Milyon Kadına Mentor Kasım Ayı Gelişmeleri

  Milyon-Kadna-Mentor-1

  Milyon Kadına Mentor'da kasım ayında neler oldu? Detaylar yazımızda. İlhamla kalın! 

  Sevgili Milyon Kadına Mentor Ailemiz,

  Kasım ayında da Milyon Kadına Mentor Hareketi olarak dolu dolu bir ayı geride bırakıyoruz. Her geçen gün büyüyen bu ailede sizlerle birlikte daha fazla genç kadına ulaşma, onları destekleme ve ilham olma şansına sahibiz.

  Ayrıca, 10 Kasım'ı büyük bir saygı ve özlemle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Türk milletinin önderi ve kurucusu olarak her zaman minnet ve rahmetle anıyoruz. Onun ilkeleri ve mirası, Milyon Kadına Mentor Hareketi'nin de temelini oluşturuyor.

  Bu ayın bülteninde neler olduğuna birlikte göz atalım.

  EnerjiSA: Enerjisa ofisinde gerçekleşen İlham Verenler buluşmasıyla enerji ve deneyim paylaşımı yaptık. Enerjisa'ya teşekkür ederiz.

  İlham Verenler: Getir, 2021'den beri İlham Veren etkinliklerimize destek veriyor. Siz de bu ilham dolu etkinliklere katılmak için e-posta kutunuzu kontrol edin!

  Yaklaşan Etkinlikler: Kasım ayında Milyon Kadına Mentor Tanıtım Toplantısı ve Mentorluk Eğitimi gibi önemli etkinliklerimizi başarıyla tamamladık.

  Sizden Gelenler: Milyon Kadına Mentor programı, genç kadınların kariyerlerine yön verirken mentorluk deneyimini yaşayanlar için anlam dolu bir deneyim oluyor.

  Paydaşlarımızdan Mesajlar: Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı, Türkiye İş Bankası 45. İstanbul Maratonu'nda "Kızımız Okuyacak" projesi ile koştu. Faydasıçok Vakfı ise "Yeni Dünya Zirvesi" etkinliği ile daha iyi bir dünya için adımlar attı. SistersLab (Bilim ve Teknolojide Kadın Derneği) lise öğrencisi kızlara kodlama eğitimi veriyor.

  Ekim ayında aramıza yeni katılan Kızlar Sahada ve Korozo'ya hoş geldin diyoruz: Milyon Kadına Mentor ailemiz her geçen gün büyüyor.

  Bültenimizi ilgiyle takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bir sonraki bültenimizde görüşmek üzere!

  İlhamla,
  Milyon Kadına Mentor Ekibi 


  Kurucu Destekçilerimizden Mesajlar

  Enerjisa

  Enerjisa'nın ofisinde gerçekleşen İlham Verenler buluşmamızda, bilgi ve deneyim paylaşımıyla enerji depoladık.

  Enerjisa liderleri, mentorımız ve mentilerimizle bir araya geldik.

  Ev sahipliği ve Milyon Kadına Mentor programına her zamanki desteği için Enerjisa'ya çok teşekkür ederiz. 

  Getir – İlham Verenler

  2021 yılından bu yana kurucu ortaklarımız ve mentorlarımızın mentorluk deneyimlerini, kariyer ipuçlarını ve kendi şirketlerindeki başarı sırlarını paylaştıkları "İlham Veren" etkinliklerimize, programa katılan mentor ve mentilerin birbirleri ile tanışabilmesi için fiziksel olarak devam ediyoruz!

  Siz de mentorumuz, mentimiz veya paydaşımızsanız Getir Ailesi ile gerçekleştireceğimiz buluşmamıza katılabilirsiniz. İlham dolu bu konuşmanın yenisine katılabilmek için 👉🏻 e- posta kutunuzu kontrol edebilirsiniz.


  Yaklaşan Etkinlikler

  17 Kasım | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Tanıtım Toplantısı

  Temmuz ayının ilk program tanıtım toplantısı 17 Kasim Cuma saat 12:00'da gerçekleşecek. Milyon Kadına Mentor programı hakkında aklınıza takılan her konuda bilgiyi bu toplantıda alabilirsiniz. Kurumlar, Sivil Toplum Kuruluşları, paydaşlar, ilgili mentorlar ve mentiler, sizleri bekliyoruz.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  20 Kasım | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Mentorluk Eğitimi

  EMCC Türkiye işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz eğitimimizde konuşmacımız Senior Practitioner Koç & Mentor Banu Aykın Köylüer, Banay Akademi Kurucusu, EMCC Türkiye Sosyal Sorumluluk Takımı Lideri, TurkishWIN Milyon Kadına Mentor Program Elçisidir.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!


