CampusWIN Academy Meeting @Google

  CampusWIN-Academy-Meeting-Google-cover

  Merhabalar, ben çaylak bir CampusWINner. CampusWIN ailesinin parçası olmaktan gurur duyduğum her bir CampusWIN etkinliği sonrasında hayatımda verdiğim bazı kararların ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anlıyorum. 

  Bu yazımda yaratıcılık konusunu işlemek için biçilmiş kaftan olan Google ofisine yaptığımız geziyi anlatacağım. "Değişmeyen tek şey değişimdir" sözünden ilham alarak, neredeyse bütün etkinliklerimizde de bahsettiğimiz gibi her şeyin bir değişim süreci içerisinde olduğunu ve sanal dünyada nelerin hızla değiştiğini acente müdürü Selin Hanım bizlere anlattı. Sonrasında Google'da analitik danışmanlık yapan Gülşah Hanım kendi hayat hikayesini anlatıp "eskiden bunları yapabileceğimi bilmiyordum, şimdi yapacağıma eminim, insan istediği zaman her şeyi yapabilir" diyerek kendimizi yapamayacağımıza şartlamaktan vazgeçmemiz gerektiğini belirtti.

  Farklı konseptleriyle ve çalışanlarına sunduğu imkanlarla dillere destan olmuş Google ofisini CampusWIN sayesinde görme fırsatı yakalamış olduk. Birbirimizin hayat hikayelerini dinleyip kız kardeşlik duygusunu doruklarda yaşadığımız dakikalardan sonra Gülay Hanım'ın moderatörlüğünde üç farklı yaratıcı insandan ilham aldığımız bir workshop gerçekleştirdik. Ceylan Hanım yıllarca mutsuz bir şekilde farklı şirketlerde çalıştıktan sonra hayallerindeki işi yapmaya başlamanın ona asıl mutluluğu getirdiğini söyledi. Cemil Bey ise yaratıcı olabilmek için disiplinler arası bir bakış açısına sahip olmamız gerektiğini ve konfor alanından çıkmıyorsak, istediğimiz işi yapmadığımızı ve böylece yaratıcılık kavramından uzaklaştığımızı belirtti. Tarık Bey de yaratıcı olmak için birazcık egoya sahip olmanın gerekliliğinden ve toplumun bizi belirsizliklerden ve yalnızlıktan koruyor olmasının harekete geçmemize engel olduğundan bahsetti.

  Henüz yeni katıldığım bu ailede çok fazla etkinliğe katılabilme fırsatım olmadı ama katıldığım iki etkinlikten sonra da yüzümde gülücükler eksik olmadı. Hiç tanımadığım insanlarla yıllardır dostmuşcasına güldüğüm, yeri geldiğinde ağladığım bu muhteşem ağın her daim mükemmel kalması dileğiyle, #ilhamlakal

  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Özge Nur Ağca tarafından yazılmıştır. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.