Sibel Soyak Eşder: Yapamam Deme, Dene

  TTGV'nın İstanbul ofisinde danışman olarak çalışan Sibel Soyak Eşder ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

  Sibel Soyak Eşder, 1993 yılında ODTÜ Kimya Mühendisliği'nde eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul'da kimya firmalarında AR-GE Mühendisi ve Kalite Kontrol uzmanı olarak çalıştı. Daha sonra IT sektörüne geçerek satış sonrası servis ve ürün müdürlüğü yaptı. 2002 yılında eşiyle birlikte Kanada'ya göçmen olarak gitti. Yeni anne olduğu dönemde Concordia Üniversitesinde işletme diploma programına başladı ve Türkiye'den kuruyemiş ithalat işine girdi. 2005 yılında başlayan Çin tecrübesi arkasından 2009'da yerleştiği Tayland'da TESOL sertifikası alıp lisede fen öğretmenliği yaptı. 2011 yılında taşındığı Singapur'da Bina Yönetimi Danışmanlık bölümünde Suzhou'daki bir spor kompleksi projesinde görev aldı. Türkiye'ye dönünce 2015 yılında TTGV'nın İstanbul ofisinde danışman olarak çalışmaya başladı. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.