Milyon Kadına Mentor Eylül Ayı Gelişmeleri

  Milyon Kadına Mentor Eylül Ayı Gelişmeleri

  Milyon Kadına Mentor'de eylül ayında neler oldu? Gelişmeler yazımızda, keyifli okumalar! 

  Sevgili Milyon Kadına Mentor Ailemiz,

  Yeni akademik dönemde tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz!

  Eylül ayı İlham Buluşmamızı kaçırdıysanız, sohbetimizin kaydına bu linkten ulaşabilirsiniz. Kurucu destekçimiz Petrol Ofisi'nin mentorları, Sibel Mercan - Makine Kıdemli Mühendisi ve sevgili Yusuf Çetiner – Terminal Müdürü, ile birlikte meslek seçimi, mentorluk ve sektörde kariyer fırsatları hakkındaki bu samimi paylaşımı kaçırmayın.

  Ekim ayı İlham Buluşmamız ise tam bir ilham ve networking fırsatı ve kurucu destekçimiz Enerjisa ile 31 Ekim'de gerçekleşecek. LCV için tık tık. 👇
  LCV linki

  Bültenimizdeki tüm staj, burs ve eğitim duyuruları için paydalarımıza teşekkür ediyor, 1,100 gönüllü mentorumuzu sevgiyle kucaklıyoruz.

  İlhamla,

  Milyon Kadına Mentor Ekibi 


  Kurucu Destekçilerimizden Mesajlar

  Unilever - Unilever GenNext Staj Programı

  Üniversite lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin kariyerlerine başlamak için iş deneyimi kazanmanlarına yardımcı olan Unilever GenNext Staj Programı, gençlere uzun dönemli olarak bir ekibin parçası olabilecekleri yarı ya da tam zamanlı olmak üzere çeşitli fonksiyonlarda fırsatlar sunmakta. Global çalışma ortamında öğrenciler, ekiplerinin iş süreçlerine dahil olurken aynı zamanda kendi projelerini de bu programla yönetme imkanı buluyor.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  Borusan Kocabıyık Vakfı - Burs Başvurusu (18 Eylül-23 Ekim)

  Borusan Kocabıyık Vakfı'nın Üniversite öğrencilerine verdiği burs tanımlı okul ve bölüm öğrencilerini kapsamaktadır. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nin; Mühendislik, İşletme ve İktisat Fakülteleri ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakülteleri'nde okuyan öğrencilerine burs verilecektir. Bu okullara kayıt yaptırmış ve yukarıdaki nitelikleri taşıyan öğrencilerin online başvuru kanalı üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız


  Yaklaşan Etkinlikler

  22 Eylül | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Tanıtım Toplantısı

  Temmuz ayının ilk program tanıtım toplantısı 22 Eylül Cuma saat 12:00'da gerçekleşecek. Milyon Kadına Mentor programı hakkında aklınıza takılan her konuda bilgiyi bu toplantıda alabilirsiniz. Kurumlar, Sivil Toplum Kuruluşları, paydaşlar, ilgili mentorlar ve mentiler, sizleri bekliyoruz.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  16 Ekim | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Mentorluk Eğitimi


  EMCC Türkiye işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz eğitimimizde konuşmacımız Senior Practitioner Koç & Mentor Banu Aykın Köylüer, Banay Akademi Kurucusu, EMCC Türkiye Sosyal Sorumluluk Takımı Lideri, TurkishWIN Milyon Kadına Mentor Program Elçisidir.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  31 Ekim | 18:00

  İlham Verenler: Enerjisa


  2021 yılından bu yana kurucu ortaklarımız ve mentorlarımızın mentorluk deneyimlerini, kariyer ipuçlarını ve kendi şirketlerindeki başarı sırlarını paylaştıkları "İlham Veren" etkinliklerimize, programa katılan mentor ve mentilerin birbirleri ile tanışabilmesi için fiziksel olarak devam ediyoruz!

  Milyon Kadına Mentor yolculuğunda bize ilham veren bu etkinliklerimizin en yenisi 31 Ekim'de Enerjisa Enerji Maltepe Ofisi'nde üst düzey yöneticiler ile gerçekleşecek.

  Etkinlik akışımız aşağıdaki gibidir.
  18.00-18.15 Tanışma
  18.15-18.45 İlham Verenler Sohbeti
  18.45-19.30 Mentor-Menti Hızlı Tanışma Eşleşmesi

  Siz de Enerji sektöründen liderler ile buluşmak ve Milyon Kadına Mentor programında yer alan mentor & mentiler ile tanışma fırsatı yakalamak istiyorsanız, bu etkinliği kaçırmayın!

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!


  Sizden Gelenler | Mentorlarımız

  "Milyon Kadına Mentor projesinde mentimle her görüşmemizde ona yeni ufuklar açmaya çalışırken kendi ufkumu da genişletiyorum. Bu süreçte yaptığımız her uygulamanın mentimde yarattığı pozitif etkiyi gözlemleyebilmek çok keyifli. Kendimizin daha iyi bir versiyonu olabilmek adına attığımız en etkili adımlardan biri bu projeye dahil olabilmek. Emeği geçen herkese teşekkürler. "

  – Ayşe Akın Dönmez, Getir


  Sizden Gelenler | Mentilerimiz

  "İş hayatında ki dengenin nasıl korunacağını, nasıl etkili iletişim kurup bir yandan da motivasyonu yüksek tutacağını öğrendim. Aynı zamanda benzer kişilik ve düşünce yapılarında olduğumuzdan dolayı farklı konularda birbirimize feedback vererek harika bir yol arkadaşlığı kurduk."

