Paydaş Olarak Milyon Kadına Mentor Programına Nasıl Destek Verebilirsiniz?

  Milyon-Kadna-Mentor-2

   Paydaş olarak Milyon Kadına Mentor Programına destek vermek istiyorsanız bu yazı size rehber olacak nitelikte. Daha fazla bilgi için yazımıza...

  Programlarımıza destek ver, hedefe birlikte varalım! 

  Paydaş olarak Milyon Kadına Mentor hareketinin üç ana programına katkı verebilirsiniz:

   1:1 Mentorluk:

  Milyon Kadına Mentor Hareketi, 15-25 yaş arasındaki genç kızlar ile sektör liderlerini dijital platformda bir araya getiren ve genç kızların kariyer hedeflerini destekleyen bir mentorluk hareketidir.

  2021 yılında STEM (Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında kariyer hedefleri olan genç kızları desteklemek üzere hayata geçirilen Milyon Kadına Mentor Programı'na 2023'te, alan farkı gözetmeksizin, okuyan ya da yeni mezun tüm genç kızlar ve liseler de eklendi. Milyon Kadına Mentor Programı kapsamında, kariyer yolculuğunda mentor arayan tüm genç kızlara destek olma hedefiyle çalışmalar devam etmektedir.

  Program, ABD Ticaret Odası'na bağlı ABD – Türkiye İş Konseyi'nin Women in Business (İş Dünyasında Kadınlar) çalışma grubu eş başkanları Ümran Beba (Kurucu, Beba Vakfı ve Partner, August Leadership) ve Canan Özsoy'un liderliğinde ve proje paydaşları TurkishWIN ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nin işbirliğiyle hayata geçirilmiştir.

  Altı ay süren mentorluk yolculuğunda, her mentorun mentisi ile minimum 6-10 saati kapsayan görüşmeleri tamamlamasını öneriyoruz. Milyon Kadına Mentor hareketine katılım ve katkı formunu programın global sayfasından iletebilirsiniz. Az ya da çok, her katkı bizim için çok değerli. Hali hazırda, hedef kitlemiz odağında bir programınız varsa, harikasınız diyor, Milyon Kadına Mentor programı çerçevesinde 1 milyon kadına mentorluk hedefimizde çalışmalarınızı kapsamak için, katılım ve katkı formunu doldurmanızı rica ediyoruz. Kurumunuz yeni bir program tasarlayacaksa;

  1. BinYaprak mentorluk programına, ve/veya
  2. Ekosistemimizdeki farklı bir programa katılabilir, ve/veya
  3. Kurumunuzda bir mentorluk programı kurmak için EMCC Türkiye'den destek alabilirsiniz.


  1:1 Mentorluk Programı kapsamındaki mentorlar, iş hayatında toplamda en az 5 yıl deneyim sahibi olan kişilerdir. Programa erkek mentorların katılımını destekliyor ve bekliyoruz.

  Milyon Kadına Mentor programının hedeflerinden biri hedef kitleyi (15-25 yaş arasındaki genç kadınlar) destekleyen kurumların haritasını çıkarmak ve bu bilgileri paylaşmak. Ekosistem haritamızda olmasını önerdiğiniz programları paylaşırsanız çok mutlu oluruz! Bu linkten önerilerinizi paylaşabilirsiniz. 

   BinYaprak 1:1 Mentorluk Programına Nasıl Katılabilirsiniz? 

  Kurumunuzdaki mentorlarla BinYaprak platformu üzerinden mentorluk programına katılmak isterseniz, bu yolculukta size destek vermek için hazırız!

  Kurum gönüllülerinizi BinYaprak'ta mentilerinizle buluşmak için bu dört adımı tamamlamanızı rica ediyoruz:

  1. Kurumunuz içinde bir gönüllü takım oluşturun ve bir yöneticinizi programın sponsoru olarak liderliğe davet edin.

  Mentor ekibinizin oluşturulması ve kurum içi iletişimi yürütme görevlerinden sorumlu olacak bu ekiple tanışmak için biz de sabırsızlanıyoruz!

  Kurumunuzdaki liderlere programı sunmak ya da takımınızla programı paylaşmak için gereken tüm bilgilere tanıtım dosyalarımızdan ulaşabilirsiniz:

  2. Kurum içi iletişiminizi tamamlayarak katkı ve hedef katılımınızı belirleyin.

  Kurum içinde program tanıtımı yapıldıktan sonra, bir anket yardımıyla veya kurumca bir hedef belirleyerek programa kaç mentor ile ve ne kadar bir süre katılım sağlayacağınızı belirleyin. Eğer bir anket kullanarak bu rakamı belirlemek istiyorsanız, bu linkteki örnek anketimizden destek alabilirsiniz.

  İkinci bir yöntem katkı hedefini tam bir hedef olarak koymak olabilir! Söz sizde.

  3. Kurumsal katkı ve katılım formunu doldurun.

  Bu linkten formu doldurarak programa katkınızın sözünü verin ve kaydınızı gerçekleştirin. Form İngilizce olup programın aktif yöneticisi tarafından doldurulmalıdır. Bu yetkili mentorlarınızın BinYaprak sistemine katıldığında, mentorun kurumda çalıştığının teyidini eposta üzerinden bize iletebilecek yetkide bir kişi olmalıdır.

  Katkı formunuzu aldıktan sonra, BinYaprak ekibi sizinle kurumunuzun programa dahil edilmesi ile ilgili bilgilendirmeleri paylaşacaktır.

  4. Kurum içi mentor katılım iletişimini tamamlayın.

  Katkı formunuzu alır almaz, BinYaprak ekibi mentorların ekip seçtiği listeye kurumunuzun adını ekledikten sonra sizinle kurumsal katılımınızı teyit edecek. Bu adım tamamlandıktan sonra kurduğunuz ekip veya yönetici sponsorunuz liderliğinde yapacağınız iç iletişimle mentorlarınızı program sayfamızdan mentorluk profillerini davet etmenizi rica ediyoruz.

  Mentorluk katılım formu bu linkte olup her mentor adayımızın BinYaprak üyeliğini tamamlaması gerekmektedir.

  Mentor adayınızın ekibinizde olduğuna dair teyidi kurum yetkiliniz verdikten sonra gönüllü mentorunuz eşleşmeye hazırdır. Yönlendirmeleri BinYaprak ekibi e-posta üzerinden sağlayacaktır.


   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.