Milyon Kadına Mentor Temmuz Ayı Gelişmeleri

  Milyon Kadına Mentor Temmuz Ayı Gelişmeleri

  Milyon Kadına Mentor'de Temmuz ayında neler oldu? Detaylar yazımızda, keyifli okumalar! 

  Sevgili Milyon Kadına Mentor Ailemiz,

  Umarız bu sıcak yaz aylarında mentorluk görüşmelerinize hız kesmeden devam ediyorsunuzdur.

  Sizlere kocaman bir teşekkürümüz var! Milyon Kadına Mentor LinkedIn hesabımız 5.000 takipçiye ulaştı. Etkinlik davetlerimiz ve program tüyolarını yakalamak için bizi takipte kalın!

  Size güzel bir haberimiz var! Temmuz ayı itibariyle, mentorluk programımıza katılan ve kapanış anketini tamamlayan tüm mentor ve mentilerimizle katılım belgelerini e-posta ile paylaşacağız. Heyecanlıyız! Program anketlerinize BinYaprak.com'a üye girişi yaptıktan sonra bu linkten ulaşabilirsiniz.

  Bu aylık bültenimize katkı veren tüm hayal ortaklarımıza teşekkür ederiz.

  Kurucu Destekçilerimizden Mesajlar

  Akbank- Akbank Fellowship Programı

  Akbank Gençlik Akademisi'nin harika bir haberi var! Akbank Gençlik Akademisi der ki, "Merhaba genç arkadaşımız, Sana güzel bir haberimiz var, 18 -25 yaş arası tüm üniversite öğrencilerinin başvurularını beklediğimiz Fellowship programında yeni bir hikaye yazıyoruz. Küresel eğitim programları, 21. yüzyıl yetkinlikleri gelişimi, Akbanklı liderler ve Akbank iş ortakları ile birebir ve grup mentorlukları, sosyal girişim tasarlama süreci, ilham buluşmaları ve daha fazlasının olacağı Fellowship Programımız için başvurunu bekliyoruz.

  Bu aşamada Gençlik Akademisi web sitesi üzerinden 1. Aşama'da hayallerini, fikirlerini ve dönüştürme arzunu tanımaya çalışacak ve nasıl bir gelecek tasarlamak istediğini öğrenmeye gayret edeceğiz. Son başvuru tarihi 27 Temmuz 23:59!

  Akbank Gençlik Akademisi internet sitesi ve instagram hesabından bizi takip ederek hem güncel gelişmelerden haberdar olup hem de Fellowship Programı ve Akbank Gençlik Akademisi'ni daha yakından tanıyabilirsin. Fellowship Programı ile ilgili aklında sorular varsa sıkça sorulan sorular bölümümüze göz atabilirsin. Sen de Akbank Gençlik Akademisi websitesi ve sosyal medya hesabını ziyaret etmek için şimdi tıkla!"

  Başvuru için buraya tıklayınız

  Borusan Kocabıyık Vakfı - Sergi Gezisi

  Borusan Kocabıyık Vakfı'ndan mentilerimize sergi gezisi var!

  Programımızda eşleşmelerini tamamlamış ve aktif eşleşmesi olan mentilerimize özel sanat dolu bu fırsat için heyecanlıyız çünkü sürprizlerin devamı gelecek! Mentilerimiz e-postanızı kontrol edebilirsiniz.

  EnerjiSA

  Enerjinle fark yaratacağın yeni nesil işe alım programı ENTER'ın 7. Dönem başvuruları devam ediyor. Enerjisa Dağıtım Şirketlerini ve enerji sektörünü daha yakından tanımak ve farklı projelerde tecrübe kazanmak istiyorsan başvurunu bekliyoruz! Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  Anbean işbirliğiyle hazırladığımız podcast'imize buradan ulaşabilirsin.

  Başvuru için buraya tıklayınız


  Yaklaşan Etkinlikler

  21 Temmuz | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Tanıtım Toplantısı


  Temmuz ayının ilk program tanıtım toplantısı 21 Temmuz Cuma saat 12:00'da gerçekleşecek. Milyon Kadına Mentor programı hakkında aklınıza takılan her konuda bilgiyi bu toplantıda alabilirsiniz. Kurumlar, Sivil Toplum Kuruluşları, paydaşlar, ilgili mentorlar ve mentiler, sizleri bekliyoruz.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  21 Ağustos | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Mentorluk Eğitimi


  EMCC Türkiye işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz eğitimimizde konuşmacımız Senior Practitioner Koç & Mentor Banu Aykın Köylüer, Banay Akademi Kurucusu, EMCC Türkiye Sosyal Sorumluluk Takımı Lideri, TurkishWIN Milyon Kadına Mentor Program Elçisidir.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!


