Milyon Kadına Mentor Aralık Ayı Gelişmeleri

  Milyon-Kadna-Mentor

  Milyon Kadına Mentor'da aralık ayında neler oldu? Detaylar yazımızda. İlhamla kalın! 


  Milyon Kadına Mentor Aralık Bülteni'nde sizlere güncellemeleri ve etkinlikleri paylaşıyoruz. Kurucu destekçilerimizden gelen mesajlarla başlıyoruz: Akbank üniversite öğrencilerine finansal fırsatlar sunuyor, Borusan Kocabıyık Vakfı "Cumhuriyetin Yüzü" sergisini düzenliyor, Unilever ise CampusWin Academy Day etkinliği ile ilham verici liderleri ağırladı.

  Yaklaşan etkinlikler arasında Milyon Kadına Mentor Tanıtım Toplantısı (Her Cuma) ve 15 Ocak'ta gerçekleşecek Mentorluk Eğitimi bulunuyor. Öğrenci ve mentor geri bildirimlerini paylaşırken, Bilim Kızı Projesi ve SistersLab'den gelen güncellemelere de yer verdik. Kasım Ayında Katılan Kurumlar hakkında bilgi vererek, MKM Aralık Bülteni'nde kadınların güçlenmesine katkıda bulunduğumuzu vurguluyoruz.

  Ve tabii ki...

  Yeni Yılınız Kutlu Olsun! Yeni yıl, umutlarınızın gerçekleşeceği, mutluluk, sağlık ve başarı dolu bir yıl olması dileğiyle. Yeni yıl size ve sevdiklerinize bolca mutluluk, başarı ve keyif getirsin. İlerleyen günlerde yeni maceralarla dolu bir yıl sizi bekliyor. Yeni yılınız kutlu olsun! 🎉🥂🌟

  İlhamla,
  Milyon Kadına Mentor Ekibi


  Kurucu Destekçilerimizden Mesajlar

  Borusan Kocabıyık Vakfı | Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yıldönümüne Özel Bir Sergi: Cumhuriyetin Yüzü

  Borusan Kocabıyık Vakfı, Cumhuriyetin 100. yılını kapsamlı bir sergiyle kutluyor. Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetin ilanı sonrasında yaşanan toplumsal ve kültürel iklimi, sosyal yaşam, eşitlik, kültür ve sanat üzerinden anlatmaya odaklanan serginin proje danışmanlığını Prof. Dr. Haluk Oral, küratörlüğünü İzzeddin Çalışlar üstlendi.

  Borusan Contemporary'nin katkılarıyla hayata geçirilen ve birçok disiplini bir araya getirerek Cumhuriyetin kültürel izlerini takip etmeye davet eden sergi, kişisel arşivler ve koleksiyonlardan yapılan seçkilerin yanı sıra iş birliği yaptığımız kurumlardan ödünç alınan eserlerle oluşturuldu.

  Cumhuriyetin ilk dönemlerine ait birçok katmanı belli kurumsal değerleri göz önünde bulundurarak sanatsal yaratılar üzerinden aktarmayı hedefleyen "Cumhuriyetin Yüzü", hem Borusan Grubu Kurucu Onursal Başkanımız Asım Kocabıyık'ın emanetiyle hem de Borusan Kocabıyık Vakfı'nın toplumsal katkı sağladığı alanlarla örtüşen bir çerçevede düzenlendi.

  Sergi, Galataport O2 Binası'nda Pazartesileri hariç her gün 1 Kasım-3 Mart tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak ve rehberli turlar eşliğinde ücretsiz olarak gezilebilecek.


  Unilever | CampusWin Academy Day

  18 Kasım'da Unilever olarak CampusWin Academy Day etkinliğine ev sahipliği yaptık. Milyon Kadına Mentor programında aktif rol oynayan mentörümüz Aybike Bilgiç moderatörlüğünde Unilever Türkiye Finans Head'i Dilşad Tek'in ilham veren kariyer yolculuğunu ve deneyimlerini dinledik. "İlham Veren Liderler" etkinliğimizin ardından TurkishWin genç yeteneklerinden yaratıcı fikirlerini dinledik. Bu etkinlikte TurkishWin ekibi ve yetenekleriyle bir araya gelmekten çok keyif aldık.


