Kariyer Değişikliğini Ne Zaman Yapmalıyım?

  Brothers & Sisters Ajans Başkanı Özge Günaydın ve & Toksöz Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yaprak Metin ile " Kariyer Değişikliğini Ne Zaman Yapmalıyım " hakkında konuştuk.

  Özge Günaydın, 1975 İstanbul doğumludur. Lidya ve Alisa adında iki kız çocuğu annesidir. İSTEK Vakfı’ndan Altın Genç Ödülüyle mezun olup, Sabancı MYO da Moda Tasarım bölümünü bitirmiştir. Boğaziçi Üniversitesi’nde sanat tarihi dersleri almış ve Hüseyin Özçoban da dahil pek çok sanatçıyla beraber çalışarak resim ve heykel eğitimi görmüştür. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. İyi düzeyde İngilizce ve Fransızca konuşmaktadır. 20 yıllık iletişim sektörü geçmişine sahip olan Özge Günaydın, Brothers&Sisters Ajansın Başkanı, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu ve NEYAD (Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği) Yönetim Kurulu Üyesidir. 10 yaşından beri sanatla uğraşan Özge Günaydın, 2015 yılında meme kanserine yakalanmıştır. Hastalık sürecinde de sanatı bırakmamış, resim, seramik ve heykel sanatlarında eserler vermeye devam etmiştir. Özge Günaydın 2016 yılında hayata geçirdiği Sanat Seninle Derneği’nin Kurucu Başkanlığı’nı yürütmektedir.

  **

  Yaprak Metin, İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü'ne başladığı yıl eş zamanlı olarak mainframe sistemlerde programcı olarak çalıştı. Nokia'da Analist Programcı ve Project Manager olarak çalışmaya devam etti. Ankara Üniversitesi'nde İşletme okudu. AC Danışmanlık'ta IT Danışmanı olarak çalıştı.Loginit'e Satış ve Pazarlama Müdürü olarak katıldı, Loginit Genel Müdürü olarak devam etti. Spengler Fox'da IT'den Sorumlu Senior Danışman olarak çalıştı. Yaprak, özellikle IT ve Telco alanlarında profesyonel olarak hizmet verdi ve HR yönetimi, Executive Search ve Organizasyonel Gelişim ve Kariyer Yönetimi konularında uzmanlaştı. MATRIX International Consultancy'de Ortak olarak farklı uluslararası firmalarda Yetenek Yönetimi, Reorganizasyon ve Executive Search konularında aktif olarak çalışmaktadır.

  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.