WIB Kulübü Nedir, Ne Yapar?

  WhatsApp-Image-2021-02-18-at-17.37.29

  Women in business = İş'te kadınlar. Peki nedir bu WIB? TurkishWIN desteği ile faaliyet gösteren Woman In Business kulüpleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızı kaçırma! Keyifli okumalar! 

   WOMEN IN BUSINESS (WIB) KULÜBÜ NEDİR, NE YAPAR?

  Women in Business (WIB) Kulüpleri Türkiye'de kadınların iş hayatında güçlenmesini amaçlayan, isminde "Kadın" olan ilk öğrenci kulübüdür. WIB Kulüpleri, üniversiteli genç kadınların kampüs hayatlarından itibaren rol modelleri ve kendileri gibi öğrencilerle bir araya gelerek, başka kadınların deneyimlerinden faydalanmaları ve networklerini oluşturmaları amacıyla kurulmuşlardır. TurkishWIN desteği ile faaliyet gösteren WIB kulüpleri sayesinde, TurkishWIN platformunda yaratılan iletişim ağının üniversite kampüslerinde de yaratılması amaçlanmaktadır. WIB Kulüpleri üniversite öğrencilerini mezunlar ve iş hayatındaki kadın rol modelleriyle çeşitli etkinliklerde bir araya getirerek üyelerini profesyonel hayata daha iyi hazırlanmalarına yardım edecek bir platform sağlar.

  Bu bağlamda WIB Kulüpleri, TurkishWIN'in sağladığı ve kendi imkanlarıyla ulaştıkları konuşmacılar ile sohbetler, konferanslar ve workshoplar düzenler. Ayrıca düzenlenen networking etkinlikleri ve eğitimlerle, WIB kulübü üyeleri kendileri gibi kariyer odaklı üniversiteli genç kadınlarla tanışma imkanı ve gerek iş hayatındaki profesyonellerden gerek okullarının mezunlarından onlara yön verebilecek hikayeler dinleme fırsatı bulurlar.

  WIB Kulübünle Neler Yapabilirsin? 

  • Tanıtım

  Öncelikle kulübünü okulunda tanıtmalısın! Ne kadar çok insan WIB'i duyar ve katılırsa o kadar iyi. Kulübünü duyurmak için sosyal medyayı kullanabilirsin. Kulübün sosyal medya hesaplarını aktif kullanmanın da çok önemli olduğunu unutma!

  • Tanışma Toplantısı

  Kulübünün tanıtımını yaptıktan sonra, yeni katılımcıları tanıyıp onları ekibine katmak için bir tanışma toplantısı yapmalısın. Katılımcıların mail adreslerini veya telefonlarını almayı unutma!

  • Ekibi Kaynaştır

  WIB üyelerinin kaynaşması da önemli! Bunun için online film/müzik partileri düzenleyebilir, kitap sohbetleri yapabilirsin. Kulüp üyelerinle yemek, kahve gibi konuşup kaynaşabileceğin etkinlikler veya sinemaya, tiyatroya, sergiye gitmek gibi küçük sanatsal etkinlikler düzenleyebilirsin.

  • İlham Verici Konferanslar

  Bir veya birden fazla konuşmacıyı ağırlayacağın etkinlikler düzenleyebilirsin. Konferanslarla birlikte, minik tea talklar da düzenleyebilirsin. TurkishWIN konuşmacı bulma konusunda sana yardımcı olmaya hazır, unutma!

  • Şirket Gezileri

  Kulübünle şirket gezileri düzenleyebilirsin.

  • Mezunlarla Çay

  Okulunuzun mezunlarıyla iletişime geçerek, kulüp üyelerine ve diğer öğrencilere ilham verecek toplantılar için onları misafir edebilirsiniz. Kariyer/Mezunlar merkezleri gibi oluşumlar üniversitende varsa onlardan yardım isteyebilirsin.

  • Workshoplar

  Katılımcıların daha aktif rol alacağı, daha çok ses getiren etkinlikler düzenlemek istiyorsan workshopları bir düşünmelisin!

  • Networking Toplantıları

  Üniversitendeki öğrencilerin birbiriyle network edebileceği toplantılar düzenleyebilirsin. Yaptığın etkinliklerin bir kısmını networkinge ayırabilirsin.

  • Paydaş kulüplerle iş birliği

  Okulunda, kariyer konusuyla ilgilenen veya WIB'ine destek vermek isteyen başka kulüplerle gücünü birleştirip daha büyük etkinliklere imza atabilirsin. Ayrıca okulunun Kariyer Merkezi gibi oluşumlarından da bazı etkinliklerin için yardım talep etme imkânın olabilir.

  • Başka WIB'lerle İş birliği

  Türkiye'nin her yerinde WIB'ler var!

  Birbirinizin etkinliklerine gidebilir, birlikte büyük etkinlikler düzenleyebilir, WIB'ler olarak kaynaşabilir, online tanış-danış etkinlikleri düzenleyebilir, etkinliklerin tasarım ve beyin fırtınası aşamalarında, hatta tanıtımlarında birbirinize yardım edebilirsiniz. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.