Zayıf Yanlarını Güçlendir! - Nakiye Avdan Boyacıgiller

  ''Zayıf yanlarını güçlendir!'' diyen Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Geçmiş Dönem Dekanı (2003-2013) ve halen Öğretim Üyesi Nakiye Avdan Boyacıgiller kendi kariyer planlaması hakkında bilgiler veriyor. 

  Siz de kendi başarı hikayenizi yazmaya hazır mısınız? 

  Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi, MBA eğitimini UCLA Anderson School'da ve doktorasını da Berkeley Haas School of Business'ta tamamlayan Prof. Dr. Nakiye A. Boyacıgiller, Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi'nin geçmiş dönem dekanı (2003-2013) ve halen öğretim üyesidir. Boyacıgiller çok kültürlü çalışma gruplarının geliştirilmesi ve sınırlar ötesi işbirliklerinin etkinleştirilmesi alanlarında araştırma, öğretim ve öncülük çalışmalarında bulunmuştur. Sabancı EMBA ve MBA programlarında Business Ethics (Iş Etiği) dersini vermektedir. Boyacıgiller 2007 yılında Academy of International Business (AIB) tarafından uluslararası işletme alanına yapmış olduğu üstün akademik katkılardan ötürü "fellow"seçilmiştir. Birçok uluslararası üniversitede akademik danışma kurulu üyesi olan Boyacıgiller, ayrıca TPF (Turkish Philantropy Funds) ve Değişim Liderleri Derneğin yönetim kurullarında görev yapmaktadir. 2015 yılında AIB'nın dünya başkanı olan Boyacıgiller, Temmuz 2017den itibaren Dean of the AIB Fellows görevini üstlenmiştir. Belkıs, Mete ve Esen'in annesi, Mey'in anneannesidir.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.