  – Buketsimge Köymen, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Biyoloji Bölümü  Paydaşlarımızdan Mesajlar

  Türk Eğitim Vakfı - TEV Mentorink Programı (23/10/2023 15:00)

  TEV, bursiyerlerine burs vermenin yanı sıra bursiyerlerin, eğitim hayatından iş hayatına geçiş sürecine tam olarak hazırlanmış bireyler olarak geçmeleri için çeşitli açılardan da desteklemeye çalışmaktadır. Mezun ve bursiyerler arasında en uygun eşleşmeyi sağlayarak karşılıklı gelişime dayalı bilgi ve deneyim sağlayan bir platform olan TEV Mentorink mezun ve bursiyerlerine ve TEV elçisi kurumlara özel online mentorluk platformu sunar. Bu program sadece lisans 3 ve 4. sınıftaki öğrencilere sunulmaktadır.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  Genç Başarı Eğitim Vakfı - GençBizz Lise Girişimcilik Programı

  GençBizz Lise Girişimcilik Programı; 14- 18 yaş grubu lise öğrencilerinin, iş dünyası gönüllüleri mentorluğünde ve öğretmenlerinin rehberliğinde, kendi küçük ölçekli şirketlerini sıfır sermaye ile kurdukları, okul sınırları içerisinde gerçek ürün / hizmet üreterek satış yaptıkları, yönettikleri, ulusal ve uluslararası fuarlara katıldıkları, program sonunda şirketlerinin tasfiye ettikleri yaparak öğrenmeye dayalı bir ekonomik eğitim programıdır. Genç Başarı Eğitim Vakfı gönüllü mentorları; öğrencilerden tarafından kurulan şirketler ile eşleşerek onların deneyim yolculuğuna ortak ve destek olur. Girişimci, üreten, fark yaratan çocuklar ve gençlerin yetiştirilmesi için ben de gönüllüyüm diyorsanız sizde bize katılın!

  Gönüllü mentor başvurusu için buraya tıklayınız

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız 

  Argüden Yönetişim Akademisi - YÖN101 Eğitimi Programı 8. Dönem Başlıyor! (18/09/2023 10:00)

  Argüden Yönetişim Akademisi Gençlik Ağı olarak güvenilir ve sorumlu liderlerin gelişimine destek olmak amacıyla iyi yönetişimi, uygulayarak öğrenebileceğiniz üniversite öğrencilerine yönelik bir eğitim programı sunuyoruz.

  YÖN101 Eğitimi Programında öğrendiklerinizi eğitim sırasında uygulamalarla deneyimleyerek pekiştirme fırsatının yanı sıra, eğitim sonrasında da içinde yer aldığınız öğrenci kulübü, dernek, vakıf, şirket ya da girişimlerde uygulama şansını da yakalarsınız.

  Ayrıca eğitim sonrasında Akademi Gençlik Ağına katılabilir, yönetişim çatısı altında yapılan proje ekiplerine katılabilir veya kendi proje tasarlama fırsatını yakalayabilirsiniz.

  Katılımın ücretsiz olduğu ve tüm Türkiye'nin katılabileceği YÖN101 Eğitimi Programı'na üniversite öğrencileri başvurabilmekte.

  Haydi sen de başvur!

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  YetGen - Zorlu-MEF YetGen Öğretmen Eğitimi Programı

  Zorlu-MEF YetGen Öğretmen Eğitimi Programı; öğretmenlerimizi 21. Yüzyıl Yetkinlikleri'nde geliştirmeyi ve öğretmenlerimizin, öğrencilerine rehberlik ederken ihtiyaç duyacakları yetkinliklerin farkındalığını kazandırmayı amaçlar.

  Eğitimlerimizin tamamı çevrim içi olarak gerçekleşmektedir. Süreç boyunca öğretmenlerimize, tersine mentorluk sürecini destekleyecek olan liderler ekibimizden bir liderimiz destek olmaktadır. Program içeriğimiz asenkron ve senkron olacak şekilde planlanmıştır. Eğitimlerimiz Prof. Dr. Erhan Erkut ve ders içeriğine özel, alanında uzman kişiler tarafından verilmektedir.

  Eğitime her branştan öğretmen ve okul yöneticisi katılabilir. Eğitim yalnızca üniversite mezunlarına yöneliktir. 1. Aşama Başvuruları 22 Eylül Cuma günü, saat 23.59'da kapanacaktır. Dünyayı değiştirme motivasyonuna sahip olan tüm öğretmenlerimizi kasım ayının son haftasında başlayacak olan yeni dönemimizde, aramızda görmek çok isteriz.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız


  Ağustos Ayında Aramıza Yeni Katılan Kurumlar

  • Bosch Rexroth Otomasyon Sanayi ve Tic. A.Ş


  Tüm program paydaşlarımıza ve kurucu destekçilerimize liderlikleri için teşekkür ederiz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.