​BinYaprak 1:1 Mentorluk Programı Nedir?

  ​BinYaprak 1:1 Mentorluk Programı Nedir?

  BinYaprak 1:1 Mentorluk programına kimler katılabilir? Nasıl katılıp, katkı sağlayabilirsin... Sorularının yanıtları bu yazıda.

  Milyon Kadına Mentor Hareketi, 15-25 yaş arasındaki genç kızlar ile sektör liderlerini dijital platformda bir araya getiren ve genç kızların kariyer hedeflerini destekleyen bir mentorluk hareketidir.

  2021 yılında STEM (Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında kariyer hedefleri olan genç kızları desteklemek üzere hayata geçirilen Milyon Kadına Mentor Programı'na 2023'te, alan farkı gözetmeksizin, okuyan ya da yeni mezun tüm genç kızlar ve liseler de eklendi. Milyon Kadına Mentor Programı kapsamında, kariyer yolculuğunda mentor arayan tüm genç kızlara destek olma hedefiyle çalışmalar devam etmektedir.

  Program, ABD Ticaret Odası'na bağlı ABD – Türkiye İş Konseyi'nin Women in Business (İş Dünyasında Kadınlar) çalışma grubu eş başkanları Ümran Beba (Kurucu, Beba Vakfı ve Partner, August Leadership) ve Canan Özsoy'un liderliğinde ve proje paydaşları TurkishWIN ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nin işbirliğiyle hayata geçirilmiştir.

  Kurumların ilk adımda katkı ve katılım formunu Milyon Kadına Mentor global sitesi üzerinden ve bu linkten iletmeleri, BinYaprak aktivasyon adımları sonrasında mentorlarını sitemize profillerini doldurmaları için yönlendirmeleri gerekmektedir.

  Programa bireysel ve kurumsal katılım ücretsiz olup, bu program kurucu destekçilerimiz olan Akbank , Beba Vakfı, Borusan Kocabıyık Vakfı , DFDS, EnerjiSA, Getir, PepsiCo Türkiye, Petrol Ofisi, Unilever Türkiye ve Teknoloji Sponsoru Turkcell'in katkılarıyla gerçekleşmektedir. Bu program büyüdükçe güçlenecek, güçlendikçe daha çok kadını kariyerlerinde destekleyecektir.

  Süreç Hakkında

  1:1 Mentorluk Programı mentor-menti eşleştirmelerinin yapılmasından itibaren başlayan 6 aylık bir süreçtir.

  6 ay sürecek 1:1 Mentorluk Programı kapsamında, mentorluk görüşmeleriniz için ortalama 6-10 saat ayırmanızı öneriyoruz. Bu önerdiğimiz minimum süredir, daha fazla görüşme yapmak isterseniz hayır demeyiz :)

  Görüşme takvimi ve görüşmelerin sıklığı her mentor-menti ilişkisi içinde ihtiyaca göre farklılık gösterebilmekle birlikte, genel anlamda süreç genel anlamda 3-4 haftada bir gerçekleştirilecek 1-1,5 saatlik mentorluk görüşmeleri olarak düşünülebilir.

  Kimler Mentor Olabilir?

  Mentor, sahip olduğu bilgi birikimini, mesleki ve hayata dair deneyimini belirli bir uzmanlık ile kendisinden daha az deneyimli kişilere aktaran, rehberlik eden kişidir.

  1:1 Mentorluk Programı kapsamındaki mentorlar, iş hayatında toplamda en az 5 yıl deneyim sahibi olan kişilerdir.

  Programa erkek mentorların katılımını destekliyor ve bekliyoruz.

  Kimler Menti Olabilir?

  Mentorluk hizmetinden yararlanarak, kendini geliştirmek isteyen kişiler mentilerdir.

  1:1 Mentorluk Programı kapsamında mentiler, üniversitede okuyan veya çalışan ve bulundukları alanda kendini geliştirmek isteyen 18-25 yaş arası genç kadınlardır. 

  Faydalı Linkler 

  Mentorluk deneyiminizde birlikteyiz. İlham ve paylaşım dolu bir yolculuk sizleri bekliyor!

  Yola çıkarken, aşağıdaki link ve yönlendirmelere göz atmak isteyebilirsiniz.

  Program hakkında:


  Mentorluk programları hakkında destek alabileceğin kurumlar:


  Mentorluk hakkında öğrenmeye devam edebileceğin ve takip etmeni önerdiğimiz dijital kaynaklar:


  Bu program büyüdükçe güçlenecek, güçlendikçe daha çok kadını STEM kariyerlerinde destekleyecektir.

  Haydi yola çıkalım! Katkı ve katılımınızı bekliyoruz.

  Kurum katkı formumuz

  Mentor katılım formumuz

  Menti katılım formumuz

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.