CampusWin Oryantasyonumuzu Gerçekleştirdik!

  CampusWin Oryantasyonumuzu Gerçekleştirdik! CampusWin Oryantasyonumuzu Gerçekleştirdik!

  Yeni dönemin açılışını yaptığımız ve CampusWin yeniliklerini konuştuğumuzoryantasyonumuz 09.10.2021 tarihinde gerçekleşti. 

  Kurucumuz Melek Pulatkonak'ın hoşgeldin konuşması ile başlayan oryantasyonumuz. CampusWin takımının tanımı ile devam ederken sonrasında Milyon Kadına Mentor Programı hakkında bilgi verildi.

  CampusWin'de neler olacak ?

  - Her kadının kendi hikayesinde ilham alınacak ders çıkarılacak yerler vardır diyerek -Speaking Club'larımız başlıyor.

  -Podia ve Notion'da aktif bir şekilde hesaplarımızı yönetiyoruz. Bu alanlar bizler için çok önemli. Bütün CampusWinner'ların bu alanlardaki profillerini güncellemeleri gerekiyor.

  Yeniliklerden konuştuktan sonra komite liderlerimizin takımlarını ve takımların görevlerini anlattıkları komite sunumlarımız gerçekleşti.

  DİSC Akademi'den Onur Yüksek Bey Disk Kişilik Envanteri hakkında ; kendi yeteneklerimizi keşfetmemizi sağlayan aslında kişinin karakterini, iş yapış şeklini, liderlik özelliklerini, olumlu ve geliştirmeye açık yöntemlerinizi ortaya çıkaran çok geliştirici bir envanter olduğunu bizlere anlattı.

  Onur Beyin Bizler için Naçizane tavsiyeleri de vardı;

  Meslek seçimi yapmak çok kıymetli, insanlar karakterine uygun işlerde çalışmadığı için mutsuz oluyorlar kendi yetkinlik ve karakterinize uygun işlerde çalışmak sizi başarıya götürüyor.

  Onur Bey , DİSK Kişilik Envanteri DİSK Teorisi üzerine kurulu olduğunu teoride 4 karakter olduğunu ve bu karakterlerin de birbirinden farklı özellikte olduklarından bahsetti. Gelin hep beraber karakterleri öğrenelim :

  1-Dominant Karakter (Güç odaklı bir karakterdir. )

  Kurallara uymaktansa kural koymak ister

  Problemden beslenir

  Risk almayı severler

  Rutinliği hiç sevmezler

  Sonuç odaklıdır.

  TR'de yöneticilerde genellikle dominant karakter aranır.

  2-Ciddi Karakter

  Dakiktir

  Analitik düşünür

  Süreç odaklıdır

  3-İz Bırakan Karakter

  Sosyaldir.

  Eğlenen-eğlendirebilen bir karakterdir.

  Dışa dönüktür.

  Hiç tanımadığı bir insanla sohbet edebilir.

  İşin pazarlamasını istiyorsak öne çıkarılmasını istiyorsak işi ona vermeliyiz.

  4-Sadık Karakter

  Güven odaklıdır.

  Rutinden sıkılmaz.

  İçe dönük bir karakterdir.

  Duygusaldır.

  Naiftir.

  DİSK Akademi'den Onur Bey'in DİSK Kişilik Envanteri hakkında kendimizi bulmamızı sağlayan harika sunumundan sonra hızlı tanışma adımımız "Speed Networking" için her birimiz odalara dağıldık.

  Bu oryantasyonumuzda "Neden CampusWin Akademi'ye katıldınız? "ve "Kız kardeşin seni nasıl destekleyebilir ?" sorularının cevaplarını ararken kız kardeşlerimizi daha yakından tanıma fırsatı bulduk.

  Programın sonuna gelirken her birimiz bugünün bizlere neler kattığından ve oryantasyondan nasıl bir hedefle ayrıldığımızdan bahsettik. Kız kardeşliğin gücünü, asla yalnız olmadığımızı sonuna kadar hissettiğimiz bu oryantasyonumuzun yapımında emeği geçen Event komitesindeki arkadaşlarımıza, bizlere bu ortamı sağladığı ve her zaman yanımızda olduğu için Melek Hanım'a ve TurkisWin ekibine çok teşekkür ederiz. 

  CampusWın yazarı Özden Serinay Öz tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.