  Yaklaşan Etkinlikler

  Her Cuma | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Tanıtım Toplantısı

  Temmuz ayının ilk program tanıtım toplantısı 22 Aralık Cuma saat 12:00'da gerçekleşecek. Milyon Kadına Mentor programı hakkında aklınıza takılan her konuda bilgiyi bu toplantıda alabilirsiniz. Kurumlar, Sivil Toplum Kuruluşları, paydaşlar, ilgili mentorlar ve mentiler, sizleri bekliyoruz.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  15 Ocak | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Mentorluk Eğitimi

  EMCC Türkiye işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz eğitimimizde konuşmacımız Senior Practitioner Koç & Mentor Banu Aykın Köylüer, Banay Akademi Kurucusu, EMCC Türkiye Sosyal Sorumluluk Takımı Lideri, TurkishWIN Milyon Kadına Mentor Program Elçisidir.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!


  Sizden Gelenler | Mentorlarımız

  "Mentim Betül'ün akademik öğrencilik hayatına, şirketimizin diğer fonksiyonlarındaki mühendislerle katkıda bulunmak bizleri çok mutlu ediyor. Mentimin takipçiliği ve öğrendiklerini okul arkadaşlarıyla paylaşması programın kapsayıcılığını üst düzeye taşıyor."

  – Güvenç Altaş, Queen Tarım Sanayi ve Ticaret AŞ

  Sizden Gelenler | Mentilerimiz

  "Güvenç Bey ile görüşmelerimiz oldukça iyi gidiyor. Kendisi oldukça nazik, çok bilgili ve eğlenceli bir insan. Başlangıçta ben topraksız tarıma ilgi duyduğum ve Queen Turkiye'de topraksız tarımla üretim yaptığı için Güvenç Bey'e yazmıştım. Ama geçtiğimiz 2 ay içinde Güvenç Bey ile felsefe, iş dünyası ve daha bir çok konuda konuşmak; Queen Turkiyeden Merve Hanım ve Ahmet Bey ile tanışmak; son olarak bir dersimin bitirme ödevi için Queen Turkiye ile işbirliği yapabilmek benim için oldukça değerliydi. Bu güzel insanlarla tanışmama sağladığı için BinYaprak'a teşekkürleer :)"

  – Betül Özkan, Abdullah Gül Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği  Paydaşlarımızdan Mesajlar

  Bilim Kızı Projesi | Bilim Kızı VİZYON KONUŞMASI - Dr. Ezgi Denizel GÜVEN

  Bilim Kızı Aralık ayı VİZYON konuşmacımız Ezgi Denizel Güven idi. 2002 yılında Ege Üniversitesi psikoloji bölümünden lisans, 2008 yılında Pamukkale Üniversitesi yüksek lisans, 2019 yılında Ege Üniversitesi travma sonrası gelişme ve psikolojik sağlamlık konularını kapsayan tez çalışmasıyla doktora derecesini alan hocamız 'BU STRESİ NE YAPMALI' başlıklı konuşmasında kendimize sorup durduğumuz bir sürü soruya cevap verecek harika bilgiler sundu. Neydi bu sorular?

  1- Neden yaşarız?
  2- Sosyal beynimiz nasıl çalışıyor?
  3- Temas neden çok önemli?
  4- Sosyal ilişkilerimizde kimi seçeceğimizi ne belirliyor?
  5- Özşefkat neden önemlidir? ve daha bir sürü sorumuza ilişkin değerli sunum ile çok şey öğrendik... Teşekkürlerimizle...

  Youtube kanalımıza yükledik. Kaçıranlar verdiğimiz bağlantıdan izleyebilir.

  Video için buraya tıklayınız


  FSistersLab (Bilim ve Teknolojide Kadın Derneği) | Liseli Gençler için Dijital Güvenlik Eğitimi

  📣 Sevgili lise öğrencileri, tekrar buluşuyoruz!

  🌠 Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Uluslararası Çocuk Merkezi Derneği tarafından desteklenen "Dijital Denizde Güvenli Rotalar" projemiz 300 lise öğrencisine dijital dünyadaki yolculuklarında rehberlik etmeye devam ediyor. Toplumsal cinsiyet ile ilgiliysen, dijital dünyadaki taciz, zorbalık ve nefret söylemi gibi olumsuzluklardan nasıl korunabileceğini merak ediyorsan "Dijital Güvenlik" eğitimimizi kaçırma!

  🚀 Profildeki linke tıklayarak eğitime ücretsiz kaydolabilir, dijital dünyadaki olumsuzluklara karşı ilk önlemini alabilirsin.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız


  Kasım Ayında Aramıza Yeni Katılan Kurumlar

  • GYİAD
  • Proven Bilişim Teknolojileri
  • Hugent Hizmet ve Danışmanlık A Ş
  • Borusan Cat
  • Borusan Holding
  • Humm Organic


  Tüm program paydaşlarımıza ve kurucu destekçilerimize liderlikleri için teşekkür ederiz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.