  Sizden Gelenler | Mentorlarımız

  "Milyon Kadına Mentor programına mentor olarak yaklaşık 1.5 yıldır destek veriyorum. Şimdiye kadar iki üniversite öğrencisine yaklaşık 6 aylık periyodlarda mentorluk yaptım. Görüşmelerimizde hayatın her alanından deneyimlerimi paylaşırken mentilerimin özellikle profesyonel hayata dair soruları üzerine uzun sohbetler etme şansı bulduk. Bana gelen geri bildirimler görüşmenin onlara iyi geldiği uzerineydi. Bu geri dönüşün kendisi bir mentor olarak bana fazlasıyla yeterliydi."

  – Sibel Şentürk, Siemens


  Sizden Gelenler | Mentilerimiz

  "Mentorluk programı hayatıma tam olarak "Benim yolum nereye gidiyor?" sorusunu sorduğum zamanda girdi. Yolun sonunu görmesem bile heyecan ve azimle ilerlemenin önemini anlamamda çok yardımcı oldu. Öncesine kıyasla daha motive hissediyorum ve kesinlikle daha az kaygılıyım. Benden önce kendi yolunu çizenlerin hikayesine tanıklık etmek ve ne yapacağını bilmemenin o kadar da kötü olmadığını fark etmek paha biçilemez bir deneyim. Sevgili mentorum Nurseda Gerek'e teşekkür ve sevgiyle."

  – Esmanur Yaman, Hacettepe Üniversitesi, Tarih Bölümü


  Çoklu Filtreleme ile Mentorlarımızı Keşfet

  Paydaşlarımızdan Mesajlar

  Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı - Türkiye İş Bankası 45. İstanbul Maratonu - 20 Kasım

  Bu yıl 5 Kasım 2023 tarihinde gerçekleşen olan Türkiye İş Bankası 45. İstanbul Maratonu'nda Buldan Vakfı koşucuları 'Kızımız Okuyacak' projesi ile #iyilikpeşindekoş 'tu. Yarış bitti, ancak bağışlar 20 Kasım tarihine kadar devam ediyor. Siz de Cumhuriyetin 100. yılında 100 genç kızın eğitimine destek olmak isterseniz.

  Unutmayın, eşitlik eğitimle başlar!

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız


  Faydasıçok Vakfı - Yeni Dünya Zirvesi

  Faydasıçok Vakfı, alanında uzman isimlerin katılımıyla bu yıl ikinci kez Yeni Dünya Zirvesi'ni düzenledi. "Yeni Dünyada İyilik Var" sloganıyla düzenlenen etkinlikte, iş dünyası, sürdürülebilirlik, sanat ve dayanışma kavramlarına ilişkin yeni dünyadaki trendler ele alınırken; daha iyi bir dünya yaratabilme konusunda atılabilecek adımlara dikkat çekildi.


  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  SistersLab (Bilim ve Teknolojide Kadın Derneği) - Liseli Kız Öğrencilere Yönelik Kodlamaya Giriş Eğitimi - 2 Aralık

  Hepsiburada iş birliğinde lise öğrencisi kız çocuklarına yönelik Kodlamaya Giriş Eğitimi düzenliyoruz! 🤸‍♂️

  13-17 yaş aralığındaki lise öğrencisi kız çocuklarının geleceğin güçlü ve öz güvenli teknoloji liderleri olmalarını hedefliyoruz. 💪

  Başvuru için buraya tıklayınız


  BinYaprak - Hikaye Hasadı Kız Kardeşlik Buluşması - 5 Aralık

  BinYaprak Hikaye Hasadı Kız Kardeşlik Çemberine davetlisin!

  Haydi, toplumda ve çalışma hayatımızda aştığımız ön yargıları ve özgün hikayelerimizi birlikte ve birbirimizle paylaşalım.

  Haydi, hep beraber hikaye hasadına çıkalım!

  Kadınların hikayelerini paylaşan,"deneyim paylaşınca güzeldir" inancıyla çalışan BinYaprak ailesi olarak Cumhuriyetimizin 2. yüzyılına biz kadınların hikayelerini hediye etmek, iz bırakmak, gelecek nesillere ilham olmak için Hikaye Hasadına çıkıyoruz.

  Detaylı Bilgi için buraya tıklayınız


  Ekim Ayında Aramıza Yeni Katılan Kurumlar

  • Kızlar Sahada
  • Korozo


  Tüm program paydaşlarımıza ve kurucu destekçilerimize liderlikleri için teşekkür ederiz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.