Milyon Kadına Mentor Mayıs Ayı Gelişmeleri

  Milyon-Kadna-Mentor-1-1
  Sevgili Milyon Kadına Mentor Ailesi,

  Bu ayın heyecanını sizinle paylaşmak istiyoruz çünkü Mayıs, 19 Mayıs ve Anneler Günü'nü içeriyor!

  Bu günler, bizim için özel ve anlamlı, çünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin doğuşunu ve annelerimizin bize olan sevgisini kutluyoruz.

  Sizinle bu güzel zamanları kutlamak ve deneyimlerimizi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Bu ayın bülteninde, sizin hikayeleriniz ve paydaşlarımızın güzel mesajlarıyla dolu bir içerik bulacaksınız.

  Ayrıca, ailemize yeni katılan Değişim Liderleri Derneği ve Baymak/BDR Thermea Group'a da burada hoşgeldiniz demek istiyoruz!

  Gelin, bu ayı birlikte kutlayalım!

  Milyon Kadına Mentor Ekibi 

  Kurucu Destekçilerimizden Mesajlar

  Borusan Kocabıyık Vakfı

  Yaklaşan Etkinlikler

  Her Cuma | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Tanıtım Toplantısı


  Nisan ayının ilk program tanıtım toplantısı 17 Mayıs Cuma saat 12:00'da gerçekleşecek. Milyon Kadına Mentor programı hakkında aklınıza takılan her konuda bilgiyi bu toplantıda alabilirsiniz. Kurumlar, Sivil Toplum Kuruluşları, paydaşlar, ilgili mentorlar ve mentiler, sizleri bekliyoruz.


  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  20 Mayıs | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Mentorluk Eğitimi


  EMCC Türkiye işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz eğitimimizde konuşmacımız Senior Practitioner Koç & Mentor Banu Aykın Köylüer, Banay Akademi Kurucusu, EMCC Türkiye Sosyal Sorumluluk Takımı Lideri, TurkishWIN Milyon Kadına Mentor Program Elçisidir.


  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  Sizden Gelenler | Mentorlarımız

  "Bu projenin bir parçası olmak benim için çok kıymetli, öncelikle kadın mühendisler olarak kariyer yolculuğumuzdaki engelleri birlikte aşmaya çalışmak ve bu yolda omuz omuza ilerlerken, kariyerinin başındaki arkadaşlarımıza destek olmak beni çok mutlu ediyor. Betül ile birlikte onun kariyer hayalleri hakkında bir çok beyin fırtınası yaptık ve bu süreç en çok kendisini hangi alanların mutlu edeceğini düşünmesini sağladı, birlikte kalıplarımızdan kurtulup hayallerimizin peşinden nasıl gideriz onu konuştuk. Betül, kendi yol haritasını çıkarırken motivasyonunu kazandı. İnanıyorum ki harika bir kariyer onu bekliyor."

  – Deniz Eratak Naiboğlu, GE HealthCare

  Sizden Gelenler | Mentilerimiz

  "MKM sürecine ilk başladığımda hem akademik hem de kariyer odaklı çok fazla sorusu olan biraz kaybolmuş bir öğrenciydim.Öncelikle kendimi tanıma sürecimde programın ve de mentorumun katkısı çok fazlaydı.Kendi kişisel özelliklerimi tanıyıp hedeflerim için nasıl ortaya çıkarabileceğimi, hangi yönlerde hareket edeceğimi bu 6 aylık süreç bunları ve daha fazlasını anlamada çok yardımı oldu."

  – Ezgi Eylem Erdoğan, TED Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Programları

  Çoklu Filtreleme ile Mentorlarımız Keşfet

  Paydaşlarımızdan Mesajlar

  SistersLab (Bilim ve Teknolojide Kadın Derneği) | Siber Güvenlik Akademisi – Ada Lovelace Akademi Projesi
  15 Mayıs, 2024 - 13:00

  SistersLab - Bilim ve Teknolojide Kadın Derneğinden ücretsiz yazılım akademileri!

  Ada Lovelace Akademi Projemizin yeni akademisi Siber Güvenlik Akademisi baş-lı-yor! 📢

  22-29 yaş aralığında, NEET (ne eğitimde ne istihdamda olan), kadın adaylarının başvurularını bekliyoruz!

  Yazılım sektöründe cinsiyete dayalı ayrımcılığın önüne geçmek ve kadınların sektörde işgücüne katılımını desteklemek amacıyla eğitim ve staj fırsatı sunduğumuz 2 aylık akademi tamamen ücretsiz ve online.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  SistersLab (Bilim ve Teknolojide Kadın Derneği) | STEMWOMEN: Afetten Etkilenen Kadınların Mentorluk ve Eğitimlerle STEM Alanlarında Güçlenmesi Projesi
  3 Haziran, 2024 - 20:00


  6 Şubat depremlerinden etkilenen, STEM (Bilim, Teknoloji, Matematik, Mühendislik) alanlarından eğitim alan ve/veya mezun olan, henüz iş hayatına atılmamış 18 - 35 yaş aralığında kadınlara yönelik kapsamlı bir eğitim ve mentorluk programı sunmayı hedeflediğimiz projemizde gönüllü mentorların desteğini bekliyoruz!

  📌 Mentorluk programında mentorlarımızdan bütünüyle kariyer gelişimi destekli bir performans beklemekteyiz. Hiçbir şekilde teknik bir mentorluk beklentimiz bulunmamaktadır.

  Detaylı için buraya tıklayınız

  Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı

  Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı, sivil topluma duyarlılığı ve katkılarıyla tanınan iş insanı Gültekin Okay Salgar'a teşekkürlerini sunmak için özel bir plaket töreni düzenledi.

  Denizlili iş insanı ve DEGİAD Haysiyet Divanı üyesi Gültekin Okay Salgar, "Başarmak Uğruna" adlı kitabının gelirlerini üniversiteli kızların eğitimi için Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfına bağışladı. Bu anlamlı bağışa teşekkür etmek ve Salgar'ın desteğini onurlandırmak amacıyla, Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı tarafından düzenlenen törende, Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Salman ve Buldan Belediye Başkanı Mehmet Ali Orpak, Salgar'a özel bir plaket takdim etti.

  DEGİAD'ı temsilen İş Geliştirme Komitesi Başkanı Cahide Fenli Akman'ın da katıldığı törende, çok sayıda davetli, basın mensubu ve vakfın yönetim ve danışma kurulu üyeleri bu özel günde bir araya gelerek Salgar'ın katkısını kutladılar.

  Detaylı için buraya tıklayınız


  Nisan Ayında Aramıza Yeni Katılan Kurumlar

  • Değişim Liderleri Derneği
  • Baymak/BDR Thermea Group


  Tüm program paydaşlarımıza ve kurucu destekçilerimize liderlikleri için teşekkür ederiz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.