Mentorluk Programlarını Tanıyalım: CampusWIN Mentorluk Programı

  WhatsApp-Image-2021-03-12-at-14.17.21

  Mentorluk programları hakkında ne kadar çok şey biliyorsunuz? Peki, Campuswin Mentorluk Programı nedir? Katılmak için neler yapmalısınız? Campuswin Academy Programı hakkında daha detaylı bilgi edinmek için yazımızı kaçırma! Keyifli okumalar!

  CampusWIN Mentorluk Programı, CampusWIN Academy liderlik programındaki destek programlarından biridir. TurkishWIN'in liderlik programı olan CampusWIN Academy'e katılan üniversiteli genç kadınlar, ücretsiz eğitimler, küresel TurkishWIN kız kardeşlik ağına erişim, efsane CampusWIN kız kardeşleri tanıma fırsatının yanı sıra mentorluk ve koçluk fırsatlarını da değerlendirebilir.

  Lider olduğun sürece ve senede iki defa mentorluk programına başvurabilirsin. Mentorluk eşleşme süresi altı aylıktır. Üniversitenin ikinci senesinde lider olduysan, CampusWIN'den mezun olana kadar beş farklı mentorun olabilir. Mezuniyet sonrası mezunlar grubu da seni bekler!

  Mentorluk eşleşmeleri senin hedeflerine göre yapılır. 

  Kimler CampusWIN Academy Programına Katılabilir?

  CampusWIN Academy Mentorluk Programı'na CampusWIN Academy katılımcısı olup "Lider" olan üniversiteli genç lider kadınlar başvurabilir. CampusWIN Academy Mentorluk Programı'na dahil olan katılımcılar; üniversiteden mezun olana kadar mentorluk programında yer alabilir ve yılda iki kez mentorluk programına başvurabilir.

  Program farklı bölümlerde okuyan - yalnızca STEM değil- üniversiteli genç kadınlara açıktır. 

  Başvurular ne zaman açılıyor?

  CampusWIN Academy Programı'na başvurular güz ve bahar dönemlerinde açılmakla birlikte yılda iki kez alınır- Mart ve Kasım aylarında. Başvuruları alınan adaylar ön elemeden geçirilerek CampusWIN Liderleri tarafından bir kız kardeşlik görüşmesine alındıktan sonra ManpowerGroup ekibiyle mülakatlarını gerçekleştirirler. Mülakatları başarıyla sonuçlanan adaylar "Champion" olarak CampusWIN Academy Programı'na dahil olur. Bir dönemlik bu sürecin ardından Lider olan üniversiteli genç kadınlar artık CampusWIN Mentorluk Programı'na yılda iki kez -her bir mentorluk yolculuğu 6 ayda tamamlanır- başvurabilirler.

  Neden Katılmalısın? 

  CampusWIN Academy Mentorluk Programı, sana birden çok mentorla tanışma fırsatı sunar. CampusWIN Lideri olduğun andan itibaren mentorluk almak için yılda iki kez başvurabilirsin, bu da sana yılda iki kez iki farklı mentorla çıkacağın harika bir yolculuk sunuyor demek! Hedeflerine göre eşleşeceğin mentorların her birinden ilham alıp onlara fikir danışabilirsin. Böylece geleceğin için attığın adımları daha güçlü atabilir ve farklı bakış açılarını keşfederek geleceğini şekillendirebilirsin.

  CampusWIN Academy'den mezun olan eski Liderimiz Hatice Dirgen, CampusWIN Academy Mentorluk Programını bize şöyle anlatıyor;

  "En sevdiğim şeylerden biri de mentorluk ve koçluk programıydı. Kendime ait mentorum ve koçum vardı ve gerçekten onlarla harika ilişkiler kurdum bu zaman içinde. Hatta bir yerden sonra abla-kardeş ilişkisine dönüşmüştü. Her derdim olduğunda arayıp fikir alabiliyordum ve onunla konuşmak beni gerçekten rahatlatıyordu. Bu yüzden de diyebilirim ki Mentorluk Programı, CampusWIN Academy içerisindeki en iyi şeylerden biriydi!"

  Video devamı için link.

  CampusWIN Academy Programından Mezun Olduktan Sonra

  CampusWIN Academy Programından mezun olduğunda birçok farklı mentorla tanışmış ve destek almış olarak mezun olursun. Mentorlarının sana verdiği destekle birlikte geleceğini şekillendirmiş ve hayata emin adımlarla ilerleyen genç bir kadın lider olursun. Programın ve geride bıraktığın mentorluk yolculuklarının sana kattıklarıyla birlikte mezun grubunda yer alarak sen de sürece yeni başlamış olan kız kardeşlerine destek olabilirsin.

  Faydalı Linkler:

  CampusWIN Academy programına bu linkten başvurabilirsin.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.