Milyon Kadına Mentor Ocak Ayı Gelişmeleri

  Milyon Kadına Mentor Ocak Ayı Gelişmeleri

  Milyon Kadına Mentor'da Ocak ayında neler oldu? Detaylar yazımızda. İlhamla kalın!  

  Sevgili Milyon Kadına Mentor Ailemiz,

  Yeni bir yılın heyecanını ve umudunu içimizde hissettiğimiz bu günlerde, Ocak ayı bültenimizle karşınızdayız! Geçtiğimiz yılın değerli öğretileriyle donanmış bir şekilde, Milyon Kadına Mentor ailesi olarak büyümeye ve güçlenmeye devam ediyoruz.

  💛 Kurucu Destekçilerimizden mesajlar bu ayki bültenimizde, kurucu destekçilerimizden aldığımız değerli mesajlarla başlıyoruz. Sizlere, Milyon Kadına Mentor'a verdiğiniz destekten dolayı minnettarız.

  🎤 Yaklaşan Etkinlikler Her Cuma düzenlenen Milyon Kadına Mentor Tanıtım Toplantıları ve Mentorluk Eğitimleri ile bu ay da birbirinden değerli etkinliklere hazırlanıyoruz. Sizleri aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!

  💫 Sizden Gelenler - Menti bu ayki bültenimizde, mentorluk sürecini değerlendiren Menti'lerimizden birinin samimi ve içten paylaşımına yer verdik. Deneyimlerini paylaşan her Menti, bu ailenin birer değerli üyesidir.

  💫 Sizden Gelenler - Mentor, Mentorlarımızdan birinin, geleceğin meslektaşlarına ışık tutma yolculuğunu ve bu süreçte yaşadığı deneyimleri sizlerle paylaşıyoruz. Birbirimize destek olmak, Milyon Kadına Mentor'da bir yaşam tarzıdır.

  💛 Paydaşlarımızdan Mesajlar bu bültenimizde, Milyon Kadına Mentor'a destek veren paydaşlarımızdan gelen mesajlara da yer verdik. Bilim Kızı Projesi, YetGen, Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı gibi güçlü ortaklarımızın çalışmalarını yakından takip ediyoruz.

  🏢 Aralık ayında aramıza yeni katılan kurumlar ailemize kattığımız yeni kurumlarla birlikte, Milyon Kadına Mentor ailesini daha da zenginleştiriyoruz. Arya Genç, Insider, Habitat, BVN Air, BEYOND BORDERS SANAT EĞİTİM LTD. ŞTİ., HepsiJET, Odea Bank A.Ş. ailemize hoş geldiniz!

  Bu ayki bültenimizde sizlere, Milyon Kadına Mentor ailesinin bir parçası olmanın güzelliğini ve gücünü hissettirmek için özenle hazırlandık.

  Her birinize içten sevgilerimizle,

  Milyon Kadına Mentor Ekibi 🌟 


  Kurucu Destekçilerimizden Mesajlar

  2023-2024 Birinci Dönem Milyon Kadına Mentor Lise Programı

  2023-2024 Birinci Dönem Milyon Kadına Mentor Lise Programı tamamlandı. Lise Programında da yanımızda olan kurucu destekçilerimize ve mentorlarımıza teşekkür ederiz!

  PepsiCo Program Yöneticimiz Sevgili Mahmut Sipahi: ''STEM alanındaki cinsiyet eşitsizliğinin önüne geçmek ve bu alandaki iş gücünü desteklemek adına Lise mentorlüğüne azami önem gösteriyoruz. Bir anlamda geleceğin bilim insanlarını ve STEM profesyonellerini ne kadar erken sürece dahil edersek o kadar etki sağlayabileceğimizi düşünüyoruz. O yüzden hali hazırda bu alanlarda eğitim gören çocukların sorularına cevap vermek ve olası endişelerini bir nebze rahatlatabilmek çok önem taşıyor.PepsiCo olarak 4 lisemize mentorluk vermiş olmaktan dolayı çok mutlu olduk. Mentorluk kavramının lise dönemini de kapsaması çocuklarımızın doğru ve kendilerine uygun üniversite tercihlerini yapması açısından çok önemli. Programın devamında da destek vermek için sabırsızlanıyoruz. ''


  Yaklaşan Etkinlikler

  Her Cuma | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Tanıtım Toplantısı


  Temmuz ayının ilk program tanıtım toplantısı 26 Ocak Cuma saat 12:00'da gerçekleşecek. Milyon Kadına Mentor programı hakkında aklınıza takılan her konuda bilgiyi bu toplantıda alabilirsiniz. Kurumlar, Sivil Toplum Kuruluşları, paydaşlar, ilgili mentorlar ve mentiler, sizleri bekliyoruz.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  19 Şubat | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Mentorluk Eğitimi


  EMCC Türkiye işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz eğitimimizde konuşmacımız Senior Practitioner Koç & Mentor Banu Aykın Köylüer, Banay Akademi Kurucusu, EMCC Türkiye Sosyal Sorumluluk Takımı Lideri, TurkishWIN Milyon Kadına Mentor Program Elçisidir.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!


  Sizden Gelenler | Mentorlarımız

  "Mentoru olduğum gelecekteki meslektaşlarımın bu adımlarına ve gelişim yolculuklarına şahitlik etmek ve mutluluğunu paylaşmak benim için paha biçilemez bir deneyim. Onlardaki gelişimleri görmek ve buna katkı sağlayabilmek de gerçekten çok keyif verici. Bilimin kızlarımıza ve kadınlarımıza, kadınlarımızın ve kızlarımızın da bilime ihtiyacı vardır."

