Uluslararası Networklerde Yer Alın! - Özge Bulut Maraşlı

  Doğan Holding Yönetim Kurulu Danışmanı ve Fark Holding ve Hub Girişim Sermayesi Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Özge Bulut Maraşlı ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video kariyer planlamanızda size ilham verir.

  Özge Bulut Maraşlı, Doğan Holding Yönetim Kurulu Danışmanı, May Yapım Yönetici Ortağı, Fabu Mühendislik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Doğan Müzik , Net D, Slowtürk, D Yapım Şirketleri Yönetim Kurulu üyesi, Fark Holding ve Hub Girişim Sermaye şirketi Bağımsız Yönetim Kurulu üyesidir.

  Mayıs 2018'e dek Kanal D ve D Yapım şirketlerinden sorumlu CEO'su olarak görev yapan Bulut Maraşlı, Dogan Televizyon'a geçmeden önce Doğan Holding'de Stratejik Planlama Başkan Yardımcısı görevinde bulunmuş; 2006 – 2011 yılları arasında şirketin Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal İlişkiler Bölüm Başkanı olarak çalışmıştır. 2003 – 2006 yılları arasında H.Ö. Sabancı Holding A.Ş CEO'suna bağlı olarak stratejik planlama, iş geliştirme, M&A, enerji projelerinin özelleştirilmesi ve yeniden yapılandırılması, Telekom, gıda, perakende ve çimento iş birimleri gibi birçok sektörde danışmanlık yapan Maraşlı iş hayatına Marsa Kraft Foods şirketinde finans ve iş geliştirme yönetimlerinde çeşitli rollerde yer alarak başlamıştır.

  Bulut Maraşlı, Yönetim Kurulunda Kadın Yönetim Kurulu üyesi, Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, American Turkish Society Young Global Leaders Nomination Committee üyesi, International Academy of Television Arts & Sciences Yönetim Kurulu Üyesi, Profesyonel İş Kadınları Derneği Danışma Kurulu Üyesi ve G20 Genç Küresel Liderler Alumni üyesidir. World Economic Forum, Dijital Medya Okur Yazarlığı Projesi İcra Kurulu ve MEI Strateji Yöneticileri Kurulu üyesidir.

  Özge Bulut Maraşlı, Sabancı Üniversitesinde Master derecesi bulunmaktadır, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur. 2016 yılında Yönetim Kurulunda Kadın Projesi 2. Dönem Mentileri arasında yer alan Bulut Maraşlı 1996-98 dönemi Sabancı Holding'in Yetenek Havuzu üyesidir. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.