Milyon Kadına Mentor Mart Ayı Gelişmeleri

  Milyon-Kadna-Mentor-1

  Milyon Kadına Mentor'da Mart ayında neler oldu? Detaylar yazımızda. İlhamla kalın!  

  Sevgili Milyon Kadına Mentor Ailemiz,

  Bahar aylarına girdiğimiz şu günlerde önemli etkinlikler ve yeni katılan kurumlar hakkında bilgi vermek istiyoruz. Ayrıca, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü de özel bir kutlama ile selamlamak istiyoruz.

  • Borusan Alpha Young Talent Program'ın 2024 başvuruları başladı. PepsiCo'nun "PepsiCo Geleceğin Bilim Kadınları Akademisi" projesi, "Eğitimde Fırsat Eşitliği" kategorisinde ödül aldı.
  • Alarko Holding ve Habitat Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen Girişim Öncüleri Projesi'ne katılmak isteyenler için bilgiler alabilirsiniz.
  • TWRE platformu ve Yeşil Yakalı Kadınlar Derneği W2W programı hakkında bilgi almak için göz atabilirsiniz.
  • 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutlarken, kadınların gücünü ve katkılarını selamlıyoruz. Yeni katılan kurumlarımıza hoş geldiniz diyoruz!

  Görüşmek üzere,

  Milyon Kadına Mentor Ekibi 

  Kurucu Destekçilerimizden Mesajlar

  PepsiCo

  2021 yılında, PepsiCo Vakfı desteği ve TEV iş birliği ile hayata geçirdiğimiz "PepsiCo Geleceğin Bilim Kadınları Akademisi" projemizle, Kadın Dostu Markalar 2024 Farkındalık Ödülleri'nde, "Eğitimde Fırsat Eşitliği" kategorisinde ödül aldık. Kadın Dostu Markalar Platformu, 2021 yılından bu yana her yıl "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" haftasında toplumsal cinsiyet eşitliği bilincine hizmet eden, kadın haklarını destekleyen markaları ödüllendiren bir program düzenlemektedir.

  Ödül töreninden çekilen fotoğraflar için buraya tıklayınız

  Haberin detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  Yaklaşan Etkinlikler

  Her Cuma | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Tanıtım Toplantısı

  Temmuz ayının ilk program tanıtım toplantısı 22 Mart Cuma saat 12:00'da gerçekleşecek. Milyon Kadına Mentor programı hakkında aklınıza takılan her konuda bilgiyi bu toplantıda alabilirsiniz. Kurumlar, Sivil Toplum Kuruluşları, paydaşlar, ilgili mentorlar ve mentiler, sizleri bekliyoruz.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  15 Nisan | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Mentorluk Eğitimi


  EMCC Türkiye işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz eğitimimizde konuşmacımız Senior Practitioner Koç & Mentor Banu Aykın Köylüer, Banay Akademi Kurucusu, EMCC Türkiye Sosyal Sorumluluk Takımı Lideri, TurkishWIN Milyon Kadına Mentor Program Elçisidir.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  Sizden Gelenler | Mentorlarımız


  "Mentorluk süreci bakış açımı değiştiren, farkındalığımı arttıran ve en çok da ilerde meslektaşım olacak mentimle zamanı, geleceği konuşmak çok önemli bir deneyim benim için.Vesile olan sizlere çok teşekkürler."

  – Tuğba Çolak, Turkcell


  Sizden Gelenler | Mentilerimiz

  "İyi ki mentiniz olmuşum çok mutluyum gerçekten :) Gizem hanımla kimyamız fazlasıyla uydu çok sevdim kendisini. İlk görüşmemizde ve sonrasında benimle çok güzel iletişim kurdu. Şimdiden fazlasıyla yardımı dokundu bana, yol gösterdi. O kadar içten ki kendisi o kadar samimi ki anlatamam :)) Birçok ortak noktamız var. Çok şanslı hissediyorum kendimi. Bu şekilde güzel insanların varlığı ne kadar hoş. Size de çok çok teşekkürler."

