Milyon Kadına Mentor Şubat Ayı Gelişmeleri

  Milyon-Kadna-Mentor-2

  Milyon Kadına Mentor'da Şubat ayında neler oldu? Detaylar yazımızda. İlhamla kalın! 

  Sevgili Milyon Kadına Mentor Ailemiz,

  Şubat bültenimizle karşınızdayız! Bu ayki etkinlikler ve güncel haberlerle dolu dolu bir bülten hazırladık.

  6 Mart 2024'te sizi de bekliyoruz. Unutmayın, bu buluşma aynı zamanda Milyon Kadına Mentor 3. Yıl Kutlaması'na da ev sahipliği yapacak!

  Aşağıda bültenimizde yer alan etkinlikler ve duyuruları inceleyebilirsiniz:

  • Akbank Finans ve Ekonomi 101 Programı: 28-29 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan bu program, finans ve ekonomi alanında kendinizi geliştirmenize olanak sağlayacak ücretsiz bir eğitimdir. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Borusan Kocabıyık Vakfı Cumhuriyetin Yüzü Sergisi: Cumhuriyetin 100. yılını kutlayan bu sergi, 2 Haziran'a kadar Galataport İstanbul O2 Blok'ta ziyaret edilebilir.

  Etkinliklerle dolu dolu bir ay bizi bekliyor!

  Görüşmek üzere,
  Milyon Kadına Mentor Ekibi

  Sizlerin Destekleriyle Büyüyen Programımızın 3. Yılını Kutluyoruz

  6 Mart saat 17:00'da Milyon Kadına Mentor hareketimizin 3 yaşını kutlayacağımız etkinliğe davetlisiniz!

  Milyon Kadına Mentor Programının bir parçası olduğunuz için sizlere teşekkürlerimizi ileteceğimiz, yeni paydaşlarımızı tanıtacağımız etkinlikte sizlerle bir araya gelmek istiyoruz.

  Birlikte geçirdiğimiz bu üç yılda elde ettiğimiz başarıları sizlerle birlikte kutlamak istiyoruz. Hedefimizin çok üstünde olan yaklaşık 100.000 eşlememizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

  LCV için tık tık


  Kurucu Destekçilerimizden Mesajlar

  Akbank | Finans ve Ekonomi 101 | 28.02.2024 15:00

  Geleceğin iş hayatına hazırlanırken kendini Finans ve Ekonomi alanında da geliştirmek ister misin? Cevabın "evet" ise Akbank, microfon ve CEF ortaklığı ile gerçekleştirilecek Finans ve Ekonomi 101 programı başlıyor. 28-29 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek ve ücretsiz olarak katılabileceğin bu programın sonundaki sınavdan başarılı olursan CEF ile Finans programına katılma şansı yakala.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  Borusan Kocabıyık Vakfı | Cumhuriyetin Yüzü Sergisinin Süresi Uzatıldı

  Borusan Kocabıyık Vakfı olarak Cumhuriyetin 100. yılını karşıladığımız 2023 yılında, Kasım ayında ziyaret açtığımız sergimizin süresini uzattık. Proje danışmanlığını Prof. Dr. Haluk Oral, küratörlüğünü İzzeddin Çalışlar'ın üstlendiği Cumhuriyetin Yüzü sergisi, kapılarını 2 Haziran'a kadar açık tutacak.

  Kişisel arşiv ve koleksiyonlardan yapılan seçkiler, orijinal eser, belge ve efemera ile dijital deneyimlerle birlikte tasarlanarak dönemin ruhunu yansıtmayı amaçlayan sergi, ziyaretçilerini Cumhuriyetin çağdaşlaşma sürecini hatırlamaya ve kültür mirasını derinlemesine tanımaya davet ediyor.

  Pazartesi hariç her gün, 11.00-20.00 saatleri arasında Galataport İstanbul O2 Blok'ta ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

  PepsiCo | Geleceğin Bilim Kadınları Akademisi Etkinliği 15.02.2024 13:00'da gerçekleşti

  Geleceğin Bilim Kadınları Akademisi Projesi ile STEM Alanında Eğitim Gören Kız Öğrencileri Desteklemeye Devam Ediyoruz. PepsiCo olarak, daha iyi bir gelecek ve daha sürdürülebilir bir yaşam için hayata geçirdiğimiz pep+ stratejisi doğrultusunda, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nın gerçekleşmesine katkı sağlayacak değer yaratan sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz.

  Bu kapsamda PepsiCo Vakfı desteği ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile 2022 yılında hayata geçirdiğimiz "PepsiCo Geleceğin Bilim Kadınları Akademisi" ile bu yıl da STEM alanında eğitim gören kız öğrencileri desteklemeyi sürdürüyoruz. Bugüne kadar 325 öğrencinin burs aldığı PepsiCo Geleceğin Bilim Kadınları Akademisi kapsamında düzenlenen seminerde bursiyerler, Can Gürses'in moderatörlüğünde Koç Üniversitesi Kimya ve Biyoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seda Keskin Avcı, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Öğretim Üyesi Dr. Gözde Korkmaz ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Lale Akarun ile buluştu.


