Yazılar

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  4 dakika okuma süresi (780 kelime)

  Bugünün Lideri Olarak Üniversitende Fark Yaratmaya Var Mısın? CampusWIN'i Tanıyalım.

  CampusWIN nedir? Bünyesinde ne barındırır? Alım süreçleri nasıl işler? Bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız yazımıza bekliyoruz. Keyifli okumalar! 

  campuswin-logo

  CampusWIN nedir? Bünyesinde ne barındırır? Alım süreçleri nasıl işler? Bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız yazımıza bekliyoruz. Keyifli okumalar! 

  Selam herkese! Ben Recruiting komite lideri Dilsan, sizinle yeni başvurularımız da açılmışken sıkça sorulan sorularımıza cevap niteliğinde bir yazı çıkarmak istedim. Recruiting komitesi ne yapar ve alım süreci nasıl işler? Bir Champion CampusWIN'e seçildikten sonra onu ne aşamalar bekliyor? Champion nedir?Mülakat süreci nasıl işler? Bu soruların cevabının hepsi bu yazıda sizinle olucak!


  CampusWIN Nedir ve Bünyesinde Ne Barındırmaktadır? 

  CampusWIN, BinYaprak ve TurkishWIN kız kardeşlik çemberlerinin fark yaratan liderlik akademisidir. Kendimizi lider olarak yetiştirirken, üniversitemiz ve Türkiye'de toplumsal cinsiyet eşitliğini yakalamak için fark yaratıyoruz. Okullarımızda TurkıshWIN ve CampusWIN'in kitlelere ulaşabilmesi için bizler birer campuswinners oluyoruz.Hedefimiz Türkiye'nin her yerindeki okullara erişebilmek ve bunun da bir parçası okul paydaşlıklarımız ve aday alımlarımız. Aday alımları noktasında Recruiting komitesi büyük bir görev almakta. Başvurularımız da hazır açılmışken sizlere sürecimizi ve CampusWIN'i detaylı anlatmak isteriz.

  CampusWIN bünyesinde bizler ilgi alanlarımız, yatkınlıklarımıza göre komitelere ayrılıyoruz ve her komitenin farklı iş yükleri ve iş bilinçleri bulunmakta. Bizler Recruiting komitesi olarak yeni adayların bünyemize girebilmesinde bir köprü görevini üstlenmekteyiz. Adaylarımızı liderlerimiz ve sonrasında Manpower ile buluştururak aramızda yer almalarına fayda sağlayan bir komite olarak görev alıyoruz.

  CampusWIN'e Kimler Başvurabilir? 

  Üniversitelerin ağırlıklı olarak birinci ve ikinci sınıflarında okuyan, iletişim becerileri yüksek, iyi bir ingilizce seviyesi ve yüksek liderlik vasıfları olan genç kadınlar. Platformda daha uzun süre kalmanızı istediğimiz için dördüncü sınıf adaylarımıza ne yazık ki şans veremiyoruz ancak üçüncü sınıf olup aramıza katılan arkadaşlarımız bulunmaktadır bu yüzden başvurularınızı yapmanızı öneririz.

