Mühendis Bir Kadın Olmak! - Ayşenur Can (UPS)

    UPS’de Ülke Endüstri Mühendisliği Müdür’ü, sevgili Ayşenur Can ile #kariyer sohbeti gerçekleştirdik. Dileriz bu video kariyer planlamanızda size yardımcı olur!


    Ayşenur Can 1988 yılında İskenderun’da doğdu. Adana Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra 2011 yılında Gaziantep Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve sonrasında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Kariyer hayatına 2011 yılında Ekol Lojistik Firması’nda Finansal Raporlama Uzmanı olarak başladı. 2014-2019 yılları arasında sırasıyla aynı firmada Süreç Geliştirme Uzmanı, İş Analizi Sorumlusu olarak ve sonrasında 2019-2021 yılları arasında Ceva Lojistik bünyesinde Operasyon Mükemmellik Yöneticisi olarak kariyerine devam etti. 2021 Temmuz ayından itibaren UPS’de Ülke Endüstri Mühendisliği Müdür’ü olarak görevini sürdürmekte ve aynı zamanda Ülke Yönetim Kurulu Üyeliği’ni yürütmektedir. Evli ve iki çocuk annesi olan Ayşenur iş dışındaki vaktinin büyük kısmını çocuklarıyla oynayarak geçirmekten hoşlanıyor.
    BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. 

    © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
    Bir TurkishWIN girişimidir.