Milyon Kadına Mentor Ekim Ayı Gelişmeleri

  Milyon-Kadna-Mentor-1

  Milyon Kadına Mentor'da ekim ayında neler oldu? Detaylar yazımızda. İlhamla kalın!

  Sevgili Milyon Kadına Mentor Ailemiz,

  Ekim Bülteni'ne hoş geldiniz! Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken, "Milyon Kadına Mentor" ailesi olarak daha fazla başarı ve eşitlik için bir aradayız. Bu ayki bültenimizde, destekçilerimizden ve paydaşlarımızdan önemli haberleri ve etkinlikleri sizinle paylaşmak istiyoruz.

  Bu ayın gündeminden biri, Unilever Geleceğin Liderleri Programı. Üç yıl boyunca Unilever'in sürdürülebilirlik çalışmaları hakkında geniş bir bakış açısı sunarak, kariyerinizi geliştirebileceğiniz bu program, sürdürülebilirlik konusundaki vizyonunuzu destekliyor. Ayrıca, Turkcell Lexathon Hukuk Zirvesi, hukuk ve mühendislik öğrencilerini teknolojiyle buluşturarak projeler geliştirmelerine olanak tanıyor.

  Yaklaşan etkinlikler arasında Milyon Kadına Mentor Tanıtım Toplantısı (20 Ekim), İlham Verenler etkinliği (31 Ekim) ve Milyon Kadına Mentor Mentorluk Eğitimi (20 Kasım) bulunuyor.

  Sizden Gelenler bölümünde bu ay, Ecenur Çalış'ın Milyon Kadına Mentor deneyimini paylaşıyor. Ayrıca, Dr. Yasemin Tabak, programın bir mentisi olarak süreci ve kazanımlarını anlatıyor.

  Paydaşlarımızdan gelen haberler arasında Bilim Kızı Projesi'nin 20 Ekim'de gerçekleşecek olan ilham verici bir konuşması, Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı'nın "Umudu Yeniden İnşa Et" Projesi ve KASİDER'in sigorta sektöründe başlatacağı mentorluk fırsatı yer alıyor.

  Son olarak, Eylül ayında ailemize katılan yeni kurumları kutluyoruz: Mindtech Consultancy LTD, Argüden Yönetişim Akademisi Vakfı ve Banay Akademi. MKM olarak, genç kızların geleceğini aydınlatma ve destekleme misyonumuza devam ediyoruz. Katkılarınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

  İlhamla,

  Milyon Kadına Mentor Ekibi

  Kurucu Destekçilerimizden Mesajlar

  Unilever Geleceğin Liderleri Programı

  Unilever Geleceğin Liderleri Programı (UFLP), üç yıl boyunca Unilever'in 400'den fazla markası ve sürdürülebilirlik çalışmaları hakkında geniş bir bakış açısı sunarak, kariyerinizi geliştirme ve sürdürülebilirlik konusunda etki yaratma fırsatı sunar. Bu program, işletme deneyimi, kişisel gelişim ve sürdürülebilirlik odaklı kariyer yolculuğunu keşfetmek isteyenler için muazzam bir fırsat sunar.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız


  Turkcell Lexathon Hukuk Zirvesi

  Lexathon, Turkcell tarafından düzenlenen hukuk teknolojileri gelişim programı ve yarışmasıdır. Hukuk ve mühendislik öğrencilerini, hukuki süreçleri teknolojiyle iyileştirme vizyonuyla bir araya getirerek projeler geliştirmelerine olanak tanır.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız


  Yaklaşan Etkinlikler

  20 Ekim | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Tanıtım Toplantısı

  Temmuz ayının ilk program tanıtım toplantısı 20 Ekim Cuma saat 12:00'da gerçekleşecek. Milyon Kadına Mentor programı hakkında aklınıza takılan her konuda bilgiyi bu toplantıda alabilirsiniz. Kurumlar, Sivil Toplum Kuruluşları, paydaşlar, ilgili mentorlar ve mentiler, sizleri bekliyoruz.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  31 Ekim | 18:00

  İlham Verenler: Enerjisa


  2021 yılından bu yana kurucu ortaklarımız ve mentorlarımızın mentorluk deneyimlerini, kariyer ipuçlarını ve kendi şirketlerindeki başarı sırlarını paylaştıkları "İlham Veren" etkinliklerimize, programa katılan mentor ve mentilerin birbirleri ile tanışabilmesi için fiziksel olarak devam ediyoruz!

  Milyon Kadına Mentor yolculuğunda bize ilham veren bu etkinliklerimizin en yenisi 31 Ekim'de Enerjisa Enerji Maltepe Ofisi'nde üst düzey yöneticiler ile gerçekleşecek.  Etkinlik akışımız aşağıdaki gibidir.
  18.00-18.15 Tanışma
  18.15-18.45 İlham Verenler Sohbeti
  18.45-19.30 Mentor-Menti Hızlı Tanışma Eşleşmesi

  Siz de Enerji sektöründen liderler ile buluşmak ve Milyon Kadına Mentor programında yer alan mentor & mentiler ile tanışma fırsatı yakalamak istiyorsanız, bu etkinliği kaçırmayın!

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın

  20 Kasım | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Mentorluk Eğitimi

  EMCC Türkiye işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz eğitimimizde konuşmacımız Senior Practitioner Koç & Mentor Banu Aykın Köylüer, Banay Akademi Kurucusu, EMCC Türkiye Sosyal Sorumluluk Takımı Lideri, TurkishWIN Milyon Kadına Mentor Program Elçisidir.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  Bir metin yazın ...


