CampusWIN: İlham, Güç, Gurur

  6_orig Kadın, kadının gücüdür!

  Herkese selam! Ben Özgecan Oğuz Uşak Üniversitesi CampusWIN lideriyim. Kız kardeşlik ağına daha çok yeni katıldım. Sizlere CampusWIN yolculuğumdan bahsetmek istiyorum. 

   Herkese selam! Ben Özgecan Oğuz Uşak Üniversitesi CampusWIN lideriyim. Kız kardeşlik ağına daha çok yeni katıldım. Sizlere CampusWIN yolculuğumdan bahsetmek istiyorum. Girişimcilik Vakfının fellow programına başvururken TurkishWIN ile tanıştım. 2019 yılı Genç Kadın Kariyer Günü etkinliğine katıldım. Kariyer günü tam anlamıyla bir kariyer günüydü. Günün ezcümlesi Yarın Senin! idi. Hayallerimi, gelecekten beklentilerimi bir kez daha sorguladım o gün. Kendim için, yarınım için daha çok şey yapmalıyım dedim.

  Turkishwin ekibiyle tanıştım ve ekibe dahil olmak, bir şeyler yapmak istediğimi söyledim. Başvuru yaptım ve CampusWIN Champions ekibine dahil edildim. Daha sonra BinYaprak Sosyal Medya komitesine dahil oldum. Aldığım her mail beni çok heyecanlandırıyordu. Süreç beni alanım dışında olan yeni şeyleri araştırmaya, yeni ilgi alanları keşfetmeye yönlendirdi. Yorucu ve stresli bir dönemdi. Bende çoğunlukla yola yüksek motivasyon ile başlar süreç içerisinde yoruldukça motivasyonumu kaybedenlerdenim. Ancak bu sefer hiç öyle olmadı sonucu hayal etmek yorgunlukla motive olmamı sağlıyordu.

  Gönüllülük sürecimi verimli bir şekilde tamamlamıştım. Sırada Campuswinner olabilmem için katılmam gereken bir mülakat vardı. Mülakat öncesi çok streslenmiştim ancak mülakatıma katılan Eda Hanımın sıcakkanlılığı beni rahatlatmıştı.

  Vee CampusWIN programına hoş geldin maili!

  Süreci tamamlamak, mülakatı geçmek ve artık hep birlikte daha çok şey başaracak olmanın verdiği mutluluk. Farklı şehirlerdeki genç kadınlarla kız kardeş olmak, birbirimize güç olarak hayallerimizi inşa edebilecek olmak mükemmel bir his.


  Şimdi gelelim sürecin en stresli, en heyecanlı kısmına. Genç Kadın Kariye Günü 2020! Konuşmacı ekibinde görev aldım. Zirveye katılacak olan konuşmacılarla birebir ilgilenmek, sunumlarının üzerinden geçmek, insiyatif almak, zirve öncesi ve zirve günü konuşmacılara yardımcı olmak her ne kadar yorucu görülse de network edinmek ve bir organizasyon nasıl planlanmalı/yürütülmeli konusunda önemli bir sonuç aslında. Aynı zamanda gelecekte yapacağımız işler için kıymetli birer referans.

  Bunlar dışında daha önce tanışmadığın senin gibi nice güzel kadınla el ele vermenin, birlikte bir yolda yürümenin, sımsıkı sarılmanın verdiği hissi tarif edemeyeceğim.

  İşte benim yolculuğum böylee!

  İlham, güç, gurur dolu bir süreç diliyorum. 


   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  Özgecan Oğuz henüz özgeçmişini yazmamış
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.