Türkiye'de Mimar Olmak - Selva Gürdoğan

  ''Türkiye'de mimar olmayı anlatmalı!'' diyen SuperPool Kurucusu ve Studyo X İstanbul Yöneticisi Selva Gürdoğan kendi kariyer planlaması hakkında bilgiler veriyor. Siz de kendi #başarıhikayenizi yazmaya hazır mısınız?


  Selva Gürdoğan 1979'da, İstanbul'da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde başladığı mimarlık öğrenimini Southern California Institute of Architecture'da birincilikle tamamladı. Halen çalışmayı sürdürdüğü mimarlık ofisi Superpool'u Gregers Tang Thomsen ile beraber 2006 yılında kurdu. 2013'ten beri Columbia Üniversitesi'nin Mimarlık Fakültesi'ne bağlı kent laboratuvarı Studio-X Istanbul'un yöneticiliğini yapmaktadır. Studio-X Istanbul uzmanlar, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimler arasında bilgi alışverişini sağlayacak yeni bir platform oluşturmakta; şehir konularında bir şeyler yapmak isteyen herkese destek vermektedir.   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.