Bir CampusWIN Yolculuğu

  Bir-CampusWIN-Yolculuu-cover
  Eski bir CampusWINner'ın kendi ağzından CampusWIN macerasını okumak için devam et!

  Yazıma başlarken gözümün önünden iki yıllık TurkishWIN maceram geçiyor. İlk oryantasyondan aklımda kalan, tanıdığım en eski CampusWIN olan Eda söylemişti,hep hatırlarım; "Bana göre hayat hep işaretlerden ibaret." Şimdi, girişimcilik kaynayan son iki yılıma baktığımda bu sözün ne kadar da beni anlattığını görüyorum. Bundan tam üç yıl önce Eda ile TRPE Capital & R¬-Scholars programı beni TurkishWIN ailesi ile tanıştırdı. Bir arada olmaktan son derece keyif alan birbirinden zeki, başarılı, güzel, ilham veren kadınların buluşması. Bir Uçak Mühendisi adayı olan ben, Microsoft etkinliğinde ilk kez bu kadar çok kadının kahkahasını bir arada duyduğum bir buluşmaya katılmış ve mutluluktan gözlerim ışıldamıştı. Üniversite; kendimi keşfetmeye, anlamaya ve hayatı anlamlı kılmaya dair en önemli dönemim oldu. Bu dönemde CampusWIN' de yer aldığım için de ömürlük dostlarım oldu. Saatlerce dans edip gülebildiğim, bir yandan hedefleri ve hayattaki duruşları ile bana ilham veren kadınlar, Melis ve Damla. CampusWIN sayesinde ekibimize dahil olan ve her zaman pozitif enerjisi ve disiplini ile Ustamdan ailesine ve bana güç veren Burcu. Önemli anlarımda hep yanımda olan Cangül, ağır abimiz Duygu ve daha nice güzel kadın.

  Gelelim hikayenin hayaller bölümüne; bu iki yılın sonunda hem kendi vizyonumu geliştirmek hem de girişimimizin hayallerini büyütmek adına global düşünmem için daha fazla yurt dışı fırsatı yaratmam gerektiğini anladım. 2015 yılında Global Social Venture Competition ile bunun ilk adımını atmış ancak bir süre yurt dışı programlarındaki katılımımızı durdurmuştuk. Bu yıl yeni bir işaret geldi; San Fransisco başlığı ile Global Entrepreneurship Summit 2016 daveti. Amerika Hükümeti ve Stanford Ünversitesi tarafından düzenlenen, her yıl dünyadan bin girişimcinin seçildiği GES'e davet edilmemiz sayesinde yaptığımız işin ne kadar kıymetli olduğunu, kendi değerimizi, gidebileceğimiz noktayı, dünyadaki benzer girişimcilik örneklerini, ve hayallerimizin sınırı olmadığını gördüm. GES'i takiben mail kutuma gelen bir haberle, Entrepreneurship Roundtable Accelerator @New York staj ve eğitim programı hayatın bana verdiği yeni bir işaret oldu. Uzun dönem New York'ta ekosistemin içerisinde kalma ihtimali ve girişimcilik kültürünü Amerika bazında öğrenebilmek bizi hedefe götüren bir basamak daha olabilirdi. Kendime "Gökçe yine kalbinin sesini dinle, son derece verimli ve heyecanlı bir program!" dedim. Şimdi bir hafta sonra ERA'da başlayacak olan yeni dönemin tatlı korkusu ve heyecanı içerisindeyim. ERA'nın benim için önemi; bir Türk girişimci tarafından kurulmuş olması, iş modelinin alışık oluğum kuluçka merkezleri göre fark yaratması, bambaşka bir çalışma disiplini ve kültürü öğrenecek olmam. Başvuru açılmadan önce yurt dışındaki kuluçkaları araştırırken ERA'yı öğrenmiş, bir yıl önce staj programına dahil olan Pelin ve Duygu'nun deneyimlerinden ziyadesiyle etkilenmiştim. ERA ekibinin online görüşmede dahi bana yansıttığı pozitif enerjinin birebir tanıştığımda kat kat fazla olacağını düşünüyor, sabırsızlıkla yeni Amerika macerasını bekliyorum. Gökçecim kum saati boşalıyor; son yedi!

  Yazan: Gökçe Gülcüler

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.