CampusWinner Olmak Hayatımızda Neleri Değiştirir?

  Campuswinner-Olmak-Hayatmzda-Neleri-Deitirir-2

  CampusWinner olmanın en güzel yanlarından biri Türkiye'nin her yerinde, hatta birçok başka ülkeden kız kardeşinin olması. Dayanışma içinde, ilham dolu bir yolculuktayız.

  Campuswin geleceğini şimdiden inşa etmek isteyen kadın öğrenciler için harika bir program. Yer aldığım için bu kadar mutlu olduğum bir organizasyona dair tecrübelerimi, yolculuğumu paylaşmak istedim.

  Haziran 2018'de programa seçildiğimi öğrendim. Ama bir yandan da nasıl uyum sağlayacağım konusunda tereddüte kapıldım çünkü benim dışımda Çukurova Üniversitesi'nden kampüs lideri yoktu. Yine de hiç sorun yaşamadığımı söyleyebilirim. Campuswinner olduktan sonra hepimiz tecrübeli birer lider ile eşleştik. Birçoğumuzun başta kimseyi tanımadığı bu programda; bize adapte olmamızda yardım edecek, kampüs lideri olmaya dair bizim sorularımızı yanıtlayacak bir kız kardeşimizin olması çok faydalı oldu. Böylece hiçbirimiz yabancılık çekmedik. Ardından 2 gün boyunca TSKB'de harika bir oryantasyon geçirdik. Oryantasyon sırasında bize Campuswin'in hata yapabileceğimiz, geliştirmemiz gereken yönlerimizi fark edebileceğimiz güvenli bir alan olduğu anlatıldı. Hepimiz farklı komitelerde yer alıyoruz. Düzenli olarak online toplantılar yapıyor ve yeni görevler alıyoruz. Zamanımı doğru kullanmam ve yönetmem için komitede yer almamın çok faydalı olduğunu görüyorum.

  Kendi komitemizle aldığımız toplantılar dışında paylaşımda bulunmak için her ay farklı bir şirkette düzenlenen Academy Day'de bir araya geliyoruz. Farklı üniversitelerden kampüs liderleriyle bir araya geliyoruz. Hem komitelerimize hem de CampusWin'e dair sunumlar yapılıyor. Ardından şirket gezisine katılıyoruz. Konuklarımız uzmanlık alanlarına dair sohbetler gerçekleştiriyor.

  Her yıl Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutlamak, kadın dayanışmasının gücünü göstermek için düzenlediğimiz; Genç Kadın Kariyer Günü Etkinliği'nde farklı görevler alıyoruz. Gelen önemli konuşmacılarla tanışma, aynı zamanda birçok firmada staj bulma şansımız oluyor. Genç Kadın Kariyer Günü'nün benim için özel olan tarafı; Campuswin'e başvurmayı düşündüğüm dönemde etkinlikten haberim oldu. Etkinliğe katıldığımda kesinlikle benim de Campuswinner olmam gerektiğini anlamıştım. Adana'ya döndüğümde çok heyecanlıydım, bütün arkadaşlarıma uzun uzun anlatıp başvurmaları için motive etmiştim.

  Eğer sen de daha fazla bilgi almak veya üniversitendeki kampüs liderimiz ile iletişime geçmek istersen campuswinners.com 'u ziyaret edebilirsin. Unutma sakın; bir aradayken daha güçlüyüz!


  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Büşra Taltekin tarafından yazılmıştır. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.