Duygu Merzifonluoğlu: Hiç Yapılmamışın Peşinden Git

  ''Yapılmamışın peşinden git!'' diyen CNN Türk için Kültür Sanat köşe yazarı Duygu Merzifonluoğlu ile kendi hikayesini ve #çalışankadın olmayı konuşuyoruz. Siz isterseniz yaparsınız!
  2007 yılında Bilkent Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonomi Bölümünü bitirdi. Aynı yıl, özel denetim, vergi, danışmanlık şirketi olan Pricewaterhouse Coopers (PwC)'da uluslararası dolaşımda çalışan 'Üst Düzey Yöneticilerin Vergilendirilmesi – International Assignment Solutions (IAS)' bölümünde vergi danışmanı olarak işe başladı. 2009 Aralık ayında Kıdemli Danışmanlığa kadar yükseldiği ekibinden ayrılıp, PwC İnternet Televizyonu'nun yöneticiliğine geçti. 2011-2018 yılları arasında program yöneticiliğini yürüttüğü PwC İnternet Televizyonu'nun, Türkiye'de iş sektörü hedef kitleli yayın yapan ilk ve tek internet televizyonu olarak büyük kitlelere ulaşmasını sağladı. 2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü yüksek lisans programına internet ve medya alanındaki başarılarından ötürü burs alarak girmeye hak kazandı. Bölüm birincisi olarak tamamladığı yüksek lisansının ardından başta 'Tüsiad: Ne Okusam, Ne Olsam' projesi olmak üzere, iş dünyasının temposunu, sosyal sorumluluk bilinci ile beraber tutmayı hedefleyen pek çok video, belgesel ve kısa film projesinin yaratıcı ekiplerinde yer alıp, yönetmenligini yaptı.
  Duygu Merzifonluoğlu şu an CNN Türk için Kültür Sanat köşe yazarlığı yapmakla beraber, CNN Türk ve Hürriyet TV aracılığıyla da gündemi ve iş dünyasının geleceğini irdelediği programlarıyla iş dünyası ile buluşmaktadır.

  Merzifonluoğlu, bir sosyal girişim olan TurkishWIN (Turkish Women's International Network)'un ve Dijital Kalkınma Derneği'nin bir üyesidir. Snowboard, yelken, koşu, profesyonel olarak ilgilendiği hobileri arasında olan Merzifonluoğlu aynı zamanda lisanslı binicidir. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.