Bugünün Lideri Olarak Üniversitende Fark Yaratmaya Var Mısın? CampusWIN'i Tanıyalım.

  campuswin-logo

  CampusWIN nedir? Bünyesinde ne barındırır? Alım süreçleri nasıl işler? Bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız yazımıza bekliyoruz. Keyifli okumalar! 

  Selam herkese! Ben CampusWIN lideri Dilsan, sizinle yeni başvurularımız da açılmışken sıkça sorulan sorularımıza cevap niteliğinde bir yazı çıkarmak istedim. Recruiting komitesi ne yapar ve alım süreci nasıl işler? Bir Champion CampusWIN'e seçildikten sonra onu ne aşamalar bekliyor? Champion nedir?Mülakat süreci nasıl işler? Bu soruların cevabının hepsi bu yazıda sizinle olucak!


  CampusWIN Nedir? 

  CampusWIN Academy, TurkishWIN'in 2012 yılından bu yana yürüttüğü liderlik programı ve katılım 30 üniversiteli genç kadınla sınırlı.

  CampusWIN liderleri, toplumda ve çalışma hayatında fırsat eşitliği için üniversite kampüslerinde görmek istedikleri değişime liderlik eden genç kadınlar. CampusWIN kız kardeşlerimiz bu hedef için haftada beş saat fikirleri ve program katkılarıyla ekibimizle birlikte çalışır ve yetki ötesi liderlik yetilerini geliştirmek için programın mentorluk, koçluk destekleri ve eğitimlerinden faydalanır. CampusWIN Academy programı iki akademik yılda tamamlanır ve mezunlar CampusWIN mezun ağına katılıp fark yaratmaya devam eder. Toplululuğumuz üniversite 1-2-3. Sınıf öğrencilerinden oluşuyor. 

  Yetki ötesi liderlik ve kız kardeşliğin gücü hep seninle olsun. 

  CampusWIN'e Kimler Başvurabilir? 

  Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda fark yaratma hedefi olan, yetki ötesi liderliği deneyimlemek isteyen, kız kardeşlik ruhunu sürdürecek, üniversitede 1. ya da 2. sınıfta okuyan genç kadınlar CampusWIN Academy programına başvurabilirler. 

  Alım Sürecimiz

  CampusWIN ekibi belirlenen kriterler üzerinden ilk elemeleri yaptıktan sonra, başvurular TurkishWIN ekibi tarafından değerlendirilir. Başvuru yapan kişinin niteliklerine ve TurkishWIN ekibinin ihtiyaçlarına göre mülakat sürecine katılacak adaylar belirlenir. Mülakatlar sonrasında, iki hafta içinde kabul e-postaları gönderilir ve onboarding süreci başlar.

  Adaylarda Aranan Kriterleriniz Nelerdir?

  • Yetki ötesi liderliği deneyimlemek istemesi
  • Toplumsal cinsiyet elitliği konusunda fark yaratma hedefi olması
  • Haftada en az 5 saatini komitesine ayırabilecek olması
  • Gönüllülük bilincinde olarak  çalışması
  • Kız kardeşlik ve TurkishWIN mottosunu kavramış olması
  • Zaman yönetimini iyi yapabilmesi ve bize zaman ayırabilmesi
  • Yeni fikirlere açık, uyumlu ve istekli olması.

  Başvurular Neden Kabul Edilmemiş Olabilir

  Üçüncü ya da son sınıf olmak, bulunduğunuz şehrin ya da okulun o dönemki hedef listemizde bulunmaması lider sayısından dolayı ekiplerde alım gücü kapasitesi, veya CV ve/veya görüşmelerde yeterince sizden bilgi edinememiş olmamız olabilir.

  Gönüllü Olarak Kabul Edilmesem de TurkishWIN ve BinYaprak'ta Neler Yapabilirim?

  Kızkardeşlik ağımıza katılmak için gönüllü olmanız şart değil. Binyaprakta yazılar yazabilir, paylaşımlarımızı takip edip içeriklerimize ve online etkinliklerimize sosyal medyadan destek olabilirsiniz. Ayrıca okulunuzda WIB kulübü yoksa sen kurabilirsin. Okulunda WIB klubü kurmak için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden Women in Business komitemizle iletişime geçersen sana bu konuda yardımcı olacaklardır.

  Nasıl Başvururum?

  Mart ayında başvuruları açılan CampusWIN Academy programı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve program websitemizi keşfetmek için buraya tıkla!

  Sensiz bir eksiğiz!

  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Recruiting Komite Lideri tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.