Canan Dağdeviren'in Bilimsel Çalışmaları (2)

  “Canan Dağdeviren'in Bilimsel Yolculuğu” ve çığır açan çalışmaları hakkında merak ettiğin tüm soruların cevabı için doğru adrestesin! Videonun devamı için: http://bit.ly/2FWI9TZ

  Harvard Üniversitesi’nin Genç Akademi üyeliğine seçilen ilk Türk bilim kadını olan Canan Dağdeviren, ilk ve orta eğitimini Kocaeli'nde tamamladı. 2007’de Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Sabancı Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği programındaki yüksek lisans eğitimini 2009'da tamamladı ve aynı yıl Fulbright bursu kazanarak UIUC'da Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünde doktora eğitimine başladı. Bu süreçte esnek ve katlanabilir, deri üstüne yapıştırılabilir veya giyilebilir elektronik aletler üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. Medikal teknoloji alanında çalışarak pilsiz çalışan giyilebilir bir kalp çipi (PZT MEH) ve cilt kanserini teşhis eden bir cihaz geliştirdi. Forbes'in 30 Yaş Altı Bilim İnsanı listesinde de yer aldı.

  BinYaprak | Süre 07:15 | Cambridge - Massachusetts, Eylül 2017

  BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com  Bu Video Hakkında: Harvard Üniversitesi’nin Genç Akademi üyeliğine seçilen ilk Türk bilim kadını olan Canan Dağdeviren ile “Canan Dağdeviren Kimdir”, “Canan Dağdeviren Hayatı”, “Canan Dağdeviren Bilimsel Çalışmaları”, “Canan Dağdeviren Beyin ve Karın Çalışmaları” hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Umarız videoyu beğenirsin.

  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.