Milyon Kadına Mentor Aralık Ayı Gelişmeleri

  Milyon Kadına Mentor Aralık Ayı Gelişmeleri

  Milyon Kadına Mentor hareketinde Kasım ayında seni nelerin beklediğini öğrenmek için bu yazıyı okuyabilirsin. Kyifli okumalar!

  Milyon Kadına Mentor Ailemiz,

  2023 yılına heyecanla geri sayarken, iyi ki diyoruz. İyi ki bir araya geldik.

  İyi ki paylaştıkça çoğalıyoruz. İyi ki paydaşlarımız bir araya gelip, hareketimizi hayal edip, yaparız dediler. Türkiye İş Konseyi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), StemConnector ve TurkishWIN ailelerimize teşekkür ediyoruz.

  İyi ki kurucu destekçilerimiz 1 milyon mentorluk eşleşmesine varız dedi. Azelis Türkiye, Beba Vakfı, Logo Yazılım, PepsiCo Türkiye, Petrol Ofisi ve Teknoloji Sponsorumuz Turkcell'e katkı ve emekleri için teşekkür ediyoruz.

  Hareketimize can veren sizlere minnettarız. Mentilerimiz, mentorlarımız, katkı ve katılım sağlayan tüm hayal ortaklarımız, iyi ki varsınız!

  Hareketimize katıldığınız için iyi ki diyorsanız, deneyimlerinizi çok merak ediyoruz. Bize yazarsanız, ekibimize en güzel yeni yıl hediyesini vereceğinize emin olabilirsiniz.

  Sizi sevgiyle kucaklıyoruz. Hoş gelsin 2023!

  İlhamla,

  Milyon Kadına Mentor Ekibi

  Kurucu Destekçilerimizden

  Azelis Türkiye

  Milyon Kadına Mentor Kurucu Destekçilerimizden Azelis Türkiye ile gerçekleştirdiğimiz, Çağla Tanrıverdi - İnsan Kaynakları Direktörü ve Yusuf Mutlu - Satış Müdürü 'nün (Gıda & Beslenme) konuk olduğu canlı yayınımızı kaçıranlar için video linkimiz burada! Kimya sektöründe çalışmanın nasıl olduğunu merak ediyor ve kendinize bir yol haritası çıkarmaya çalışıyorsanız bu videoyu mutlaka izleyin.

  Video için buraya tıklayınız.


  Yaklaşan Etkinlikler

  14 Aralık | 20:00

  Mentor Deneyimi Paylaşım Etkinliği

  "Bir mentorun önemli rollerinden biri size neyi nasıl yapacağınızı söylemek değil, kendi durumunuzu ve size uygun fırsatları daha iyi kavramanızı sağlamak ve böylece kendi tercihlerinizi yapmanıza destek olmaktır.! Milyon Kadına Mentor programı mentorlarına özel bu etkinliğimizde Dr. Rıza Kadılar ve Nuray Tamer bizlerle olacak. Aeris Caoching koçlarının fasilitasyonunda devam edecek etkinliğimize tüm mentorlarımızı bekliyoruz. Sevgili mentorlarımız, E-posta kutularınıza bakmayı unutmayın.

  16 Aralık | 12:00

  Program Tanıtım Toplantısı


  Her Cuma saat 12:00'de birlikteyiz! Milyon Kadına Mentor programı hakkında aklınıza takılan her konuda bilgiyi bu toplantıda alabilirsiniz. Kurumlar, STKlar, paydaşlar, ilgili mentor ve mentiler, sizleri bekliyoruz.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!
  16 Aralık | 15:00

  İlham Verenler: Turkcell


  Bu etkinlikte Milyon Kadına Mentor Teknoloji Destekçimiz Turkcell Ailemiz ile birlikte olacağız! Sevgili mentorlarımız Sümeyra Güleç-Veri Bilimcisi ve Şebnem Mut- Yazılım Geliştirici sizlerle deneyimlerini paylaşacaklar.

  Siz de geleceğinizi nasıl şekillendireceğiniz üzerine kafa yoruyor, Telekom sektöründe çalışmanın nasıl olduğunu merak ediyor ve kendinize bir yol haritası çıkarmaya çalışıyorsanız bu etkinliği ve Turkcell mentorlarımızın anlatacaklarını kaçırmayın!

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!
  19 Aralık | 12:00

  Mentorluk Eğitimi


  EMCC Türkiye işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz eğitimimizde konuşmacımız Senior Practitioner Koç & Mentor Banu Aykın Köylüer, Banay Akademi Kurucusu, Sosyal Sorumluluk Takımı Lideri, TurkishWIN Milyon Kadına Mentor Program Elçisidir.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  Sizden Gelen Mentorlarımız


  "Program gerçekten güzel. Bize gelen mentiler çok bilinçli bir gruptan geliyor."

  Müge Kanuni Er, Matematik Profesörü


  Sizden Gelen Mentilerimiz


  "Hangi pozisyonlarda hangi yetkinliklerin önemli olduğunu ve farklı pozisyonlar iş hayatında neler yaptığını öğrendim. Ayrıca gelişime açık yanlarımı belirleyerek kendimi geliştirmeye çalıştım."

