CampusWIN Academy Yolculuğum: Beste Şengül

  CURRENT---CampusWIN-Brand-Guideline-2022

  CampusWIN Academy liderlerimizden Beste CampusWIN'deki deneyimlerini bizimle paylaştı. Siz de CampusWIN Academy'i yakından tanımak istiyorsanız bu yazımız sizin için. Keyifli okumalar! 

  CampusWIN'deki yolculuğumun, benim üzerimde yarattığı dönüşümü ve kazandırdığı perspektifleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Üniversite hayatı, her birimizin kendi liderlik hikayesini yazdığı, kendimizi keşfettiğimiz ve kişisel gelişimimizi sürdürdüğümüz bir dönem. Bu süreçte kazandığımız deneyimler ve geliştirdiğimiz bakış açıları, bugün kim olduğumuzu belirliyor.

  CampusWIN, bu süreçte bana çok değerli katkılar sağlayan bir program oldu. Ayrıca, çeşitli mentorluk programlarına katılmam ve Milyon Kadına Mentor programının bir parçası olmam, benim için çok önemliydi. Bu programlar, bana hem profesyonel hem de kişisel anlamda çok şey öğretti ve beni daha donanımlı bir birey haline getirdi.

  Bu topluluğun bir parçası olmak, benim için gerçekten anlamlı bir deneyim oldu. Program boyunca çeşitli ekiplerde görev alarak, programın gelişim sürecine tanıklık ettim ve en iyi haliyle ortaya çıkması için çaba sarf ettim. CampusWIN, ne kadar mezun olduğum bir program olsa da gerçekten kız kardeşliği ve dayanışmayı da hissettiğim bir yer oldu. Birlikte katıldığımız Academy Day'lerde ve grup koçluklarında hepimizin hikayesi ne kadar farklı olsa da bir o kadar da benzer hayallerimiz ve hedeflerimiz olduğunu fark ettiğimi hatırlıyorum. Birbirimizi her destekleyişimiz ayrı bir güç ve başarı olarak her birimize döndüğünü gözlemlemek de çok ilham ve umut verici, özellikle de bu son yıllarda.

  CampusWIN, kendi kendisine çalışabilen bir şirket gibi, içerisinde bu şirketin ayakta kalmasını sağlayacak donanımlı ve güçlü yöneticileri var. Genç kadınlar da bu sistemin içerisinde yer alarak hem deneyim kazanıyor hem de kişisel anlamda kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar. Ben de neredeyse tüm lisans hayatım boyunca bu ekosistemdeydim ve pek çok ekipte ve organizasyonda görev alma fırsatım oldu. İlk olarak, WIB kulüplerini yöneten ekipte görev aldım ve bu topluluğun omurgasını oluşturan kulüplerin faaliyetlerini ve imkanlarını destekleyerek ilk yılımı tamamladım. Daha sonraki dönemde, direkt olarak paydaşlarla iletişim kurduğumuz bir ekipte yer aldım ve online olarak düzenlenen Genç Kadın Kariyer Zirvesi'nin organizasyonunda görev almak gibi bir fırsatım oldu. Ayrıca, ilham verici diğer BinYaprak etkinliklerine hem katılımcı hem de konuşmacı olarak katılma şansım oldu. Son yılımda ise, DEIB ekibinde yer alarak, birbirinden yaratıcı genç kadınlarla birlikte çalıştım ve bu süreçte hem farklı konularda bilgi edindim hem de büyük keyif aldım.

  Tüm kız kardeşimlerimle geçirdiğimiz bu güzel yolculuk, beni sadece bir birey olarak değil, aynı zamanda bir lider olarak da geliştirdi. Ve şimdi, bu deneyimlerimi ve bakış açılarımı sizlerle paylaşarak, belki de sizin kendi liderlik yolculuğunuzda bir adım atmanıza yardımcı olabilirim. Her birimiz kendi hikayemizi yazabilir ve kendi liderlik yolculuğumuzu çizebiliriz. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Biz TurkishWIN liderlik programı CampusWIN Academy'de senin için yazılar yazan kız kardeşleriniz. İşte fırsat eşitliğini sağlamak için yetkinin ötesinde liderlik edip, fark yaratmak ve kendimizi geliştirmek için birlikteyiz. Her Mart ayında aramıza yeni kız kardeşlerimiz katılıyor. Bekleriz🙂

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.