Melek Pulatkonak: Daha Büyük Hayaller Kur

  ''Daha iyi büyük hayaller kur!' diyen BinYaprak kurucularından Melek Pulatkonak kendi kariyer planlaması hakkında bilgiler veriyor. Siz de kendi #başarıhikayenizi yazmaya hazır mısınız? 

  Avusturya Lisesi'nden mezun olan Melek Pulatkonak, London School of Economics and Political Science'dan iktisat derecesini alıp, New York Borsası'nda iş hayatına atıldı. IMKB Başkanı Osman Birsen'e Başkan Danışmanlığı yaptı. Columbia Business School'da MBA derecesini alıp girişimci oldu. New York'da hakia.com'daki kurucu ortak görevini sonlandırıp, 2011'de Yazılım Geliştirme Teknolojileri'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Microsoft Türkiye'de göreve başladı. Daha sonra Microsoft Global StartUp grubunda çalıştı. 

  2013'te fark yaratan kız kardeşlik ağı Turkish Women's International Network'ü kurdu ve milyonlarca kadına "O Yaparsa Ben de Yaparım" gücünü vermek için çalışarak Fatoş Büyükkuşoğlu Güçlü Kadın Ödülü'nün sahibi oldu. Melek, bir yandan BinYaprak'ta hayallerini büyütmektedir. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.