Meltem Yılmazkaya: İnsana Dokun, Hayata Dokun!

  Her şey kendine verdiği bir söz ile başladı. Mezun olur olmaz, gönüllü olarak kadınlarla yaratıcı drama atölyeleri düzenlemek için yollara koyuldu! Oyuncu Meltem Yılmazkaya'nın eşsiz hikayesini merak ediyor musunuz? Mutlaka dinleyin, motorları hep beraber mavilikleri sürelim! 

  Meltem Yılmazkaya 27 Kasım 1984'te İstanbul'da doğdu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı Tiyatro bölümünde okuduktan sonra, eğitimine Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünde burslu olarak devam etti ve 2012 yılında mezun oldu. Şu anda da Yeditepe Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. 2008 yılında "Sizinkiler" adlı çocuk oyunuyla BKM ile tanıştı. "Aile Saadeti" , "Adım Bayram Bayram" , "Aşkın Halleri" oynadığı diğer televizyon dizileridir. Oyunculuğun dışında sinema, müzik ve edebiyat alanında da çalışmaları olan oyuncu, şu an "Güldür Güldür Show" adlı televizyon programında oynamaya ve "Pulbiber" adlı edebiyat ve sanat dergisinde köşe yazarlığı yapmaya devam etmektedir. "Dedemin Fişi" ve "Kaçma Birader" oynadığı sinema filmlerdir. Sinemayla da yakından ilgilenen Yılmazkaya, ülkemizdeki kadın sorunları üzerine çalışmalar yapmış, senaryosu ve yönetmenliği kendine ait olan "neden(siz)" adlı kısa filmiyle birçok festivalde seçki filmler arasına girmiş, İstanbul Kısa Filmciler "Şiddet" konulu kısa film yarışmasında birincilik ödülü almıştır. Kadın çalışmaları üzerine Doğu ve Güneydoğu'da gönüllü olarak yaptığı yaratıcı drama atölyeleri yerel basında çok ses getirmiş ve daha sonra AB projesine dönüşüp daha geniş bir kitleyle çalışmasına yardımcı olmuştur.
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  TurkishWIN, Türkiye ile bağı olan dünya vatandaşı tüm kadınların birbirlerine ilham ve güç verdikleri fark yaratan bir kizkardeslik networkudur. Avrupa, Amerika ve Türkiye'de faliyette olan TurkishWIN’in misyonu, benzer dünya görüşüne sahip, öğrenmeye açık kadınların içten paylaşımlarına ve birbirlerine fırsat yaratmalarına olanak tanımaktır. BinYaprak bir TurkishWIN girişimidir.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.