CampusWIN Oryantasyon Etkinliğinin Ardından

  academy-day

  8-9 Eylül 2018'de CampusWIN programı yeni dönemi başlarken aramıza katılan yeni liderlerle kucaklaştık. Neler mi yaşandı? Ayrıntılar yazıda! 

  Fransızcadan dilimize geçen oryantasyon kelimesi "uyumlanma" olarak Türk Dil Kurumu sözlüğünde yer alsa da CampusWINnerlar için bu kelime bir günde en fazla kız kardeş nasıl edinebilirimin karşılığıdır. Belirli aşamalardan geçen lider özelliği taşıyan kızların TurkishWIN&BinYaprak önderliğinde gerçek bir CampusWINner olma törenidir. Kariyer merdivenlerinde yanlarında onlara uzanan bir elin varlığını hissetmeye başladıkları gündür.

  CampusWINnerlar ile bu yıl güz dönemi oryantasyonunda Türk Sinai Kalkınma Bankası'nın ev sahipliği ile güzel bir cumartesi gününe başladık. Programın başlamasına daha dakikalar varken yeni kampüs liderleri eski kampüs liderleri ile gerekli networku sağlamış, bulundukları komitelerin liderleri ile tanışma imkanı yakalayarak kız kardeşliğin gücünü hissetmeye başlamıştı. Gerçi lider özellikli CampusWINnerların sağlam bir network kurmama ve oryantasyon adaptasyonunda zorluk çekme şansları var mıydı? HAYIR!

  Ve gün bizim için TurkishWIN ve BinYaprak'ın ilham dolu kurulma hikayeleri ile başlayarak komite sunumlar ile devam etti. Her komite amaçlarını ve bulundukları durumu analiz ederek ekiplere katılan yeni kampüs liderlerine ışık tutmaya başlamıştı. Yer alan komite sunumlarında liderlerin; renkli şef şapkaları, gizemli maskeleri, komik şapkaları günümüze renk katarken aslında bizlerin karakterlerini temsil etmişti çünkü CampusWINnerlar kız kardeşlerini gerçekten tanır ve onlara ne hediye alacaklarını iyi bilir. Günün ilerleyen saatlerinde eski kampüs liderleri bizlerle oldu. Hala TurkishWın bünyesinde Alumni olarak yer alan mezun liderler bizlerle CampusWINner iken deneyimlerini, komitelerini ve şimdi iş hayatında bu deneyimden kazandıkları tecrübeleri nasıl kullandıklarını aktardılar. Hem eğlenirken hem öğrendiğimiz bu günün sonunda geceleri bir araya gelen birçok kızın aklına gelen aktivite "Pijama Gecesi" kaçınılmaz olmuştu. Doya doya eğlenirken birbirimizi tanıdığımız oyunlar ile gece sonuna gelirken sonsuza dek sürcek kız kardeşliğimiz bir günde oluşmuştu. Gerçi lider özellikli CampusWINnerların bir aradayken gülmeme, oryantasyonda kaynaşamama veya canlarının sıkılması gibi bir şansları var mıydı? HAYIR!

  Pazar günü devam ederken daha birbirimizden bir sonraki Academy Day'e kadar ayrı kalacağımız düşüncesinin hüznü sarmıştı bile bizleri. Ama güçlü liderler bunu düşünmezdi ve biz de hemen güne Ebru Şinik ile meditasyon ve doğru nefes tekniklerini öğrenmeye adım atarak başladık. Daha sonrasında TurkishWIN&BinYaprak ekiplerinin yeniliklerini, bu dönemki hedeflerini dinleyerek hepimiz içerisinde bulunduğumuz bu harika networke neler yapabileceğimizi düşünmeye başlamıştık. BinYaprak Erkeği ve Futurist olan Eray Yüksek'ten geleceğin mesleklerini, gelecekte bizleri neyin beklediğini ve gelecek kuşakları nasıl yönetebileceğizle ilgili hayal sınırlarımızı zorlayan ilham dolu bir konuşma dinleyerek güne devam ettik. Öğle yemeğimizi yedikten sonra tüm CampusWINnerların ilgisini çekecek ve her birini okudukça işte başucu kitabım diyebileceğimiz nitelikte ki birçok kitabı hediye almıştık. Evet biz harika bir ekiptik ve bunu kanıtladık nasıl mı? Öğrenme Tasarımları ekibinin yaratıcı güzel oyunlarını büyük başarı ile oynayarak hem eğlendik hem de takım çalışmasının gücüne bir kez daha şahit olduk. Son yaklaşıyordu; Didem Altop ve Burçun İmir ile kahkaha tufanlarımız eşliğinde, onlar gibi güçlü kadınların ilham dolu kariyer hikayelerini dinledik. Bunun yanı sıra bir kadının günlük hayatta karşılaştığı olaylara verebileceği tepkiler için ipuçları edinme şansı yakaladık. Evet oryantasyon sonu kendi içimizdeki hikayemizi tamamlamaya dönüş vakti gelmişti; öğrendiklerimizi ilham hikayemize kattığımız, kız kardeşlerimizi kolumuza taktığımız yepyeni bir dönem başlamıştı bizler için. Gerçi lider özellikli CampusWINnerların bir sonraki Academy Day'e kadar; iletişimsiz kalma , görüşmeme, birçok etkinlikte karşılaşmama ve birbirlerine ilham olmadan durma şansları var mıydı? Tabiki HAYIR!

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Nadide Sema Özsayan, 1996 yılında Karaman'da dünyaya geldi. 2014 senesinde Piri Reis Üniversitesi Makine Mühendisliğine başladı, daha sonra bir hayalini gerçekleştirerek Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne geçiş yaptı. Şu anda BinYaprak İçerik Pazarlama Stajyeri olan Nadide, aynı zamanda Bir Konu Bir Konuk, Future’s CEO, Endless Abroad, Simurg Derneği, Öğrenim Tasarımları ekiplerinde dijital pazarlama ve organizasyon alanlarında aktif olarak görev almaktadır.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.