CampusWIN Oryantasyon Etkinliğinde Neler Yaşanıyor?

  CampusWIN Oryantasyon Etkinliğinde Neler Yaşanıyor?

   Oryantasyonda aklınızda ne yapacağın, nasıl yapacağın veya seni ne bekliyor gibi sorulara biraz da olsa cevap bulmak istiyorsan yazıyı okumaya devam et!

  I AM WINNER CampusWINNER 

  Yeni bir oryantasyon haftasından yazıyorum. Bu yıl ilham periler biraz daha kanatlanmış durumdalar. Yenilenmiş, enerjik ve her zamanki gibi çok güzel. Kanatlarını da büyütmüşler. Sanırım aramıza yeni katılan kız kardeşlerimiz için. Şimdi ilham, peri ve kız kardeşlik dediğimde nereden ve kimlerden bahsettiğim anlaşılıyor değil mi? İlk defa okuyanlar için de söyleyeyim TurkishWIN'den bahsediyorum.

  Öncelikle aramıza yeni katılan kız kardeşlerimize hoş geldiniz diyorum! Burada motivasyonunuzun düşmesine, pes etmenize, umutlarınızın kırılmasına izin vermiyorlar, en başta uyarayım. Herkesin kampüs liderliği programında motive olacağına inanıyorum. Hatta biliyorum. Bunu yaşamış biri olarak tüm samimiyetimle yazıyorum. Derin bir nefes alın daha yeni başlıyoruz.

  Oryantasyonda aklınızda ne yapacağınız, nasıl yapacağınız veya sizleri ne bekliyor gibi sorulara biraz da olsa cevap bulmuş olmalısınız. Dönem başladığında hepsi tek tek yerine oturacak merak etmeyin. Ben ilk oryantasyonumu hatırlıyorum da şu soru hep aklımdaydı ''ee sonra?'' Dönem bir başladı ben sorumu unutup harekete geçmiştim. Bakın bunu sorduğumu daha yeni hatırlıyorum. "Eyvah bu kız daha yeni hatırlıyorsa bizi nasıl bir tempoya sokacaklar?" Gibi sorular aklınızdan geçmesin. Bir şeyler yaparken o kadar heyecanlı yapıyorsunuz ki zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz bile.

  Şimdi hep motivasyon ve ilhamdan bahsediyoruz. İnsanız elbette bunları kaybedebiliyoruz. Bazıları çevresiyle bu durumu paylaşıp çözüm ararken bazısı sessiz kalabiliyor. Dikkat edin çevresiyle paylaşanlar daha hızlı kendilerini toparlıyorlar. Tabi karşınızdakiler doğru kişiyse. Doğru kişi olsun, miktar olarak belirlersek çok kişi olsun Oya Hanım'ın dediği gibi "bendeki doğru başkayken sendeki başkadır" sanırım tam olarak ne demek istediğim bu cümle ile özetlenebilir. Burada 100'den fazla kız kardeşimiz var, ilham perilerimiz var. Birini arayıp motivasyonum düşük demeniz yeterli. Bu düşen motivasyon çilesini ben de çektim ve evet "nasıl toparlayacağım bilmiyorum" dediğimde kız kardeşlerim ve bir tanecik team connection'ım Duygu Hanım'a söylediğimde daha hızlı toparladım diyebilirim. Onlara buradan kocaman öpücükler!

   Nerelerden destek alabilir? Başka nasıl toparlayabilirim? diyecek olursanız. Mentor veya koçlarınızdan da destek alabilirsiniz. Bu durumlarda, benim derdimin çaresi nedir gibi değil de çareye ulaşacak yolu belirlemek, o yola çıkmak için cesur olmak ve o yolu sağlıklı bir şekilde bitirmek için harita niteliğinde destek alabilirsiniz. "Yok kız kardeşim ben kişilerle paylaşmak istemiyorum. Kendimi toparlayabilirim o zaman neler yapmam lazım?" diyenler varsa TurkishWIN Talks izleyebilirsiniz. Her gün bir tane izleyebilirsiniz. İlla oturup karşısına izlemenize gerek yok. Ben yemek yaparken bile otomatik geçiş moduna alıp sırayla dinleyebiliyorum. İnanır mısınız yemeklerin tadı daha güzel oluyor, mutfak sırrı olarak aklınızda bulunsun. Kampüslerde neler var? Etkinliklerde neler var? Bu hafta yeni oyuna giren bir tiyatroyu merak ediyorum bakalım kız kardeşim bu konuda yorumu ne dedikleriniz varsa KampüsSesVer tıklayabilirsiniz. "Yok yok benim durumum tamamen iş hayatıyla ilgili bana onlar lazım Talkslardan ilhamı aldım, KSV'den etkinliğimi buldum ve gerçekleştirdim ama nerede bu iş yazıları" diyecek olursanız ondan da mahrum kalmıyorsunuz ve BinYaprak tıklıyorsunuz. İşte bu kadar kolay ve hızlı motive olup ilhamınızı kendi alet çantanıza koymuş oluyorsunuz.

   TurkishWIN kırmızısının büyüsü olsa gerek bana yeni bir vizyon ve misyon kattı. Kendi içimde sakladığım Nazlıyı ortaya çıkardı. Şimdi de meditasyonda yaptığımız gibi enerjimi yazarak yaymak istiyorum. Ben yazmayı seviyorum. Çok güzel anılar biriktiriyorum. İki yıldır alet çantamda var olan TurkishWIN'i sadece zorda kaldığımda çıkardığım bir alet olarak değil bazen de bakımını yapmak için bazen de ben bunu yaptım veya ne yaptım ne yapmam lazım demek için çantamdan çıkartıyorum. Sizin de şu an çantanızda bulunuyor.

  Çantanızda neler olduğunun farkında olun. Altın olsa değer kaybeder zamana bırakmayın. Zamanla güzelleşen tek şey turşudur çünkü unutmayın. Yarın yaparım, sonra denerim demeyin. Siz binyaprak kadınısınız 80 yıl değil 1 gün bile çok. Ve şöyle bir bakın ilham aldığınız kişilere ve sizler de başkalarına ilham olun. Ne de olsa o yaparsa sen de yaparsın!

  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Nazlı Gündoğdu tarafından yazılmıştır. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.