  TurkishWIN, Türkiye ile bağı olan dünya vatandaşı tüm kadınların birbirlerine ilham ve güç verdikleri fark yaratan bir kizkardeslik networkudur. Avrupa, Amerika ve Türkiye'de faliyette olan TurkishWIN’in misyonu, benzer dünya görüşüne sahip, öğrenmeye açık kadınların içten paylaşımlarına ve birbirlerine fırsat yaratmalarına olanak tanımaktır. BinYaprak bir TurkishWIN girişimidir.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.