Hukuk Okumak İsteyenlere İlham Olacak 4 Video

  Hukuk Okumak İsteyenlere İlham Olacak 4 Video

  Hukuk okumak isteyen kişilere ilham olacak BinYaprak videolarını derledik.

  Meslek seçimi hayatımızdaki en önemli kararlardan biri. Üniversite bölümünü seçerken, hukuk bölümünü düşünüyorsan, sana ilham olacak BinYaprak videolarını izle! Unutma, ne yaparsan yap, en iyisini yap...

  İsteyeceksin ve Çok Çalışacaksın! - Altın Mimir

  Çorum Sağlık Meslek Lisesinden sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Altın Mimir 1995 yılından bu yana kendi hukuk bürosuna sahip. Hukuk okurken aynı zamanda bir devlet hastanesinde hemşire olarak çalışmasının onu iş hayatı için geliştirdiğini ve mesleğini nasıl yapması gerektiğini öğrettiğini söylüyor.

  Avukat olmak istediğine ilkokuldan önce karar veren Altın Mimir, bazen mesleğimizin bizi seçtiğini söylerken aynı zamanda hangi işi yaparsak yapalım empati sayesinde başarıya ulaşabileceğimizi vurguluyor. Eğer yaptığımız işi en iyi şekilde yapmaya uğraşırsak ve çok çalışırsak başarı bizi bulacaktır. Kendi yolcuğunu bu kadar açık bir biçimde bizimle paylaştığı için kendisine teşekkür ederiz.

  İçindeki Tutkuya Güven! - Ezgi Harmancı

  2010 senesinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı sene Malta'ya İngilizce eğitimi için gitti. İş dünyasına olan ilgisi ve öğrencilik yıllarında ELSA (Avrupa Genç Hukukçular Derneği) İstanbul şubesi başkanlığı yapmanın avantajı ile ELSA Malta'dan bir avukat arkadaşı vasıtası ile Malta'nın önde gelen bir Hukuk Bürosunda çalışmaya başladı. Toplam 4 sene Malta'nın iki seçkin hukuk bürosunda çalıştıktan sonra kendi avukatlık şirketi olan Harmancı & Partners'i kurdu. Eş zamanlı olarak Malta Devleti'nin Yabancı Yatırımlar Ajansı olan Malta Enterprise'da Turk pazarından sorumlu Danışman olarak görevlendirildi.

  Hiç tanımadığı bir ülkede yeni bir hayat kuran Ezgi Harmancı, bir hukukçu olarak başarı hikayesini bizlere aktarıyor.

  Yaptığın İşi Sev! - Selin Özbek Cittone

  Önce İtalyan Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Bölümünden mezun olduktan sonra 1999 senesinde İstanbul Barosuna kayıt olan Selin Özbek şimdi ise Özbek Avukatlık Ortaklığının yönetici ortaklığını yapmaktadır. Baroya kayıt olduktan sonra stajyerliğini Hergüner Bilgen Özeke'de yaparken iş hayatına bir süre ara verip University of Pennsylvania'nın hukuk bölümünde yüksek lisansını yaptı. Bu aranın ardından tekrar Hergüner Bilgen Özeke'ye devam etti. Tecrübesiyle birlikte aile şirketine geçme kararı alan Selin Özbek Cittone şirketlere hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

  Mesleğinizi sevmenin önemine vurgu yapan Selin Özbek Cittone, aynı zamanda hukuk alanındaki yolculuğunu bizlere detaylı bir şekilde anlatıyor. Nelerden ilham aldığını, çalıştığı sektörde nasıl durumlarla karşı karşıya geldiğini ve bu durumlardan nasıl ders çıkardığını anlatıyor. Kendi başarı hikayesini bizimle paylaştığı için tekrardan teşekkürlerimizi sunarız.

  Hedeflerinize koşun! - Atahan Sevimli

  1998 senesinde Bursa Anadolu Lisesi'nden mezun olan Atahan Sevimli, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra da İstanbul Üniversitesi'nde Özel Hukuk yüksek lisansını tamamladı. Bir senelik bir yurtdışında yaşama deneyimi edindikten sonra dönen Atahan Sevimli 2006'dan beri bir avukatlık firmasında partnerlik yapıyor.

  Hedeflerimizin peşinden gitmenin ve azmin önemini vurgulayan Atahan Sevimli'ye deneyimlerini bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.