Güçlü Kadın Nasıl Olunur, Güçlü Kadın Ne Demek?

  Burcu Çakın Yalman ile ''Güçlü kadın ne demek?'' konulu bir #canlıyayın gerçekleştirdik. Dileriz bu yayın #güçlükadın olma maceranızda size eşlik eder.

  Burcu Çakın Yalman Kimdir:
  Danışanlarının yol arkadaşı, öğrencilerinin öğrencisi, eski eşinin can dostu, 2 canının güvenli limanı, dostlarının sırdaşı. 40lı yaşlarına doğru, bir çok şapkasının altına sıkışan gerçek kişiliğini keşfedip onu tüm kimliklerinin önüne aldı. Profesyonel yöneticilikten girişimciliğe, yurtiçi – yurtdışında geçen 15 yıllık bir kurumsal finansman kariyerinden sonra, rotasını insanların içsel keşif ve dönüşümlerine yönelik çalışmaya çeviren Burcu Yalman, kadınlara özel yaptığı liderlik çalışmalarının yanısıra, yaşamlarının farklı alanlarında gelişmek isteyen, iş ya da özel yaşamlarında anlam, amaç, yön ve doyum arayan bireylere profesyonel liderlik ve dönüşüm koçu olarak destek olmakta.

  Uluslararası Koçluk Federasyonu'nun PCC (Professional Certified Coach) sertifikalı koçlarından ve Adler Koçluk Okulu'nun sertifikalı eğitmen ve koçlarından olan Yalman, 2000 saati aşkın koçluk tecrübesine sahip olup profesyonel koçlar yetiştirmekte, bireylere ve kurumlara dönüşüm ve liderlik üzerine koçluk, danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermekte, Fransız Pluribus şirketinin Türkiye Ülke Müdürü olarak Çeşitlilik ve Katılımcı Liderlik (Diversity & inclusive Leadership) konularında çalışmalar yapmaktadır.

  Hayatında bir kadının geçirebileceği pek çok farklı evreyi (profesyonel yöneticilik, full-time annelik, girişimcilik) çeşitli duygusal iniş çıkışlarla yaşayan Burcu Yalman, "kadının kendisinin ve hayatının lideri olması" ve "kişiliğini sahip olduğu tüm kimliklerinin önüne alması" konusuna bir sosyal misyon bilinciyle yaklaşmakta ve bu alanda ABD'li sivil toplum kuruluşu the Ashland Institute ile işbirliğiyle kadınlara yönelik içsel keşif ve liderlik programı olan Coming Into Your Own (CIYO) başta olmak üzere çeşitli çalışmalar yapmaktadır.

  Kariyerine 1995 yılında Dünya Bankası'nda (Washington DC) başlayan Burcu Yalman, 15 yıllık kurumsal finansman danışmanlığı kariyeri boyunca birçok yerli ve çokuluslu finans kuruluşunda yöneticilik yapmış, kurucusu olduğu Fora Kurumsal Finans'ın çatısı altında fonlara ve kurumlara danışmanlık hizmeti vermiştir. Çalışma hayatı boyunca Türkiye, ABD, Pakistan, Sri Lanka, Ürdün, Mısır, Romanya, Bulgaristan ve Macaristan gibi çeşitli kültürlerde çalışmıştır.

  Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu Yalman, George Washington Üniversitesi'nden MBA derecesine sahiptir. İngilizce ve Fransızca konuşan, iki çocuk annesi olan Burcu, bir kitap ve seyahat tutkunu olup boş zamanlarını doğada ya da iç dünyasında geçirmekten hoşlanmaktadır. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.