  Ayşegül Çalışkan Gaziantep Üniversitesi, Uçak ve Uzay Mühendisliği


  Çoklu Filtreleme ile Mentorlarımızı Keşfet

  Paydaşlarımızdan Mesajlar 

  Faydasıçok Vakfı | Yeni Dünya Zirvesi

  12 Kasım 2022 tarihinde İş Sanat Kültür Merkezinde Faydasıçok Vakfı Yeni Dünya Zirvemizi; Yeni Dünyada Liderlik, Sosyal Sorumluluk ve Girişimcilik panelleri ile yaklaşık 1000 kişilik bir katılım ile gerçekleştirdik. Etkinlik YouTube ve metaverse üzerinden canlı olarak yayınlandı.

  Zirveye iş dünyasının önemli isimleri panelist ve konuşmacı olarak katılım sağladı;

  • Hasçelik CEO - Naci Faydasıçok
  • Coca Cola Genel Müdürü - Başak Karaca
  • İş Bankası Genel Müdürü - Hakan Aran
  • Mediamarkt CEO - Yenal Gökyıldırım
  • Hepsiburada İnsan Kaynakları Grup Başkanı - Esra Beyzadeoğlu,
  • Tezmaksan Yönetim Kurulu Üyesi - Fatma Aydoğdu
  • Opet Sürdürülebilirlik ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü - Ayşenur Aydın
  • Oyuncu - Hakan Bilgin
  • YetGen Kurucusu - Erhan Erkut
  • Veri ve Veri Teknolojileri Uzmanı - Akan Abdula
  • Webrazzi Kurucusu - Arda Kutsal
  • Coinoxs Kurucusu - Can Azizoğlu
  • UP School Kurucusu - Mina İlköz
  • Reeder Kurucusu - Sezen Sungur Saral

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız
  Bilim Kızı Projesi | MENTOR hizmeti DEĞERLENDİRME Toplantısı

  2016 yılından bu yana sürdürdüğümüz Bilim Kızı projesi bu yıl toplamda 36 kızımıza bilimsel kariyer için mentorluk hizmeti sunmaktadır. 9 ay süren bilim kadınlarından oluşan MENTOR hocalarımız ve MENTİlerimiz ile 2 ayda bir bir araya gelerek değerlendirme yapılmaktadır.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız
  Microfon | MicroCore Staj Programı

  Microcore Staj Programı kapsamında 2 açık pozisyon var! 🎉

  Microfon ekibine yetiştirilmek üzere uzun dönem (minimum 6 ay) Operasyon Stajyeri ve Satış Stajyeri alınacaktır. Staj dönemi Ocak ayında başlayacaktır.

  Başvuru Koşulları:
  Lisans 2. veya 3. sınıf öğrencisi veya yüksek lisans öğrencisi olan,
  Haftada en az (hafta sonu hariç) 3 tam iş günü çalışabilecek,
  Mümkünse daha önce startup çalışma ortamını görmüş,
  Analitik düşünebilen, çabuk öğrenen-öğrenmeye hevesli olan adayların başvurularını bekliyoruz.

  Tüm başvuru koşulları ve görev tanımlarına ulaşmak için bit.ly/stajyer-ilanları tıklayabilir ya da microfon.co ziyaret edebilirsin 🚀

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  SistersLab (Bilim ve Teknolojide Kadın Derneği) | CV Hazırlama, LinkedIn Kullanımı ve Mülakat Teknikleri Eğitimi

  İBB Veri Laboratuvarı ve Bean Culture işbirliği ile "CV Hazırlama, LinkedIn Kullanımı ve Mülakat Teknikleri" eğitimi düzenliyoruz! İnteraktif olarak tasarlanan bu eğitimde Bean Culture Kurucusu Eda Mert, iş hayatına adım atarken dikkat edilmesi gerekenlere değinecek.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız


  Bilim Ağacı Vakfı | Burs ve Mentorluk

  Bilim Ağacı Vakfı, her seviyeden öğrenciye yönelik kurs, rehberlik, saha ve atölye çalışmaları, teknik gezi, mezun buluşmaları, eğitim materyali temin etme, staj yeri ve yurt imkanı bulma gibi eğitim-öğrenim süreçlerini tamamlayıcı ve destekleyici hizmetler ve imkanlar sunabilir.

  Belirlediği önceliklere göre karşılıklı, karşılıksız veya koşullu burs verebilir. Bursiyerleri öncelikli olmak üzere, öğrencilerin konser, sergi, fuar, kongre, mesleki ağlarla buluşma, doğa kampı vb. sosyal, kültürel, sanatsal, mesleki ve akademik etkinliklere katılmalarına destek olabilir, benzeri etkinlikleri düzenleyebilir.


  Türkiye'deki üniversitelerde eğitim ve öğrenim gören bireylerin eğitim süreçlerinde desteklemeye, kariyer planlamalarına ve iş hayatına yönelik ihtiyaç duyacakları bilgi, deneyim ve kaynaklarla buluşturmaya yönelik bir programdır.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız  Kasım Ayında Aramıza Yeni Katılan Kurumlar 

  • ‍Çukurova Üniversitesi
  • Schneider Elektrik Sanayi ve Ticaret A.Ş.


  Tüm program paydaşlarımıza ve kurucu destekçilerimize liderlikleri için teşekkür ederiz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.