Kariyer İçin Doğru Basamak TurkishWIN

  turkishwin

  TurkishWIN People Commitee'nin ne olduğunu, neler yaptığını ve bizlere nasıl network sağladığını anlatan bu yazımızı mutlaka okumalısınız!

  TurkishWIN, üniversite öğrencilerine sayısız fayda sağlamaktadır. Bu faydaların en önemlilerinden olan network kurma becerisini TurkisWIN'in bizlere ne şekilde ve nasıl sağladığını hiç düşündünüz mü? Bunun yanı sıra TurkishWIN'in önemli bir komitesi olan People Commitee'nin neler yaptığını merak ediyor musunuz? Hadi o zaman gelin birlikte bakalım. Keyifli okumalar!

  TurkishWIN bana network sağlar mı? TurkishWIN bana nasıl bir network sağlar?

  TurkishWin kariyerinde başarılı olmak isteyen üniversite öğrencilerinden seçilerek oluşan bir platformdur. Bu sebeple ilk olarak farklı bölüm ve üniversitelerden kaliteli insanlar tanıyacaksınız. Bu öğrenci çeşitliliği bizlerin farklı bakış açılarını görebilmek ve yeni yetkinlikler öğrenebilmemiz adına TurkishWIN'i okuldaki kariyer kulüplerinden olumlu anlamda ayıran bir özellik olduğunu düşünüyorum.

  Bunun yanı sıra discord grubunda ekli olan staj kanalı da aktif kullanılmakta. Bir iş veya staj ilanı bir kişinin eline geçtiğinde arkadaşlarım bunu direkt bizlere de ulaştırıyorlar. Bu ilanların bazılarında TurkishWIN üyesi olmak bizlere ayrıcalık sağlayabiliyor.

  Network ağı TurkishWIN'de bitmiyor! Kariyerinde başarılı olmuş kişilerle sürekli yapılan etkinlikler hem bizleri hayata hazırlıyor hem de misafir konuk ile network kurmamızı sağlıyor.

  People Comittee Nedir Neler Yapar?

  People Comittee TurkishWIN'in tüm komitelerindeki iletişimi dinamik tutmayı hedefler. Bunun için çeşitli ekip içi organizasyonlar ayarlar veya yapılacak olan organizasyonların başarıyla yürütülmesi amacıyla arka planda çalışmayı sürdürür. Bu komitede yaratıcılık, iletişim ve problem çözme becerisi ön planda tutulur.

  Komitenin başında üniversite öğrencisi olan ve en az 6 aylık TurkisWIN deneyimi yaşamış olan kişiler geçebilir. Komite içindeki ortam gayet sıcak olduğunu içtenlikle söyleyebilirim.

  Bizler komite içinde, komite liderimizin öngördüğü şekilde toplantı takvimi oluşturuyoruz. Bu tarihler tabii ki ekip üyelerinin uygunlukları da göz alınarak planlanıyor. Toplanmalarımızı online ortamda gerçekleştiriyoruz. Toplantılarımızın konusu genellikle o ay içinde yapılması öngörülen planlar üzerinden ilerliyor. Bu süreçte beyin fırtınası yapıp fikirler üretiyoruz ve uygun gördüklerimizi de uygulamaya geçiriyoruz. Uygulama esnasında görev dağılımı, ilk başta üyelerin gönüllükleri esas olarak yapılıyor. Sonrasında da liderimiz eksikleri kendi görevlendirdiği kişilerle tamamlıyor.

  Görevlerin bittiği aşamada liderimiz son kontrolleri yapıyor. Eğer bir problem yoksa son aşama yani uygulama aşamasına geçiyoruz. Şu da belirtmeliyim People Committee'sinde görev sürecinde herhangi bir soru veya sorun ile karşılaştığımızda komite liderine yazmaktan çekinmiyoruz. Bu durum komite içerisinde de geçerli. Herhangi bir olumsuz durumu saygı çerçevesi içerisinde rahatlıkla paylaşabileceğimiz ortamı liderimiz bizlere sağlıyor.

  Sonuç olarak People Committee bizlere yaratıcı fikirler üreterek onları uygulama şansı sunuyor. Bu uygulama aşamasında yeni siteler, uygulamalar vb. şeyler keşfedip kendimize yeni yetkinler katıyoruz. Bana kalırsa işin en güzel kısmı da bu zaten. Sürekli gelişen insanlarla bir arada olmak, farklı kariyer yolunda fakat paralel bir hayat görüşünde gitmek işin daha da keyifli tarafı oluyor.

  CapmusWIN yazarlarımızdan Aleyna Ceylan tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.