Videolar

  Kurucumuz Melek Pulatkonak öncülüğünde çıktığımız " İşte Eşitlik ve Fırsat eşitliği kültürünü kurumuma nasıl getiririm?" yolculuğunun canlı yayın konuğu, UN Women Kadını Güçlendirme İlkeleri Uzmanı Meral Güzel ile Kadını Güçlendirme İlkeleri hakkında konuştuk.

  Meral Güzel, Dünya Bankası Grubu ve özel sektörde Avrupa, Latin Amerika, Sahraaltı Afrika, Güney Asya ve Orta Doğu’da uluslararası kalkınma ve gelisimde finansal hizmetler alanında 15 yillik deneyime sahip. Uzmanlık alanları arasında finansal kapsayıcılık,  kadın girişimciliği ve kadın bankacılığı yer almaktadır. Birleşmiş Milletlere katılmadan önce, Türk Ekonomi Bankasında Kadın Bankacılığı bölümünü kurmuştur. 2016’dan beri UN Women Kadinin Guclenmesi Ilkeleri Sekretaryasi’nda  sirketlerin dogru toplumsal cinsiyet politikalari belirlemeleri ve isyerlerinde, tedarik zincirlerinde ve tolplumicindeki uygulamalarina odakli calismalarini surdurmektedir. Kendisi ekonomisttir ve Uluslararası Franchise , Uluslararası Finans ve Yüksek Avrupa Çalışmaları üzerine yüksek lisans yapmıştır. Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bilen Güzel’in üç oğlu vardır.

  **

  Melek Pulatkonak, Avusturya Lisesi'nden mezun olup soluğu yurt dışında alan Melek Pulatkonak, New York Borsası'nda iş hayatına atıldı. MBA sonrası girişimcilik serüveni başladı. hakia.com'daki kurucu ortaklığı ve 20 yıllık yurt dışı deneyimini geride bırakıp, Microsoft'da Genel Müdür Yardımcısı olarak Türkiye'ye döndü. 2015'de dünya vatandaşı olan Türk kadınlarının global kız kardeşlik çemberi olan TurkishWIN'i kurdu. 2013 yılında kurumsal hayatı bırakıp tam zamanlı TurkishWIN'de çalışmaya başladı. Yeni bir TurkishWIN girişimi olan BinYaprak'ta milyonlarca kadına "O Yaparsa Ben de Yaparım" gücünü vermek ve kadını iş hayatında harekete geçirmek için BinYaprak dijital kız kardeşlik çemberini halka halka büyütüyor.

  © 2022 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.