Duygusal Zeka Nasıl Ölçülür ve Geliştirilir

  Yrd. Doç. Dr. Gamze Arman ve Dr. Ahmet Aydemir ile "Duygusal Zeka Nasıl Ölçülür ve Geliştirilir" konusunu konuştuk. Umarız videoyu beğenirsin!

  2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olan Gamze Arman, ardından Koç Üniversitesi’nde Endüstri/Örgüt Psikolojisi alanında yüksek lisans programını tamamladı. Eğitimleri esnasında çeşitli çok uluslu şirketlerin İnsan Kaynakları departmanlarında çalıştı. 2012 yılında doktora tez çalışmasını yürütmek üzere Türkiye’ye döndü ve Koç Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde yarı zamanlı çalışarak ders verdi. 2016 yılında doktorasını tamamlamasının ardından MEF Üniversitesi Psikoloji ve İşletme bölümlerinin kadrosuna katıldı. Kurumsal takımlar, kurumlarda toplumsal cinsiyet, istismarcı yöneticilik ve üretim çalışanları için insan yönetimi alanlarında araştırmalarını sürdürmekte ve aynı zamanda şirketlere bu ve benzeri konularda danışmanlık hizmeti vermekte.

  1984, İstanbul doğumlu Ahmet Aydemir, Özel Amerikan Robert Lisesi’nin ardından Koç Üniversitesi’nde Psikoloji ve Sosyoloji çift anadal lisans programından mezun oldu.Eğitim hayatına Boğaziçi Üniversitesi’nde devam edip, işletme yüksek lisans (MBA) ve doktora programlarını, doktorasının bir dönemini Gent Üniversitesi’nde tamamladı. TEGV’de iletişim eğitmenliği yaptıktan sonra TÜV NORD Türkiye’de insan kaynakları yöneticiliği yapan Aydemir, şu anda MEF Üniversitesi’nde profesyonel gelişim koordinatörü ve işletme / psikoloji bölümlerinde öğretim görevlisi olarak yer almakta. TPD ve PERYÖN üyesi.Odak konuları olan insan kaynakları, örgütsel davranış, kariyer danışmanlığı, kişisel gelişim, iletişim ve sosyal sorumluluk alanlarında makaleler yazmakta ve muhtelif akademik ve profesyonel kurumlarda eğitimler vermekte.


  BinYaprak | Süre:21:14 | İstanbul, Ocak 2018


  Aynı Kategoriden Yazılar

  Lütfen modül ayarlarından bir kategori seçin.
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.