Milyon Kadına Mentor Hareketi Eylül Ayı Gelişmeleri

  Milyon-Kadna-Mentor-2

   Milyon Kadına Mentor hareketinde Eylül ayında seni nelerin beklediğini öğrenmek için bu yazıyı okuyabilirsin!


  Müjdemizi isteriz! Mentilerin diledikleri mentoru seçebilecekleri BinYaprak 1:1 Mentorluk Anlık Eşleşme Sistemini açtık!

  Artık mentor ya da mentilerimiz artık birbirleri ile direk iletişime geçebilirler. Mentorünü bulmayan kalmasın!


   Yaklaşan Etkinlikler

  24 Eylül | 12:00 ve Her Cuma 12:00

  Program Tanıtım Toplantısı

  • Milyon Kadına Mentor programı hakkında aklınıza takılan her konuda bilgiyi bu toplantıda alabilirsiniz. Kurumlar, STKlar, paydaşlar, ilgili mentor ve mentiler, sizleri bekliyoruz.

  Sizden Gelenler

  "Yapacağım işlere, mesleğe daha da içten İnanıyorum ve yapabileceklerimin ben istedikçe ve gayret ettikçe bir sınırının olmadığınının farkına vardım.Şimdi daha özgüvenli bir şekilde çalışmalarıma devam edeceğim ve olmak istediğim konum için elimden geleni yapacağım. Bize bunları gösterdiğinizi için çok teşekkürler:)"

  - Mardin Midyat Anadolu Lisesi Öğrencimiz

  "Çok etkili bir 6 hafta sonrasında kadınların anlatılanlardan daha çok aktif ve sektörlerde önemli bir yer kapladığını öğrendim. Bunun artık benim için ön planda bir hayat notu olarak kalmasında yardımcı olan başta proje koordinatörlerimize ve bize hayat hikayesini, başarı dolu kariyer basamaklarını anlatan mentorlarımıza çok teşekkür ederim."

  - Adana Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi


  Kurucu Destekçilerimizden Mesajlar

  Türkiye'nin Mühendis Kızları Yeni Dönem Başvuruları Başladı!

  Kadınların mühendislik alanı gibi erkek egemen bir sektörde daha fazla yer almasını ve eşit koşullarda temsilini sağlamak amacıyla hayata geçirilen Türkiye'nin Mühendis Kızları (TMK) projesinin yeni dönem başvuruları 20 Eylül'de başladı.

  Limak Vakfı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın paydaşlığında yürütülen proje kapsamında, mühendislik fakültelerinde okuyan geleceğin kadın mühendis adayı öğrencilerine burs imkânı ile birlikte kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunacak sertifika programları, online İngilizce dil eğitimi, mentorluk desteği, staj, istihdam ve networking imkânları sunuluyor.

  Bilgisayar, çevre, elektrik-elektronik, endüstri, inşaat, kimya ve makine mühendisliği bölümlerinde 1'inci, 2'inci ve 3'üncü sınıflarda okuyan kız öğrenciler 10 Ekim'e kadar E-Bursum üzerinden TMK'ya başvurabiliyor.


  Paydaşlarımızdan Mesajlar

  Girişimcilik Vakfı, Tekno Kadın Girişimciler Akademisi

  Ekim ayında başlayacak AWE Tekno Kadın Girişimciler Akademisi'ne katılacak girişimciler eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin yanında programı destekleyen kurumların sağlayacağı;

  • Amcham (Amerikan Şirketler Derneği) üyesi firmalarla bir araya gelme,
  • Bir çok kurumsal şirketin üst düzey yöneticisinin katılacağı Speed Mentoring etkinliklerinde yer alma kısmını birçok kurumsal şirket ve üst düzey kadın ihracatçıların katılacağı,
  • MentorTalks'larda birbirinden değerli iş insanı ile tanışma ve de tecrübe edinme fırsatı,
  • Program iş ortaklarının girişimcilere sunacağı avantajlı hizmetlerden faydalanma,
  • Amerika pazarına açılma konusunda özel eğitim ve webinar etkinliklerine katılma,
  • Uluslararası bilinirliğe katkı sağlayacak tanıtım desteklerinden yararlanma,
  • Amerika Büyükelçiliği ile düzenlenecek olan Gala'da yer alma

  gibi önemli fırsatlara sahip olacaklardır. Bu desteklerin yanı sıra programlar sonunda belirlenecek 3 başarılı girişimin yurtdışında düzenlenecek çeşitli program ya da etkinliklere katılımı sağlanacaktır.


  Faydasıçok Vakfı, Sedefteki İnciler Bursu

  Faydası çok Vakfı Sedefteki İnciler Burs Programının 15-30 Eylül tarihleri arasında başvuru süreci başlayacaktır. Başvurular e-bursum platformu üzerinden alınmaktadır.

  Son başvuru tarihi: 10/1/2021 23:59:00


  BinYaprak Milyon Kadına Mentor Videoları

  Milyon Kadına Mentor hareketi kapsamında gerçekleştirdiğimiz canlı yayınlar, hareket hakkında merak ettikleriniz, sorularınız ve çok daha fazlası BinYaprak'ta. Hemen keşfet: https://binyaprak.com/videolar/mentorluk


  Milyon Kadına Mentor Hareketine hemen şimdi sen de katıl: https://binyaprak.com/milyonkadinamentor


  Tüm Program Paydaşlarımıza ve Kurucu Destekçilerimize Liderlikleri İçin Teşekkür Ederiz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  Milyon Kadına Mentor programı, CampusWIN Akademi gönüllülerinden oluşan bir çember.
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.