Milyon Kadına Mentor Ağustos Ayı Gelişmeleri

  Milyon Kadına Mentor Ağustos Ayı Gelişmeleri

  Milyon Kadına Mentor Ağustos ayı gelişmelerimiz sizinle, keyifli okumalar. İlhamla kalın!

  Sevgili Milyon Kadına Mentor Ailemiz,

  Okul dönemine geri sayarken güz dönemi hazırlıklarımız hızla devam etmekte.

  Milyon Kadına Mentor Lise Programımızı keşfetmiş miydiniz? Milyon Kadına Mentor programı paydaşlarından Türkiye Bilişim Derneği ile Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile hayata geçen Milyon Kadına Mentor Lise Programı kapsamında; Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitim gören 15-18 yaş arası kız öğrencilerle STEM alanlarında deneyim ve uzmanlık sahibi liderlerin bir araya getirilerek öğrencilerin STEM alanında kariyer yolları ve imkânlar ile ilgili bilgi sahibi olması, pozitif tutum geliştirmeleri ve öğrenci ve velilerin bilgilendirilmeleri amaçlanmaktadır. Daha fazla bilgiye program websitemizden ulaşabilirsiniz.

  Programa katılan ve elçilerimizden Özel Vizyon Anadolu Lisesi Müdürü Nazan Çakarel Yurdakul'un deneyimini paylaşarak size harika bir hafta diliyoruz.

  "Mentorlara, öğrencilerimizin kariyer yolculukları henüz başlamamışken onlara her şeyin mümkün olabileceğini asla vazgeçmemeleri gerektiğini kendi yolculukları üzerinden paylaştılar. Öğrencilerimize verdikleri ilhamlar için sonsuz teşekkürler."

  Kurucu Destekçilerimizden Mesajlar


  Yaklaşan Etkinlikler

  18 Ağustos | 12:00


  Milyon Kadına Mentor Tanıtım Toplantısı

  Temmuz ayının ilk program tanıtım toplantısı 18 Ağustos Cuma saat 12:00'da gerçekleşecek. Milyon Kadına Mentor programı hakkında aklınıza takılan her konuda bilgiyi bu toplantıda alabilirsiniz. Kurumlar, Sivil Toplum Kuruluşları, paydaşlar, ilgili mentorlar ve mentiler, sizleri bekliyoruz.


  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  21 Ağustos | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Mentorluk Eğitimi

  EMCC Türkiye işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz eğitimimizde konuşmacımız Senior Practitioner Koç & Mentor Banu Aykın Köylüer, Banay Akademi Kurucusu, EMCC Türkiye Sosyal Sorumluluk Takımı Lideri, TurkishWIN Milyon Kadına Mentor Program Elçisidir.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!


  Sizden Gelenler Mentorlarımız

  "Programımız süresince Fatma'nın katettiği gelişmeleri izlemekten büyük keyif aldım. Kendini geliştirmeye olan hevesi ve bunları gerçekleştirme gücüne şahit olduğum için şanslıyım. Bu süreçte ondan öğrendiklerim de benim için çok değerli."

  – Lütfi Aydeniz, IT Governance Turkiye


  Sizden Gelenler Mentilerimiz

  "Bu mentorluk programı sayesinde, kendimi geliştirme hevesim arttı ve bu gelişimi bilinçli bir şekilde yapmaya başladım. Benim için gerçekten çok verimli bir süreçti. Planlarımı hazırlamama ve kafa karışıklığımdan kurtulmama çok katkısı oldu. Programınıza ve Türker Bey'e bana bu fırsatı verdiği için çok müteşekkirim."

  – Elif Ayhan, Hacettepe Üniversitesi, Çevre Mühendisliği  Paydaşlarımızdan Mesajlar

  SistersLab & Yancep - Kadınlar için Finansal Okuryazarlık Eğitimi 8/18/2023 18:00


  SistersLab & Yancep iş birliği ile finansal okuryazarlık ve yatırım konularında gerçekleştireceğimiz eğitimde sizlerle bir araya geleceğimiz için çok heyecanlıyız!

  🤸‍♀️ Hedef Kitle: 18 yaş üstü kadınlar

  ▶ Eğitimde Yancep ekibi günlük hayatta ufak birikimler ile nasıl yatırım yapabileceğimizden, bu yatırım için en doğru yatırım araçlarından, Türk yatırımcısının yatırım tercihlerinden, yatırım yaparken kolaylık sağlayan yatırım fonlarından ve bunların detaylarından, son olarak da 2023'ün kalan yarısında öne çıkan yatırım temalarından bahsedecek. 📚

  ▶ Eğitimde 2 adet oyun da olacak, oyunlarda hem finansal okuryazarlık hem de Yancep uygulaması ile ilgili sorularla karşılaşacaksınız. Oyunların sonunda sürpriz hediyeler sizleri bekliyor. 🎁

  ▶ Eğitim öncesinde Yancep'i indirip yatırım hesabı açmanız hem yarışmalardaki şansınızı artıracak hem de yatırım yolculuğunuzda ilk adımınızı atarken faydalı olacaktır. Uygulamayı indirdikten sonra "Yatırım Hesabı Aç" butonuna basarak hesap açma süreçlerinizi başlatabilirsiniz. 🚩

  Not: Eğitimin Zoom bağlantısı mail üzerinden iletilecektir.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı - 35. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

  Kızımız Okuyacak! Bu yıl 35.'si düzenlenecek olan Samsung Boğaziçi kıtalararası yüzme yarışında, Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı "Kızımız Okuyacak" projesi ile yer alıyor. Buldan vakfı kadınların, toplumsal yaşamın her alanına eşit katılımları ve yaşadıkları temel sorunların çözümü için eğitimin önemine inanıyor. Bu nedenle "Kızımız Okuyacak" projesi ile üniversite eğitimi alan başarılı genç kızlara burs desteği vermek için fon sağlıyor. Siz de destek olmak isterseniz bu linkten yüzücülerimize destek olabilir ya da bize ulaşabilirsiniz. Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. - 0552 243 24 30


  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  Faydasıçok Vakfı - Burs Programı Başvuruları Başladı!

  1 Ağustos-20 Ağustos tarihleri arasında Sedefteki İnciler Programı ve İz Bırakanlar Programı için başvuru yapabilirsiniz.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız


  Temmuz Ayında Aramıza Yeni Katılan Kurumlar

  • EA Force
  • Yapı Merkezi İdis Mühendislik
  • Banay Akademi
  • Kadından Kadına İlham
  • Beyoğlu Rotary Kulübü


  Tüm program paydaşlarımıza ve kurucu destekçilerimize liderlikleri için teşekkür ederiz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.