İlham Röportajları: Gülşah Ateş

  Ekran-Resmi-2023-12-13-16.51.24

  CampusWIN Academy mezunlarımızdan Sevgili Gülşah Ateş ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Keyifli okumalar! 

  2016'da Adıyaman'da İşletme lisans bölümünden mezun oldum. Çalışma hayatına atılmadan bir evlilik geçirdim ve 6 yaşında bir oğlum var. Şu an kendi ayakları üstünde duran bir anne olarak bir Bankada Müşteri Hizmetleri Temsilcisi olarak görev alıyorum.

  1) Sizi kısaca tanıyalım: Gülşah Hanım kimdir, hangi okulda (ya da okullarda) okudunuz, şimdi ne yapıyorsunuz?

  1994 yılında Adıyaman'ın küçük bir ilçesi olan Samsat'ta doğdum. 2016'da Adıyaman Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldum. 6 Şubat depreminden sonra geçici olarak Ankara'ya yerleştik oğlum ve ailem ile birlikte, şu anda Ankara'da özel bir bankada çalışıyorum. 

  2) Sizi yönlendiren anlar ve kişiler kimlerdi? Mesleğinizi nasıl seçtiniz, karar anlarınız neler oldular?

  Beni mesleğime yönlendiren kişi babamdı küçük bir ilçede banka ve lojmanın aynı bahçede olduğu bir evde bankacı olan bir babanın 5 çocuğundan ortancası olarak büyüdüm. Kahvaltıda ve öğlen yemeklerinde finans haberleri dinlenirdi. Genel olarak babamın mesleği hep ilgimi çekerdi ve hayalini kurardım bir gün bende bankacı olacağım babam gibi diye. Çünkü bir kız çocuğu gibi benimde ilk kahramanım ve idolüm babamdı. Ancak hayata çok erken atılıp 21 yaşımda anne olunca mesleğe adım dahi atamamıştım. 6 Şubat depreminden sonra hiçbir şey için geç kalma lüksüm olmadığını farkedip hayallerimin peşinden koşmak için en büyük adımı attım ve şu an aktif olarak çalışıyorum hayalim olan meslekte. 

  3) Bu mesleği seçmeyi düşünenlere neler tavsiye edersiniz?

  Ailem benim en büyük destekçim özellikle annem çok güçlü bir kadın olarak güney doğunun zorlu şartlarına rağmen tek başına bizi üniversite okutup meslek sahibi olmamız için tabiri caizse hayatını adadı; ablam üniversite mezunu kardeşlerimin biri bilgisayar mühendisi biri doktor ben bankacı oldum bir kardeşim de anadolu lisesinde okuyor. Annem zoru başardı en büyük destekçim. 

  4) Kendinizi geliştirmek için neler yapıyorsunuz?

  Kendimi geliştirmek için mesleğimle alakalı seminerler, eğitimler alıyorum. Dil gelişimi için adımlar attım. Sosyal medyada kendimi geliştirmek için bulunduğum topluluklardan bu alanda görevler alıyorum. 

  5) CampusWIN sizin hayatınıza nasıl dokundu?

  CampusWIN, benim bu hayatta ki en büyük şanslarımdan biri. 2014'ten bu yana aralarındayım. Özellikle Melek Hanım, benim elimi yaşadığım tüm zorluklara rağmen hiç bırakmadı. Birçok güzel dostluklar kurdum bizim CampusWIN olduğumuz dönemde Urfa kampüs lideri Güler Yıldırım'dı Adıyaman kampüs lideri bendim ve biz kız kardeş olduk. Benim en büyük destekçilerimden biri odur. Hayatıma yoluma ışık tuttu. CampusWIN'de olmak güç verdi hep halen öyle güç aldığım birçok kız kardeşim var. 

  6) Hayatınıza etki eden, ilham aldığınız kişiler kimler, bize onlardan bahseder misiniz?

  Hayatıma etki eden kişilerden biraz bahsettim genel olarak tanıştığım herkesten bir şeyler alıp eksik yönlerime katkı yaparım ama bir isim belirtmem gerekirse mesela Münteha Adalı olur onun gücü hayata bakış açısı o kadar etkiler ki beni yıllardır onu hep kendime örnek alıp ilham alırım. Gani Bereket, üniversite yıllarımın bana kazandırdığı en güzel insan yol göstericim attığım her atımda destekçimdir. Onun Adıyaman gibi küçük bir şehirde başardığı girişimleri her zaman ilham almamı sağladı ve başarmanın yeri zamanı olmadığını bana hep hatırlattı.

  Ve en büyük ilham kaynağım oğlum benim hayatta ki bütün başarmak istediklerimin en büyük sebebi oğlum ona güçlü bir anne olabilme fikri beni her zaman heyecanlandırıyor ve daha güçlü adımlar atmamı sağlıyor. 

  7) Şu an üniversitede okuyan kız kardeşlerimiz için vermek istediğiniz tavsiyler veya paylaşmak istediğiniz tecrübeler var mıdır?

  Tekrar 20 yaşıma gelsem hayallerimin peşinden koşmayı asla ertelemezdim. Kendime geç kalmamayı öğrenmiş olurdum. Attığım her adımı önce kendim için hayallerim için atardım. Daha çok insan tanıyıp daha çok geliştirmek isterdim kendimi. Elimdeki fırsatlara daha çok değer verip onları doğru şekilde doğru zamanda doğru yerse kullanırdım.

  Bankacılık mesleği sorumluluk gerektiren zor bir meslek olarak görünse de hayali bu alanda kariyer yapmak olanlar korkmadan adım atıp ilerlesin. Cesaretle başlanan bir yolda başarısız olacaklarına ihtimal vermiyorum şahsen çünkü kendini geliştirmeye ve kariyerini hızla ilerletmeye çok açık bir sektör. 

  Gülşah Hanım, katkılarınız için çok teşekkür ederiz. Deneyimlerinizi öğrenmek bizim için çok kıymetliydi.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.