Y Kuşağını Anlamak İçin Personel Eğitim Programı

  Y-Kuan-Anlamak-in-Personel-Eitim-Program-cover

  Şirketlerin ve kurumların performans seviyelerinin artması için Y kuşağının beklentilerini ve ihtiyaçlarını anlamaları gerekir. Bu amaçla düzenlenen Personel Eğitim Programı hakkında ayrıntılar yazıda.

  "Y Kuşağı İçin Beceri Geliştirme ve Sosyal Medyada Kişisel Marka Oluşturma Sanal Rehberi " adlı Erasmus+ projesinin ana hedefi; iş arayan Y kuşağı mensuplarına işe alınabilirlik, beceri gelişimi ve sosyal medyada kişisel marka oluşturma konularında bir sanal rehber geliştirmek ve tasarlamaktır. Uzun vadede projenin ana çıktıları ve etkinlikleri, Avrupa'da üniversite mezunlarının işe alınabilirlik oranını arttırmaya katkıda bulunacaktır. Projenin çıkış noktası belirli yumuşak becerilere sahip olan kişilerin, işverenleriyle genellikle daha iyi iş ilişkileri kurabildiği düşüncesidir. Bu, aynı zamanda şirketlerin veya kurumların genel performansına da yansır. Dolayısıyla AB kurumlarının genel yetenek seviyelerine ve iş performanslarına da olumlu etkisi olması beklenir.

  Projenin Y kuşağına kariyer hizmetleri bakımından yardımcı olmayı hedeflemesi nedeniyle yükseköğretim kurumu personelinin Y kuşağının beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek beceriler kazanmasına yönelik özel bir eğitim düzenlenmiştir. Eğitim, proje ortaklarına Y kuşağının başlıca özellikleri ve iletişim biçimleri konusunda genel bir bilgi aktarmayı hedeflemiştir. Eğitim, 27 Eylül- 1 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilmiştir. Tam zamanlı olarak Y kuşağı mensuplarıyla çalışan 4 ülkeden 20 katılımcı eğitimde yer almıştır.

  Amaç:

  Eğitimin amacı, yükseköğretim kurumu personelinin Y kuşağının beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek beceriler kazanmasıdır.

  Ana Hedefler:

  • Y kuşağı hakkında genel bilginin arttırılması
  • Y kuşağının ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacak araç ve yöntemler geliştirilmesi
  • Y kuşağı ile bağlantı kurabilmek için olumlu yaklaşımlar ve motivasyonlar geliştirilmesi

  Bu hedeflere ulaşmak için eğitim içeriğine aşağıdaki konular alınmıştır:

  • Kuşaklara Bir Bakış
  • İş Dünyasının Y Kuşağından Beklentileri
  • Yeni Medya ve Yeni İletişim Trendleri
  • Bilgi Teknolojileri ve Kullanıcı Dostu Araçlar
  • Yeni İş Ortamı ve Gelcek Trendleri
  • Sosyal Medya ve İşe Alınabilirlik Bağlantısı
  • Genç Dostu Kriterler
  • Yeni Katılanlara Mentorluk

  Hedefler:

  • Eğitimin resmi açılışını yapıp katılımcıları karşılamak
  • Proje ve eğitim hakkında özet bilgi vermek

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Sabancı Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen "Y Kuşağının Yetkinlik Gelişimi ve Sosyal Medyada Kişisel Markalaşması" projesi, üniversite öğrencilerinin  istihdamına katkı sağlamak amacıyla "Y" kuşağına gerekli yetkinlikleri kazandırmayı ve öğrencilerin kendilerini sosyal medya üzerinden etkin bir şekilde ifade edebilmelerine destek olmayı hedeflemiştir. Projede, Universum Global (İsveç), Novancia Business School (Fransa), Türk Kültür Vakfı – AFS ve Abdullah Gül Üniversitesi ortak olarak yer almıştır. Projedeki araştırma bulgularına göre, işverenlerin yeni mezunlarda en çok sorumluluk, güvenilirlik, iletişim, takım çalışması ve olumlu tavır  yetkinliklerini aradığı ve işe alım süreçlerinde sosyal medyayı öğrencilere göre daha etkin kullandığı ortaya çıkmıştır. Bu bulgulara göre hazırladığımız “Sanal Rehber” gençlerimizin yetkinliklerini geliştirmelerini destekleyerek, iş arama süreçlerinde kendilerini daha etkin ve doğru tanıtmalarına katkıda bulunacaktır.

   

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.