  Yaklaşan Etkinlikler

  Her Cuma | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Tanıtım Toplantısı


  Temmuz ayının ilk program tanıtım toplantısı 26 Ocak Cuma saat 12:00'da gerçekleşecek. Milyon Kadına Mentor programı hakkında aklınıza takılan her konuda bilgiyi bu toplantıda alabilirsiniz. Kurumlar, Sivil Toplum Kuruluşları, paydaşlar, ilgili mentorlar ve mentiler, sizleri bekliyoruz.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  18 Mart | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Mentorluk Eğitimi

  EMCC Türkiye işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz eğitimimizde konuşmacımız Senior Practitioner Koç & Mentor Banu Aykın Köylüer, Banay Akademi Kurucusu, EMCC Türkiye Sosyal Sorumluluk Takımı Lideri, TurkishWIN Milyon Kadına Mentor Program Elçisidir.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!


  Sizden Gelenler | Mentorlarımız

  "Bilindiği üzere STEM alanlarının çoğu erkek egemen sektörler. Bu alanlarda çalışmak üzere eğitim gören kız kardeşlerimle tecrübelerimi paylaşarak, yaşamaları muhtemel olan zorluklara hazırlanmalarına yardımcı olabilmek hedefiyle bu programa katıldım. Mentime beklentileri doğrultusunda yol göstermek, kariyer planıyla ve eğitim hayatıyla alakalı onu daha ileriye taşıyabilecek tavsiyelerde bulunmak ve kendi tecrübelerimi paylaşmak motivasyonuyla görüşmelerimi gerçekleştirdim. Programa ulaşmak kolay olduğu için her kız öğrenci adına bir fırsat eşitliği yarattığını düşünüyorum."

  – Meliha Ok Oluk, Petlas 


  Sizden Gelenler | Mentilerimiz

  "Ebru Hanım çok nazik çok bilgili ve çok enerjik birisi .İlerde onun kadar enerjik olabilmeyi diliyorum :) İyi ki kendisiyle eşleşme şansım oldu. Çok şanslıyım. Her konuda bana yön gösterebilme kabiliyeti var ve bunu severek yapıyor. Bu kadar destekçi olacağını düşünmemiştim. Daha önceleri de başka programlarda mentorluk desteği almıştım ancak hiçbiri bu kadar keyifli ve samimi değildi. Umarım her şey yolunda gider. Sizlere de çok teşekkür ederim."

  – Büşra Nur Sever, Karadeniz Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği


  Çoklu Filtreleme ile Mentorlarımızı Keşfet

  Paydaşlarımızdan Mesajlar

  Argüden Yönetişim Akademisi | YÖN101 Eğitimi Programı 9. Dönem Başlıyor! | 23.03.2024 10:00

  Argüden Yönetişim Akademisi Gençlik Ağı olarak güvenilir ve sorumlu liderlerin gelişimine destek olmak amacıyla iyi yönetişimi, uygulayarak öğrenebileceğiniz üniversite öğrencilerine yönelik bir eğitim programı sunuyoruz.

  YÖN101 Eğitimi Programında öğrendiklerinizi eğitim sırasında uygulamalarla deneyimleyerek pekiştirme fırsatının yanı sıra, eğitim sonrasında da içinde yer aldığınız öğrenci kulübü, dernek, vakıf, şirket ya da girişimlerde uygulama şansını da yakalarsınız.

  Ayrıca eğitim sonrasında Akademi Gençlik Ağına katılabilir, yönetişim çatısı altında yapılan proje ekiplerine katılabilir veya kendi proje tasarlama fırsatını yakalayabilirsiniz.

  Katılımın ücretsiz olduğu ve tüm Türkiye'nin katılabileceği YÖN101 Eğitimi Programı'na üniversite öğrencileri başvurabilmekte.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız  Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı Runtalya Maratonu

  Biz Buldan Vakfı olarak, kurulduğumuz günden bu yana genç kızların üniversite eğitimine destek veriyor, genç kızların eğitim yoluyla güçlenmesi için çalışıyoruz. Bugüne kadar, hayalleri yaşadıkları hayata sığmayan 197 genç kızın, hayallerini gerçekleştirmelerine destek olmayı başardık.

  Bu yıl da, genç kızların üniversite eğitimini desteklemek amacıyla yürüttüğümüz "Kızımız Okuyacak" burs fonu için yine iyilik peşinde koşuyoruz. Çünkü, eşitlikte eğitimin kilit faktör olduğu inancıyla çıktığımız bu yolda, toplumun her kesimine eşit fırsatlar sunarak adaletin sağlanmasına ve insanların potansiyellerini tam olarak gerçekleştirmesine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

  3 Mart tarihinde gerçekleşecek olan Runtalya Maratonu'nda bize yol arkadaşı olmak isterseniz KIZIMIZ OKUYACAK! projemizi seçebilirsiniz.