  – Sultan Damla Karacan, Kurucu Destekçi - PepsiCo


  Sizden Gelenler | Mentilerimiz

  "Mentorluk sürecim çok güzel ve verimli geçti. Yaşamın içinde olduğumu hissettim. Bendeki gerçek beni fark ettim. Hayata, yaşananlara ve en önemlisi de kendime bakabilmeyi, görebilmeyi öğrendim. İnanılmaz bir deneyimdi benim için. Yaşanan her şeyin gelişimin parçası olduğunu anladım, güçlüklerin aslında güçlü olmam için geldiğini zorlandığımda devam etmenin mükemmel olduğunu ve birçok şeyi anlamamı sağladınız. Hayatımın en anlamlı 6 ayı oldu diyebilirim. Sevgili mentorum Dicle Özel Quinn ve sizin gibi güzel ekibe çok teşekkür ederim iyi ki varsınız ve karşıma çıktınız böyle bir şans tanıdınız bana."

  – Berfin Güloğlu, Gaziantep Üniversitesi, Biyoloji  Paydaşlarımızdan Mesajlar

  YETGEN | YetGen Serüveni

  2021 yılında katılımcı olarak YetGen ekosistemine adım atan, 3 yıldır değer üreterek katkı veren sevgili YetGen liderimiz Sadiye Arsoy'un ilham ve umut kokulu yolculuğundan kesitler barındıran bu yazı, YetGen'in binlerce gencin hayatına ve kalbine nasıl dokunduğunun en güzel örneğidir. Haydi gelin, bu hikayeye kulak verelim!

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı 1/26/2024 20:00

  Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı'nın, Geleceği Paylaş ekibi koordinasyonunda, Sivil Düşün desteği ve Fikrimiz Biz aracılığı ile desteklenen fikirlerin ışığında hazırladığı 2024-2026 dönemi Stratejik Planı kapsamında hazırladığı projeler hayata geçiyor!

  Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı'nın, Geleceği Paylaş ekibi koordinasyonunda, Sivil Düşün desteği ve Fikrimiz Biz aracılığı ile desteklenen fikirlerin ışığında hazırladığı 2024-2026 dönemi Stratejik Planı kapsamında hazırladığı projeler hayata geçiyor.

  1."Bilginin Işığı" projesi içinde bulunduğumuz çağın gerektirdiği kapsamlı yetkinliklere odaklanan, bursiyerlerin profesyonel ve kişisel gelişimini desteklemek amacıyla tasarlanmış bir kariyer gelişim programıdır. Bu program burslar ile desteklediğimiz öğrencilere kariyer planlama, diksiyon, CV hazırlama ve etkili iletişim becerileri gibi konularda gelişimlerine destek olmayı hedeflemektedir.

  2. "Işığını Keşfet" projesi, bursiyerlere psikolojik destek ve kariyer / yaşam koçu hizmetleri sunarak, öğrencilerin kişisel ve akademik başarılarını artırmayı, "iyi olma hallerini" desteklemeyi amaçlamaktadır.

  3. "GelİŞim" projesi, üniversite öğrencilerine burs sağlayan vakfın, bursiyerlerin sürdürülebilir bir kariyer planlaması yapabilmesine katkı sağlamayı hedefler. İş dünyasıyla kurulan iş birlikleri sayesinde, öğrencilere staj ve iş imkânı sağlanarak mesleki gelişimlerine destek olmayı amaçlamaktadır.

  4. "Ben de Yaparım" projesi farklı sektörlerden başarılı rol modellerle, üniversiteli genç kızları online toplantılarda bir araya getirerek genç kızlara ilham kaynağı olmalarını, kariyer seçenekleri hakkında bilgi edinmelerini, kendi potansiyellerine olan güvenlerini artırmalarını, farklı sektörlerden rol modellerle bağlantı kurmalarını ve birbirleriyle dayanışma içinde olmalarını teşvik ederek sürdürülebilir bir etki yaratmayı hedeflemektedir.

  5. "Gönülden" projesi, vakfımızın üniversite öğrencilerine sağladığı burs desteğini daha kapsamlı bir hale getirerek, öğrencilerin eğitimleri ile bağlantılı ihtiyaçları da karşılamayı hedeflemektedir.

  6. "Mentorum Var" Projesi öğrencileri ihtiyaçları olduğu alanlarda mentorlarla buluşturabilmek için kurum ve kuruluşlardan yararlanarak aracı olmayı hedeflemektedir.

  Bilginin Işığı projesi kapsamındaki ilk seminerimizi 26 Ocak Saat 20.00 'de Zoom üzerinden online olarak gerçekleştiriyoruz. Profesör Dr. Aytül Erçil ile "Yapay Zeka ve Gelecek" konulu söyleşimize hepinizi davet ediyoruz.

  Katılmak için buraya tıklayınız


  Aralık Ayında Aramıza Yeni Katılan Kurumlar

  • Arya Genç
  • Insider
  • Habitat
  • BVN Air
  • BEYOND BORDERS SANAT EĞİTİM LTD. ŞTİ.
  • HepsiJET
  • Odea Bank A.Ş.


  Tüm program paydaşlarımıza ve kurucu destekçilerimize liderlikleri için teşekkür ederiz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.