  Alım Sürecimiz

   Recruiting kısmında sizler başvuru yaptıktan sonra ilk aşama olan başvuruları komite liderleri okumaya başlamaktadır, ikinci aşama olan adayın yer almasının uygun görüldüğü komitelerin liderleri ile mülakat ayarlanır ve üçüncü aşama ise insan kaynakları partner şirketimiz olan Manpower ile Türkçe bir mülakat sürecinin yönetimesini ve adayların doğru komitelere yerleştirilme sürecini Recruiting komitesi olarak yönetiriz. Kısaca, başvurularımız kapandıktan sonra formları okumaya başlıyoruz. Uygun bulduğumuz komitelere eşleştirdiğimiz liderle iletişime geçip adayımız ile bir görüşme yapmasını sağlıyoruz. Aday komiteye ve Turkishwin platformuna uygun ise son aşamamız olan Manpower ile kısa bir mülakata alıyoruz. En sonunda bu mülakattan da olumlu dönüş alan adayımız aramıza Champion olarak katılıyor. Aramıza katılan yeni bir üyemiz Champion olarak ilk 6 ayında girdiği komitesinde iş bilincini öğreniyor. Onun TurkishWIN'deki oryantasyon süresi 6 ay oluyor diyebiliriz. 6 aylık sürecin sonunda ise Championlarımız tekrar bir mülakat sürecine Manpower ekibi ile giriyor bu ise Campuswinner olma aşamamız. Lider olmaya ne kadar hazır oluduğunuzu bu aşamada öğrenmek amacımız. Aynı zamanda Championumuzun oryantasyon sürecinde ne kadar istekli olduğunu ve ne kadar ilerleme kaydettiğini komitesindeki liderlerin verdikleri geri dönüşler sonucunda alıyoruz. Recruiting liderleri olarak bir ortak karar ile CampusWIN'er olma aşamasına hazır ise komitesinde lider olarak programımıza devam etmesini başlatıyoruz.

  Komitelerimiz Hakkında Bilgi

  Adaylarımızı seçerken ayrıldığımız komitelerin görev tanımlarına ve istedikleri adayların niteliklerine bakarak bir CV incelemesi ve mülakat süreci gerçekleştiriyoruz. Siz de hangi komiteye daha uygun olduğunuz sorusuna cevap arıyorsanız hazırlamış olduğum bu linke bakarak sorulardan en çok cevaplayabildiğiniz veya ilginizi çeken komiteye dair bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Adaylarda Aranan Kriterleriniz Nelerdir?

  • Adayın istekli olması en önemli kritemiz
  • Haftada en az 5 saatini komitesine ayırabilecek olması
  • Gönüllülük bilincinde olarak  çalışması
  • Kız kardeşlik ve TurkishWIN mottosunu kavramış olması
  • Zaman yönetimini iyi yapabilmesi ve bize zaman ayırabilmesi
  • Yeni fikirlere açık, uyumlu ve istekli olması.

  Gönüllü ve Kampüs Lideri Arasındaki Farklar 

   CampusWIN'e dahil olmada ilk aşama gönüllülüktür. Yılın iki döneminde güz ve bahar olmak üzere iki kere gönüllü başvuruları açıktır. Kampüs liderlerine benzer şekilde çalışır komitelerde. Belirli aylarda liderliğe süreci olur ve performansları beğenilen gönüllülere kampüs liderliği teklif edilir.

  Başvurular Neden Kabul Edilmemiş Olabilir

  Üçüncü ya da son sınıf olmak, bulunduğunuz şehrin ya da okulun o dönemki hedef listemizde bulunmaması lider ve gönüllü sayısından dolayı komitelerde alım gücü kapasitesi, veya CV ve/veya görüşmelerde yeterince sizden bilgi edinememiş olmamız olabilir.

  Gönüllü Olarak Kabul Edilmesem de TurkishWIN ve BinYaprak'ta Neler Yapabilirim?

  Kızkardeşlik ağımıza katılmak için gönüllü olmanız şart değil. Binyaprakta yazılar yazabilir, paylaşımlarımızı takip edip içeriklerimize ve online etkinliklerimize sosyal medyadan destek olabilirsiniz. Ayrıca okulunuzda WIB kulübü yoksa sen kurabilirsin. Okulunda WIB klubü kurmak için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden Women in Business komitemizle iletişime geçersen sana bu konuda yardımcı olacaklardır.

  Başvurumla ilgili ne zaman geri dönüş alacağım?

  Başvuruları komite ihtiyaçlarımız doğrultusunda değerlendiriyoruz ve sana en kısa zamanda mail yolu ile size dönüş yapacağız

  Nasıl Başvururum?

  CampusWIN programına web sitemizden veya instagram hesabımızın biosundaki linkten başvuru yapabilirsin.

  Şimdi başvuran ve kabul alan liderlerimiz Nisan ayında kız kardeşlik çemberine katılacaklar.

  Sensiz bir eksiğiz!

  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Recruiting Komite Lideri tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2022 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.