  Detaylı Bilgi için buraya tıklayınız  Bilim Kızı VİZYON KONUŞMASI - Prof.Dr. Nesrin ÖZÖREN | 24.02.2024 20:30

  Bilim Kızı projemizde, 2024 yılının ŞUBAT ayı VİZYON KONUŞMASINI Prof.Dr. Nesrin ÖZÖREN ile gerçekleştiriyoruz. 24 Şubat 2024 saat 20:30 da 'OKUYUP OKUYUP MÜNECCİM mi OLACAKSIN' başlıklı konuşması ile bizlerle olacak. Yaşamımızda bizi daha da geliştirecek VİZYON KONUŞMASInı kaçırmak istemiyor iseniz, katılmak için lütfen KAYIT olunuz.

  Detaylı Bilgi için buraya tıklayınız  Genç Başarı Eğitim Vakfı | 22.02.2024 20:00

  Genç Başarı Eğitim Vakfı olarak yürütmekte olduğumuz GençBizz Lise Girişimcilik Programımızda gençler, geleceğini şekillendirmek için iş dünyasının desteğini bekliyor.

  Genç Başarı Eğitim Vakfı olarak uyguladığımız GençBizz Lise Girişimcilik Programı; lise öğrencilerine yönelik yaparak öğrenmeye dayalı bir iş deneyimi programıdır.

  Gençler, takımları ile kendi girişimlerini kurmakta, ürün/hizmetlerini üretmekte, pazara sunmakta ve program sonunda şirketlerini tasfiye etmektedirler.

  Bu süreçte, Genç Başarı Gönüllü Mentorları gençlerin rol modeli olarak, iş fikirlerini gerçek ürün ya da hizmete dönüştürme sürecinde tecrübelerini gençlerle paylaşmaktalar.

  Üreten ve değer yaratan gençlerin gelişimi için Genç Başarı Gönüllü Mentoru Eğitimimize sizleri davet ediyoruz.

  Detaylı Bilgi için buraya tıklayınız


  Türkiye Bilişim Derneği | 7. Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi | 5.03.2024 10:00

  Dijital teknolojilerin baş döndürücü bir hızla gelişimi, ekonomik ve sosyal hayatın yanında güvenlik tanım ve kavramlarını da kökten değiştirmektedir. Özel ve kamu

  kurumlarımızın dijital dönüşümleri sonucu artan dijital hizmetleri siber saldırganların hedefi konumuna gelmiş ve siber tehditler ulusal güvenliğimizi tehdit eder bir konuma ulaşmıştır.

  Bulut bilişim başta olmak üzere uç bilişim, üretken yapay zeka, derin öğrenme, makine öğretisi, otonom araçlar ve nesnelerin interneti (IoT) saldırı yüzeylerinin genişlemesine ve saldırı vektörlerinin de daha karmaşık hale gelmesine neden olmuştur. Toplumun tüm katmanların da siber güvenlik farkındalığı yaratmak, yerli ve milli siber güvenlik ürün, hizmet ve teknolojilerini geliştirmek ve geliştirilen söz konusu özgün çözümlerin kritik altyapılarda kullanımını arttırmak çok daha önemli hale gelmiştir.

  7. Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesinde, tüm paydaşların katılımıyla ekosistemin geliştirilmesine yönelik hususlar, insan, süreç, yasal mevzuat ve toplum boyutuyla tartışılacak ve karar vericilere ışık tutması açısından ortak akıl oluşturulacaktır. Zirve sonrasında hazırlanacak sonuç raporu ilgili paydaşlarla ve kamuoyuyla paylaşılacaktır.

  Detaylı Bilgi için buraya tıklayınız


  YETGEN | Yetkin Gençler 2023 Faaliyet Raporu Yayında!

  2023 yılı, Yetkin Gençler Eğitim Kooperatifinde Cumhuriyet'in umut dolu ışığıyla geçen bir sene oldu. Ana destekçilerimizin, Program destekçilerimizin, liderlerimizin destekleri ve YetGen mezunlarımızın katkıları ile eğitimin geleceği için çalışmaya devam ediyoruz. 2023 yılında YetGen 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Farkındalık Eğitim Programı ile 3 bini aşkın katılımcıya; YetGen Jump ve Core Eğitim Programları ile dört yüzü aşkın YetGen mezununa; YetGen Öğretmen Eğitimi Programımızla beş yüzü aşkın öğretmenimize ulaştık!

  2023 yılında Cumhuriyet'in yüzüncü yıl ışığı bizlere umut oldu ✨ 2024 yılında da eğitimin geleceği için umutla, hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz 🚀

  Detaylı Bilgi için buraya tıklayınız


  Ocak Ayında Aramıza Yeni Katılan Kurumlar

  • Yeni Dünya Koçluk
  • Arya Women Investment Platform
  • Boosters HR
  • Özlem Tüysüz Eğitim Danışmanlık
  • ANKARA ÜNİVERSİTESİ TEKNOKENT
  • Margin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Limited Şirketi
  • YetGen
  • Koç University Turkey
  • GKC PARTNERS


  Tüm program paydaşlarımıza ve kurucu destekçilerimize liderlikleri için teşekkür ederiz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.