Çiğdem Penn | Önce Kendin Değiş! Seçimlerine Sahip Çık!

  Kadın eşine destek olmalı mıdır, çalışan annelerin cocukları sorumluluk sahibi olur mu yada ev işleri ve çocukların sorumluluğu eşler arasında eşit paylaşılmalı mıdır? Binyaprak ve XSights'ın beraber Türkiye genelinde gerçekleştirdiği araştırma sonucunda çıkan eşitlik raporunu ve açılımlarını Çiğdem Hanım'dan dinleyelim!

  Çiğdem Penn, Xsights Araştırma ve Danışmanlık Kurucusu ve Genel Müdürüdür. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümü mezun olan Çiğdem, eğitimine London School of Economics'de Sosyal ve Organizasyonel Psikoloji ile devam etmiştir. Bir süre uluslar arası şirketlerde yönetim danışmanlığı ve Pazar araştırması yapan Çiğdem Penn, 2004 yılında Londra' da Xsights'ı kurmuş, 2008 yılında Katmandu, 2010 yılında ise Xsights İstanbul ofisini açmıştır.

  Dijital araştırma konusunda deneyimli olan Çiğdem , ülkemizdeki ilk delike online araştırma panelini kurmuştur. Xsights Araştırma ve Danışmanlık A.Ş. bugün bünyesinde turizm de dahil olmak üzere 14 farklı sektörde hizmet vermekte, müşterilerine vizyon katan, anahtar kararlarında destek olan önemli araştırmalara imza atmaktadır. Xsights, destinasyon algısı, Akıllı Şehirler, turistlerin harcama alışkanlıkları, dijital ve geleneksel reklam ölçümlemeleri, sosyal medya dinleme, sektörel raporlar ve KOBİ' ler hakkında özel şirket, STK ve Kamu için çeşitli çalışmaları başarıyla yürütmüştür. ESOMAR, MRS, TÜAD, TÜGİAD üyesi ve DEİK Türkiye Nepal Kurucu Konsey başkanı olan Çiğdem Penn, İngilizce ve Fransızca konuşmaktadır. Evli ve üç çocuk annesidir. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  TurkishWIN, Türkiye ile bağı olan dünya vatandaşı tüm kadınların birbirlerine ilham ve güç verdikleri fark yaratan bir kizkardeslik networkudur. Avrupa, Amerika ve Türkiye'de faliyette olan TurkishWIN’in misyonu, benzer dünya görüşüne sahip, öğrenmeye açık kadınların içten paylaşımlarına ve birbirlerine fırsat yaratmalarına olanak tanımaktır. BinYaprak bir TurkishWIN girişimidir.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.