Milyon Kadına Mentor Hareketi Mart Ayı Gelişmeleri

  Screen-Shot-2022-03-15-at-6.05.28-P_20220315-153459_1
  Milyon Kadına Mentor hareketinde Mart ayında seni nelerin beklediğini öğrenmek için bu yazıyı okuyabilirsin.

  Milyon Kadına Mentor Hareketi 1 yaşında!

  İlk günden bugüne, binlerce kişi bir araya geldik. Mentorlarımız, mentilerimiz, katkı sağlayan kurumlarımız, paydaşlarımız ve elçilerimiz ile kocaman bir aile olduk. 1 milyon mentorluk eşleşmesi hedefimize giden bu yolda, ilk yılımızı başarı ile geride bırakıyoruz.

  Gelin, Milyon Kadına Mentor Hareketinin 1. yaşını 15 Mart günü saat 20:00'de gerçekleşecek çevrimiçi etkinlikte hep birlikte kutlayalım.

  Kurucu destekçilerimiz: Beba Foundation, Limak Vakfı, Logo Yazılım, PepsiCo Türkiye, Petrol Ofisi, Teknoloji Sponsorumuz Turkcell ve Program Paydaşlarımız: U.S Chamber of Commerce, U.S-Turkey Business Council, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, STEMconnector katılımları ile gerçekleşecek kutlamamıza hepinizi bekliyoruz.

  Aramıza yeni katılan destekçilerimiz ve sürpriz ödüller paylaşacağımız bu etkinliği kaçırmayın. 

  Sensiz bir eksiğiz...  

  Kutlamaya Katılmak İçin Buraya Tıklayın!


  Yaklaşan Etkinlikler
   

  18 Mart | 12:00

  Program Tanıtım Toplantısı

  Milyon Kadına Mentor programı hakkında aklınıza takılan her konuda bilgiyi bu toplantıda alabilirsiniz. Kurumlar, STKlar, paydaşlar, ilgili mentor ve mentiler, sizleri bekliyoruz

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!


  21 Mart | 12:00

  MKM Mentorluk Eğitimi

  Mentorluk nedir? Sorularınla seni bekliyoruz! Milyon Kadına Mentor programına hazırlık yapıyor, ya da mentorluk yolculuğunda kendini geliştirmek istiyor olabilirsin. Şanslısın! EMCC Türkiye işbirliğinde gerçekleşecek etkinliğimizde konuşmacımız Selin Üstüner.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!


  Sizden Gelenler 

  "Milyon Kadına Mentor programı sayesinde uzun zamandır korktuğum ancak öğrenmek istediğim kodlamaya başlayabildim ve 3 ayda güzel bir ilerleme kaydettim. Mentorum sayesinde hem okul ile ilgili hem de iş hayatı ile ilgili aklımdaki sorulara cevap bulmaya başladım. Bu programdaki en değerli şey , mentörümün de zamanında benimle aynı yollardan geçmiş olduğunu görmek ve bana sorunları atlatırken uyguladığı çözüm yollarını aktarmasıdır. Ayrıca, bu program olmasa nerede nasıl tanışacağımı bilemediğim başarılı ve güçlü bir kadınla artık arkadaştan öte bir bağ kurabildim. Bu nedenle Milyon Kadına Mentor programına destek veren ve bu fırsatı sağlayan herkese teşekkür ederim."

  -Kübra Takcı


  Mentorları buradan keşfet! 


   Kurucu Destekçilerimizden

  "I'M IN projesi ile herhangi bir sebepten kariyerine ara vermiş kadınlar iş hayatına çağırılarak; "Kariyerine ara verip artık işe dönme zamanının geldiğini düşünüyorsan bu teklif senin için. İlk adımı atmak bazen zordur biliyoruz. Hayallerini kolaylaştıran, kişisel gelişimine destek olan ve her türlü ihtiyacına yanıt veren çalışma koşullarımız ile her an yanındayız. Kariyerinin yeni oturumu 1-0 önde devam etsin''

  - Logo Yazılım

   

  Paydaşlarımızdan Mesajlar


  İstanbul Blockchain Women Mentor-Menti eşleşmeleri başladı! 

  Milyon Kadına Mentor projesinde eşleşen menti ve mentorlerimizin bazılarından proje ile ilgili görüşlerini aldık. Başvuru yapacak mentor ve mentilere burada paylaşılan tecrübelerin ilham vermesini çok isteriz.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  Bursa Teknik Üniversitesi Bilim Kızı Etkinliği

  Bursa Teknik Üniversitesi Bilim Kızı Etkinliği . 8 Mart 2022 tarihinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Bursa Teknik Üniversitesi'nde (BTÜ) "Bilim Kızı Projesi" tanıtım etkinliği düzenlendi. Bilim Kızı Projesi Lideri Müjgan Çetin öncülüğünde gerçekleştirilen programda, BTÜ Rektörü Prof. Arif Karademir, Rektör Yardımcısı Prof. Ayşe Bedeloğlu, Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Gamze Koz ve Mekatronik Mühendisliği Dr. Öğr. Üyesi Selma Yılmazyıldız Kayaarma üç Bilim Kızı'nı ağırladı ve Bilim Kızları bu projeye dahil olma hikayelerini anlattı. BTÜ hocaları ise katılımcılarla ilham veren akademik kariyer geçmişlerini paylaştı.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  TBD 5. Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi 

  Dijital teknolojilerin baş döndürücü bir hızla gelişimi, ekonomik ve sosyal hayatın yanında güvenlik tanım ve kavramlarını da kökten değiştirmektedir. Kurumlarımızın dijital dönüşüm sonucu artan dijital hizmetleri siber saldırganların hedefi konumuna gelmiş ve siber tehditler ulusal güvenliğimizi tehdit eder bir konuma ulaşmıştır. 5.nci Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesinde, tüm paydaşların katılımıyla yeni normalde ekosistemin geliştirilmesine yönelik hususlar, insan, süreç, yasal mevzuat ve toplum boyutuyla tartışılacak ve karar vericilere ışık tutması açısından ortak akıl oluşturulacaktır. Ayrıca yerli siber güvenlik teknolojilerinin geliştirilmesi ve kritik altyapılarda kullanımının yaygınlaştırılmasına yönelik politika, strateji ve eylem planları tartışılacak ve toplumun tüm katmanlarında farkındalık yaratılması sağlanacaktır.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  BinYaprak Milyon Kadına Mentor yazılarını okudunuz mı?

  Milyon Kadına Mentor hareketi hakkında merak ettikleriniz, sorularınız ve çok daha fazlası BinYaprak'ta.

  Milyon Kadına Mentor Yazıları İçin Buraya Tıklayın 


  Ocak Ayında Aramıza Yeni Katılan Kurumlar


  • Viatris
  • Çalık Enerji
  • Yıldız Holding
  • Torun Metal
  • Philip Morris A.Ş.
  • Maltepe Üniversitesi
  • Deep360
  • Adel Kalemcilik Tic.ve San. A.Ş.
  • Kapadokya Teknopark
  • Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi
  • Johnson Controls
  • May Global Medikal Ticaret A.Ş
  • Tav Işletme Hizmetleri
  • Sufle

   

  Tüm Program Paydaşlarımıza ve Kurucu Destekçilerimize Liderlikleri İçin Teşekkür Ederiz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.