Nesrin Karaoğlu Otuzoğlu | Başarılı Olmak, Yoktan Var Etmektir!

  Türkiye'de peyzaj sektörünü yeninden şekillendiren peyzaj mimarı Nesrin Karaoglu Otuzoglu, sıfırdan başladığı yolculuğunu anlatıyor! Bu ilham dolu hikayeyi kaçırmayın!

  Nesrin Karaoglu Otuzoglu, A.Ü.Z.F. Peyzaj Mimarlığı Bölümün den mezun oldu.1991-1993 yılları arasında Hollanda da Ton Van Den Oever Bv ve Brabantplant Bv Şirketinde çalıştı.1993 yılında İpek Yolu peyzaj Projesin de, 1994 yılında Belçika Kraliyet Akademisi ve İFLA'nın Sponsorluğunda Anadolu Peyzajı ve Selçuklu Kervansarayları Projesi'nde Türkiye Koordinatörlüğü yaptı. Bu Projede 1 kitap 60 dakika film 15 dakika reklam filmi çekildi.
  1994 yılında eşi Yasin OTUZOĞLU ile Karaoğlu Peyzaj Mim. Müh. Tic. A.Ş. Şirketini kurdu. Karaoğlu Peyzaj 2004 – 2018 yılları arasında Yurt içi ve Yurt dışında bir çok Peyzaj uygulamaları, Doğa Onarımı, Biyorestorasyon ve Hydroseeding işleri yaparak Yurtiçi ve Yurtdışında çeşitli ödüllere layık görülmüştür.
  2004 yılında ortakları ile Adapazarı yazlık' da 40 Hektarlık Türkiye'de kaliteli Dış Mekan Süs Bitkileri Yetiştiriciliği konusunda öncü olan Adaplant Fidanlık Üretim ve Tic. A.Ş kurmuştur.
  2004-2008 yılları arasında ATO da Meclis Üyeliği yapmıştır. Aynı dönemde TOBB kadın girişimciler icra kurulu üyeliği yapmıştır.

  2014-2016 yılları arasında Peyzaj Mimarları Odası Onur Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2013 – 2015 yılları TUGİAD yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Aynı zamanda Darüşşafaka cemiyet üyesidir. 2017 yılında beri KAGİDER YK üyesidir. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  TurkishWIN, Türkiye ile bağı olan dünya vatandaşı tüm kadınların birbirlerine ilham ve güç verdikleri fark yaratan bir kizkardeslik networkudur. Avrupa, Amerika ve Türkiye'de faliyette olan TurkishWIN’in misyonu, benzer dünya görüşüne sahip, öğrenmeye açık kadınların içten paylaşımlarına ve birbirlerine fırsat yaratmalarına olanak tanımaktır. BinYaprak bir TurkishWIN girişimidir.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.