  Sizden Gelenler | Mentorlarımız

  "Sevgili mentim Sema dışa dönük, sosyal, çalışkan ve girişken bir meslektaşım olması dolayısıyla sürecin ilk anından günümüze kadar iletişimimiz çok rahat şekilde sağlandı. Yeni mezun bir mühendisin iş arayışına yakından tanık olduğum bu süreç içerisinde kendi seçtiği firmalar, şirketler üzerine fikir alışverişinde bulunduk. Geçen süreç içinde mentimin; görüşmelerimi dikkate alması, ve şu an belli başlı holdinglerden birinde satış yönetici adayı olarak işe başlamış olması ikimiz içinde paha biçilemez bir deneyim oldu. Milyon Kadına Mentor programına bize kattıkları için teşekkürlerimi sunarım."

  – Dr. Yasemin Tabak, TÜBİTAK MAM


  Sizden Gelenler | Mentilerimiz

   "Mezun olmama çok az bir zaman kala TurkishWIN (Turkish Women's International Network)'in destekleriyle Milyon Kadına Mentor hareketine katılarak sevgili Özgen Gönenç ile tanıştım. 6 aylık menti mentor yolculuğunda öğrenciliğimin son dönemleri, iş hayatımın başlangıcında kendisi bana yol gösterdi, cesaret verdi. Moral bozukluğumu, umutsuzluğumu ve mutlu haberlerimi benimle paylaştı. İlk adımlarımda fikir verdi, içimdeki heyecanı koruyarak stresimi azaltmayı başardı. Tüm bu destekleri ve yalnız olmadığımı hissettirdiği için kendisine ve bizi tanıştıran BinYaprak ailesine teşekkür ederim. STEM alanında yalnız olmadığımızı görmek isteyen, bu alanda okuyan ya da yeni mezun olan tüm kız arkadaşlarıma bu programı deneyimlemeyi öneriyorum."

  – Ecenur Çalış, Dokuz Eylül Üniversitesi, Makine Mühendisliği  Paydaşlarımızdan Mesajlar

  Bilim Kızı Projesi - Bilim Kızı VİZYON Konuşması 10/20/2023 20:00

  Doç Dr. Elif ALTÜRK mentor hocamız ile Bilim Kızı projesi 2023-2024 dönemi ilk VİZYON konuşmasını 20 Ekim 2023 saat 20:00 de gerçekleştiriyoruz. MUTLU OLMANIN YOLLARI başlıklı konuşması hepimize yol gösterecek VİZYON katacak. Güzel konuşmasına hepinizi bekliyoruz...

  Doç.Dr. Elif ALTÜRK, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya öğretmenliğinde lisansını (1997), Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya bölümünde Yüksek Lisansını (1999), İstanbul Teknik üniversitesi Polymer Science &Technology bölümünde ise doktorasını (2006) tamamladı. İTU üniversitesinde 1999-2006 tarihlerinde aynı zamanda araştırma görevlisi olarak çalıştı. Daha Sonra doktora sonrası araştırma için yaklaşık bir sene Fransa, Paris'de Cergy Pontoise üniversitesinde post-Doc olarak çalıştı. 2019 yılında ''Mutluluğun İzinde'' kitabını yazdı. Bu konuda seminerler verdi. 2022 yılında Yaşam Koçluğu eğitimi alarak Yaşam Koçluğu sertifikası aldı. 2022 yılında Aşkın Felsefesi kitabını yazdı.

  Yaklaşık 13 sene TÜBİTAK Malzeme Enstitüsü'nde kıdemli uzman araştırmacı olarak görev yaptı. 2022 yılı itibari ile Okan Üniversitesi TTO direktörü olarak çalışma hayatına devam etmektedir. 2018 yılında Doçent unvanını almıştır. 31 adet bilimsel makalesi vardır.

  Makalelerine 429 atıf almıştır. 3 doktora, 2 master tezi yönetmiştir.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız


  Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı - Amsterdam Maratonu- Umudu Yeniden İnşa Et Projesi

  2016 yılında faaliyetlerine başlayan Buldan Vakfı, eğitim yoluyla kadınların ve kız çocuklarının güçlenmesini misyon edinmiş, toplumdaki hak ettikleri rol ve statüye sahip oldukları, karar mekanizmalarına eşit katıldıkları bir ülke, bir dünya inşa edilmesini kendine vizyon olarak belirlemiştir.

  Buldan Vakfı, kadınların toplumsal yaşamın her alanına eşit katılımları ve yaşadıkları temel sorunların çözümü için eğitimin önemine inanmaktadır. Bu nedenle "Umudu Yeniden İnşa Et" Projesi ile üniversite eğitimi alan başarılı genç kızlara eğitim bursu vermek için fon sağlamaktadır.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız


  KASİDER - Mentorluk ve Mentilik 10/29/2023 12:00

  Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 Sigortacı Mentor ile 100 Kadın Menti'ye kariyer yolculuklarında destek olmak üzere yola çıkıyoruz!

  Türkiye'de, birçok farklı sektörde başlatılmış olan "Milyon Kadına Mentor Hareketi''ni KASIDER iş birliğinde ve Sigorta Sektörü özelinde bu yıl içinde başlatmayı planlamaktayız.

  Siz, kıymetli sigortacıları aşağıda detayları yazılı olan önemli programa mentor sıfatı ile destek olmaya davet etmek ve Sigorta Haftasında başlatmak için https://binyaprak.com/milyonkadinamentor/mentorluk-kayit linkine kurum olarak; ''KASIDER'' adı altında kayıt yaparak, bu anlamlı projede yerinizi almanızı önemle rica ederiz.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız


  Eylül Ayında Aramıza Yeni Katılan Kurumlar

  • Mindtech Consultancy LTD
  • Argüden Yönetişim Akademisi Vakfı
  • Banay Akademi


  Tüm program paydaşlarımıza ve kurucu destekçilerimize liderlikleri için teşekkür ederiz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.