  Sizden Gelenler Mentorlarımız

  ''Gençlerle çalışmak ve onların kariyer hayatında ufak da olsa yol gösterici bir rol oynamak dünyanın en güzel işi. Herkesin en az bir defa bu doyumu tatmasını ve gençlerin önünü açmak üzere gönüllü olmasını diliyorum. Bunu yıllardır yapıyorum. BinYaprak ile de ayrı keyifli ve doyurucu bir deneyim oldu. Tavsiye ederim!''

  – Dr. Shirli Ender Büyükbay, IT Governance Türkiye


  Sizden Gelenler Mentilerimiz

  "Milyon Kadına Mentor Programı sayesinde biricik mentorum Cenk Doğru ile yolumuz kesiştiği için çok mutluyum. Altı ay boyunca her görüşmemizde beni tüm yoğunluğuna rağmen güler yüzlü bir şekilde karşıladığı için kendisine çok teşekkür ederim. Mentorluk sürecim boyunca birçok konu üzerine çalıştık. Her görüşmemizde kendimi daha çok tanımamı ve ne istediğimi keşfetmemi sağladı. Paylaştığı deneyimleriyle yepyeni bakış açıları kazandım, bana ilham oldu. Bu güzel süreç için mentoruma ve Milyon Kadına Mentor Ekibine çok teşekkür ederim✨"

  – Zehra Ceren Şahin, Gaziantep Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği  Paydaşlarımızdan Mesajlar

  Türkiye Bilişim Derneği - VII. Disiplinlerarası Uygulamalı Veri Madenciliği Çalıştayı

  VII. Disiplinlerarası Uygulamalı Veri Madenciliği Çalıştayı 2023 veri madenciliği ve Python programlama dili ile ilgili temel bilgilerin verilmesini ve farklı veri madenciliği algoritmaları ile uygulamalar yapılmasını amaçlamaktadır. Bu doğrultuda çalıştay katılımcıları en temelden başlayarak veriyi anlama ve analizlere hazırlama, veri görselleştirme, sınıflandırma ve regresyon gibi sıkça karşılaşılan veri madenciliği problemleri çerçevesinde analizler gerçekleştirecek, yapılan analizlerden elde edilecek sonuçların yorumlanması ve raporlanması konusunda bilgi sahibi olacaktır. Ayrıca bu yıl; pekiştirmeli öğrenme, görüntü tanıma ve ChatGPT konuları da çalıştay programında yer almaktadır.

  Çalıştay; Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Veri Bilimi Çalışma Grubu ve Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) işbirliği ile TOVAK Uluslararası Marmaris Akademisi'nde gerçekleştirilecektir. 27 Ağustos 2023 Pazar (Giriş) – 3 Eylül 2023 Pazar (Çıkış) tarihleri arasında yapılacak.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  Bilim Kızı Projesi - 2023-2024 Bilim Kızı Çağrısı

  Yeni dönem 2023-2024 için Bilim Kızı Projesi olarak BURS, MENTORLUK ve ETKİNLİK HİZMETİ çağrılarımızı açtık. Yeni web sitemizden temel bilimler alanında lisans, yaşam bilimleri alanında yüksek lisans ve doktora yapan başarılı kızlarımız ile bu kızlarımıza kolaylaştırıcılık hizmeti sunmak isteyen bilim kadınlarımız başvurabilir. Çağrılarımız Eylül 2023 başı iitibariyle kapanacaktır. Hepinizi bekliyoruz.

  Lütfen ANA SAYFAMIZDAKi görselin yanındaki BAŞVUR düğmesine tıklayarak formumuzu doldurmaya başlayabilirsiniz.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız


  Haziran Ayında Aramıza Yeni Katılan Kurumlar

  • Continental Lastikleri Türkiye
  • Borusan Kocabıyık Vakfı
  • Unilever
  • Arena Grup (Arena ve Paynet)


  Tüm program paydaşlarımıza ve kurucu destekçilerimize liderlikleri için teşekkür ederiz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.