Çağla Büyükakçay: Kendi Rol Modeliniz Olun

  Çağla Büyükakçay, 28 Eylül 1989 tarihinde Adana'da doğdu. 

  Ailesinin desteğiyle 8 yaşındayken tenis oynamaya başladı. 12 yaşında Türkiye Klasman Turnuvası ve Türkiye Kapalı Kort Turnuvası şampiyonluklarını kazandı. 14 yaşında Enka Spor Kulübü'ne transfer oldu. 15 yaşında Türkiye Fed Kupası Takımı'na seçilerek Türk tarihindeki en genç bayan milli tenis takımı oyuncusu oldu.

  Çağla, Grand Slam turnuvalarında tek bayanlarda oynayan ve turu geçen ilk Türk tenisçidir. 2010 yılında Amerika Açık tenis
  turnuvasına katılarak ilk Grand Slam turnuvasında mücadele etti. 2011'de ise Fransa Açık, Wimbledon ve Avustralya Açık
  turnuvalarında ilk kez yer aldı. Çağla Pescara'da düzenlenen 2009 Akdeniz oyunları'nda teklerde gümüş madalya kazanmıştır.
  2013 Akdeniz oyunlarında ise teklerde ve çiftlerde altın madalyanın sahibi olmuştur.2016 TEB BNP Paribas İstanbul Cup
  Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nda ise şampiyon oldu.

  Çağla Büyükçay bize geçtiği zorlu süreçlerden ve o psikolojiden bahsetti. Kendisini nasıl motive ettiğini ve bu şampiyonluklar arkasında yatan o koca serüveni bizimle paylaştı. 
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  TurkishWIN, Türkiye ile bağı olan dünya vatandaşı tüm kadınların birbirlerine ilham ve güç verdikleri fark yaratan bir kizkardeslik networkudur. Avrupa, Amerika ve Türkiye'de faliyette olan TurkishWIN’in misyonu, benzer dünya görüşüne sahip, öğrenmeye açık kadınların içten paylaşımlarına ve birbirlerine fırsat yaratmalarına olanak tanımaktır. BinYaprak bir TurkishWIN girişimidir.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.