  – Gülsün Çiftçi, Atatürk Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği


  Çoklu Filtreleme ile Mentorlarımızı Keşfet

  Paydaşlarımızdan Mesajlar

  Bilim Kızı Projesi | Bilim Kızı VİZYON Konuşması - Doç.Dr. Halide Nihal AÇIKGÖZ - Adli BİYOLOJİ | 23/03/2024 20:30

  Türkiyenin ilk Adli Entomoloğu olan Doç. Dr. AÇIKGÖZ, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi'nden mezun olup, Yüksek Lisansını ve doktorasını Ankara Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü'nde Adli

  Biyoloji alanında tamamladı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalında Adli Entomoloji Laboratuvarını kurmuştur ve halen Adli Entomoloji ve Adli Biyoloji Laboratuvarının yöneticisidir. Çeşitli yıllarda İsviçre, Almanya ve Amerika'da çalışmalar yaptı. Türkiye Biyologlar Derneği, Türkiye Parazitoloji Derneği, Türkiye Entomoloji Derneği, Avrupa Entomologlar Derneği, Amerika Entomologlar Birliği ve EAFE gibi dernek ve kuruluşların bir

  üyesidir. 2010 yılında Who's Who programına seçilmiş ve oradaki üyeliği halen devam etmektedir. Ankara Üniversitesi Adli Bilimler Enstitüsü'nde Öğretim Görevlisi kadrosunu almış, şu an yine aynı Enstitüde Doçent olarak görev yapmaktadır. DNA, babalık tayini, kan grupları, adli biyoloji, adli entomoloji, ölüm zamanı tayini (PMI) ve böceklerin gelişim evreleri konularında çalışmalar sürdürmektedir.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  Habitat Derneği | Girişim Öncüleri Projesi

  Alarko Holding ve Habitat Derneği ortaklığıyla hayata geçirilen Girişim Öncüleri Projesi kapsamında, girişimci ve girişimci adayı kadınların girişimlerini destekliyor ve girişimcilik becerilerinin geliştirilmesi için eğitimler düzenliyoruz.

  Siz de dijital pazarlama, dijital araç kullanımı, tasarım odaklı düşünme, finansal okuryazarlık, markalaşma ve girişimcilik adımları ile ilgili bilgi ve deneyim kazanmak istiyorsan eğitimimize hemen katılın!

  Detaylı için buraya tıklayınız

  TWRE (Turkish Women of Renewable Energy and Energy Sector Network) | TWRE Platformu Üye Durumu ve Yeşil Yakalı Kadınlar Derneği W2W Programı

  Yenilenebilir Enerji ve Enerji Sektörü Türk Kadınları Grubu (TWRE), 2018'in mayıs ayında sosyal bir girişim olarak ve kadın iletişim ağı olarak Sedef Budak tarafından online olarak kurulmuştur.

  TWRE, Ocak 2019'da ilk fiziksel buluşmasını gerçekleştirmiş ve enerji dönüşümü ile güç endüstrisinde çalışan 60 kadın ilk defa bir araya gelmiş ve sonrasında kurulacak olan Yeşil Yakalı Kadınlar Derneği'nin (YEYKAD) ilk tuğlaları örülmeye başlanmıştır.

  Bugün 3000'den fazla kadın üyeye ulaşmış grubun çekirdek kadrosunu oluşturan, 24 rol model kadın bir araya gelerek 10 Haziran 2022'de Yeşil Yakalı Kadınlar Derneği YEYKAD'ı kurmuştur. YEYKAD, Türkiye enerji sektöründe çeşitli kademelerde görev almakta olan kadın çalışanın görünürlüğünün artırılmasını, kadın çalışanların sayı ve oranının yükseltilmesini, kadın çalışanların statü ve gelirlerinin artışının desteklenmesi, kurumların karar mekanizmasında yer alan kadın sayısının artırılması, kadın çalışanların sektörde benzer pozisyonlardaki erkek çalışanlar ile eşit statü, yetki, sorumluluk ve ücret düzeyine sahip olması amaçlarını benimsemektedir. YEYKAD W2W mentor programımın 3. Mayıs ayında başlatacaktır. Üst yaş sınırı olmayan programda STEM alanında okuyan, yeni mezun veya çalışma hayatının ilk 3 yılında olan 100 kadın mentee ile sektörün duayen kadınları mentor olarak atanacaktır.

  Detaylı için buraya tıklayınız

  Şubat Ayında Aramıza Yeni Katılan Kurumlar

  • Abdi İbrahim
  • Yeni Bir Lider
  • İDEALİST İç Mimarlık Derneği
  • L'Oréal Türkiye
  • Bilicra
  • Lesaffre
  • EMERSON
  • PHINIA
  • Setaş Sistem Bilişim AŞ
  • Merieux NutriSciences Türkiye


  Tüm program paydaşlarımıza ve kurucu destekçilerimize liderlikleri için teşekkür ederiz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.