Milyon Kadına Mentor Hareketi Eylül Ayı Gelişmeleri

  Milyon Kadına Mentor Hareketi Eylül Ayı Gelişmeleri

  Milyon Kadına Mentor hareketinde Eylül ayında seni nelerin beklediğini öğrenmek için bu yazıyı okuyabilirsin. 

  Sevgili Milyon Kadına Mentor Ailemiz,

  Okullar açıldı! Yeni döneme hazır mısınız?

  Özellikle şehir ve bölüm değiştirenlere kolaylıklar diliyoruz.

  Yeni bir dönem, yeni bir mentor ile eşleşmek için mükemmel bir zaman. Farklı il, sektör ve yetkinlikleri olan 759 mentor eşleşme için hazır, seni bekliyor.

  Haydi, mentorunu kap! Hızlı arama için tık tık.


  İlhamla,
  Milyon Kadına Mentor Ekibi

    Yaklaşan Etkinlikler

  ‍‍‍‍23 Eylül | 12:00

  Program Tanıtım Toplantısı

  Her Cuma saat 12:00'de birlikteyiz! Milyon Kadına Mentor programı hakkında aklınıza takılan her konuda bilgiyi bu toplantıda alabilirsiniz. Kurumlar, STKlar, paydaşlar, ilgili mentor ve mentiler, sizleri bekliyoruz

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  ‍‍‍‍28 Eylül | 20:00

  Mentor Deneyim Paylaşımı

  İnsana dokunan bütün mesleklerde başarıyı etkileyen en önemli faktörlerden birisi "tutum". Diğer çok önemli bir kavram ise "empati".

  Mentorlukta da öyle: Mentorun yargısız duruş ile desteklediği diyaloğundaki tonu, mentorluk ilişkisine yaklaşımındaki tutumu ve empatik münasebeti üzerinde duracağız bu buluşmamızda özellikle de empati konusundaki yanlış algılar ve uygulamalara dikkat çekeceğiz.

  Programa katılan mentorlarımıza kişiye özel davet etkinliği gönderilecektir.

  ‍‍‍‍30 Eylül | 12:00

  Program Tanıtım Toplantısı

  Her Cuma saat 12:00'de birlikteyiz! Milyon Kadına Mentor programı hakkında aklınıza takılan her konuda bilgiyi bu toplantıda alabilirsiniz. Kurumlar, STKlar, paydaşlar, ilgili mentor ve mentiler, sizleri bekliyoruz

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

   17 Ekim | 12:00

  Mentorluk Eğitimi

  EMCC Türkiye işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz eğitimimizde konuşmacımız Selin Üstüner Ertuğ, Evolve Liderlik ve Koçluk İş Ortağı, Mentorluk ve Akreditasyon Çalışma Grubu Lideri, TurkishWIN Milyon Kadına Mentor Program Danışmanı

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  Sizden Gelenler   "Mentorüm ile birlikte sql öğrenme üzerine yoğunlaştık ve bu alanda birlikte güzel şeyler yapmayı planlıyoruz. Bana araştırma yapmam için verdiği ödevlerle birlikte sql öğrenmeye başladım . Ve toplantı yaptığımızda öğrendiklerimin doğruluğu ile ilgili bilgileri karşılıklı olarak aktardık."

  Esma Sunulu Necmettin Erbakan Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği


  Destekçilerimizden Haberler 

  PepsiCo

  Dünyanın lider yiyecek ve içecek şirketlerinden PepsiCo'nun, pep+ stratejisi doğrultusunda toplumsal cinsiyet eşitliği ve nitelikli eğitim başlıkları altında geçtiğimiz Şubat ayında hayata geçirdiği PepsiCo Bilim Kızları Akademisi projesinin ilk eğitim dönemi tamamlandı.

  PepsiCo Vakfı fonlaması ile gerçekleştirilen projede Türkiye'nin dört yanından farklı üniversitelerde STEM alanında eğitim alan 200 kız öğrenciye TEV üzerinden burs verildi. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nın gerçekleşmesine katkı sağlamak için yapılan proje kapsamında öğrenciler, bilim, teknoloji, matematik ve mühendislik (STEM) alanlarında eğitim aldı. Bu proje ile kızların STEM alanlarında daha fazla yer almaları hedeflenirken, kız öğrencilerin kariyer basamaklarını hızla tırmanmaları için PepsiCo, şirkete alınacak stajyerlerin Bilim Kızları Akademisi bursiyerleri arasından olmasına öncelik veriyor. Bu kapsamda 9 bursiyer yaz stajını PepsiCo'da gerçekleştirdi.

  Çoklu Filtreleme ile Mentorlarımızı Keşfet!

   Paydaşlarımızdan Mesajlar

  Limak

  Kadınların, iş gücüne katılımlarının düşük olduğu profesyonel alanlardan biri olan mühendislik alanında daha fazla yer almalarını sağlayarak, ekonomik ve sosyal güçlenmeye katkıda bulunmak amacıyla Limak Vakfı, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın proje ortaklığında 2015 yılından bu yana Türkiye'nin Mühendis Kızları projesi yürütülüyor.


  Projenin üniversite programı kapsamında, belirlenen devlet üniversitelerinin ve vakıf üniversitelerinin (%100 burslu) bilgisayar, çevre, elektrik-elektronik, endüstri, inşaat, kimya ve makine mühendisliği bölümlerinde okuyan kız öğrencilere burs imkânı ile birlikte mühendislik fakültesindeki eğitimleri boyunca kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunacak sertifika programı, online İngilizce dil eğitimi, mentorluk ve koçluk desteği, staj ve istihdam imkânı gibi fırsatlar sunuluyor.


  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız
  .  Türkiye Bilişim Derneği

  İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü ve Türkiye Bilişim Derneği (TBD)'nin öncülüğünde iki yılda bir düzenlenen, ilk kez 2004 yılında İstanbul Üniversitesi'nde başarıyla gerçekleştirilen Uluslararası Future-Learning Konferansı bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İstanbul Üniversitesi, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) ve Atılım Üniversitesi işbirliği ile dokuzuncu kez kapılarını araştırmacı, eğitimci, kamu ve özel sektör çalışanlarına açıyor.


  "9th International Conference on Future-Learning and Informatics: Creating a Human-Focused Future" konferansı 09-11 Kasım 2022 tarihlerinde Atılım Üniversitesi ev sahipliğinde Ankara'da hibrit olarak gerçekleştirilecektir. Dokuzuncu kez ve "İnsan Odağında Gelecek" temasıyla düzenlenecek olan "International Conference on Future-Learning and Informatics" Konferansı'na; Ekonomi, Oyunlaştırma, Doğal Felaketlerde Yeni Teknolojiler ve İnsan, Yaratıcılık alt temalarıyla Yapay Zeka'dan Metaverse'e, Uzaktan Eğitim'den IoT'ye kadar odağında veri ve insanın olduğu konularda çalışan bilim insanlarını ve araştırmacıları, özgün akademik çalışmalarla katkı sağlamaya davet ediyoruz. Kongremiz doçentlik ve akademik teşvik kriterlerini sağlamakta olup ayrıntılı bilgiye Konferans resmi web sitesinden (http://fl.istanbul.edu.tr/) ulaşılabilir.  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

  Ağustos Ayında Aramıza Yeni Katılan Kurumlar

  • ‍Akbank T.A.Ş.
  • TUBİTAK TUSSIDE
  • Bilim Ağacı Vakfı
  • Turkcell – Teknoloji Destekçisi

  Tüm program paydaşlarımıza ve kurucu destekçilerimize liderlikleri için teşekkür ederiz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.